5466. Rekordot döntött idén a Pilisi Parkerdő látogatottsága
A korábbi évek 25 milliós látogatószámánál idén mintegy 20-25 százalékkal több kiránduló kereste fel a Pilisi Parkerdő területeit - közölte a társaság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
A korábbi évek 25 milliós látogatószámánál idén mintegy 20-25 százalékkal több kiránduló kereste fel a Pilisi Parkerdő területeit - közölte a társaság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
A profi szakácsok talán tisztában vannak azzal, hogy a késben van az erő, azonban a hobbi kukták számára talán nehézkes a kések helyes kiválasztása. Pedig egyáltalán nem mindegy, hogy milyen minőségű eszközökkel dolgozunk a konyhában, sem a biztonság, sem az esztétikai szempontjai miatt. A következő pár sorban néhány speciális konyhai késről, valamint a szakácskésről olvashatsz bővebben.
A kialakult járványhelyzet “mellékhatásaként” sok ember az otthonába kényszerült saját és társaik biztonságának megőrzése érdekében. Az életmódunk ezzel megváltozott és új irányt vett, számos szokással kevesebb lett, valamint sok újonnan bevezetettel bővült. Ahogyan az ajtók is bezáródnak, az ember is úgy próbál egy kicsit befelé tekinteni és megbarátkozni önnön magával, felfedezni rejtett kincseit, és egy kicsit több figyelmet fordítani belső állapotára egyaránt.
Gondolta volna, hogy a mostoha körülmények jelentik a hosszú élet titkát? A Föld legöregebb fájának élete márpedig ezt mutatja: a simatűjű szálkásfenyőknek a száraz talaj, erős szél és nagy hideg mellett csak rövid növekedési időszak áll rendelkezésre.
Az elmúlt évtizedekben sokat változtak a karácsonyi ünnepkör kellékei: a kézzel festett, leheletvékony üveggömböket felváltották a műanyag díszek, girlandok, a gyertyákat és csillagszórókat a LED fényfüzérek, az illatos fenyőt a műanyag. Mert az környezetbarát. Állítólag. De hogy is lehet valami környezetbarát, ami évszázadokon át nem bomlik le és kőolajból készül?
A díszkáposzta az utóbbi évek egyre divatosabbá váló őszi-téli dísze. Ezt nem csak külalakjának köszönheti, hanem viszonylag egyszerű tartásának is. Virágágyba vagy dézsába is ültethető 25 cm-es tőtávra. Külön gondozást nem is igényel. A fagyokat is jól viseli, s a többi kétnyári dísznövényhez hasonlóan az áttelelt növény, a második év május-júniusában virágzik. (Díszítőértéke természetesen a leveleiben rejlik.) <p>A hétvégén (2005. okt 15-16) kerül megrendezésre a Kertészeti Egyetemen az őszi dísznövénykiállítás, ahol a krizantém mellett valószínű a káposztából lesz legnagyobb a választék.
A kiöregedett fikusz légbujtással szaporítható. Mivel egy kis gyakorlat kell hozzá, inkább gyakorlott hobbikertészeknek ajánlott. Válasszunk ki egy 1-3 cm közötti, egészséges ágat, húzzuk le a külső héjréteget 1 cm-es sávban - elvileg itt kezd el majd gyökeresedni. Ezután nedves tőzeget kell helyezni a vágási felültre, majd az egészet műanyag fóliával körbe kell kötözni. Mikor elég gyökeret eresztett metszük el az ágat és ültessük át cserépbe a fikuszt.
Valóban, árnyékban a gyep alulmarad a mohával szemben, ezért érdemes árnyéktűrő növényeket telepíteni. Ezek lehetnek árnyéktűrő évelők, ezek között is vannak lombhullatok és télen is lombosak. Ezek viszont kevésbé bírják a taposást, viszont virágzásukkal plusz díszt visznek a kertbe.
Én még az idei átültetést javasolnám, mivel a fa még nem gyökeresedett be, ha idén még átültetésre kerül, az kisebb stressz neki, mintha már egy begyökeresedett fát kéne kiásni és újra elültetni. Október végéig, ill. amíg a talaj nincs átfagyva átültetheti a fácskát.
Annak csak örülhetünk, ha a kertünkben minnél több állatfaj feltűnik, a gyíkok ottléte arról árulkodik, hogy a kert valamennyire megőrizte természetes arcát, s ezt érdemes is megtartani, ha hosszas gyíkvendégeskedésre számítunk. Az ételkínálat valószínű megfelelő számukra, esetleg folyamatos vízutánpótlásról gondoskodhatunk. Hazánkban egyébként 15 hüllő faj él, s mindnyájuk védett.