5481. Mikor éli túl a földlabdás fenyő a karácsonyt?
A földlabdás fenyő egy élő kültéri növény, amire oda kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy bent a lakásban túlélje az ünnepeket. Videóban megmutatjuk, mire kell figyelni.
A földlabdás fenyő egy élő kültéri növény, amire oda kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy bent a lakásban túlélje az ünnepeket. Videóban megmutatjuk, mire kell figyelni.
A tisztítás és a takarítás területén a fertőtlenítőszereknek hatalmas népszerűségük van, amely a mostani időszakban még erősebben jelen van a piacon. A megfelelő fertőtlenítés a vírushelyzetre való tekintettel elengedhetetlen, hiszen különböző tisztítószerek segítségével számos baktérium és kórokozó elpusztítható. Így ragyogó tisztaság mellett magas fokú higiéniát is biztosíthatsz nem csak otthonodban, de egyéb közösségi színtereken egyaránt. Legyen szó uszodáról, mosodáról, nagyüzemi konyhákról, szállodákról vagy hotelekről, minden típusú intézmény tisztán tartására alkalmasak a fertőtlenítők, csupán tudnod kell, hogy mire szeretnéd használni azokat.
Borbély Tamás, a Szent István Egyetem egykori hallgatója nyerte el idén a Magyar Bor Akadémia által megszervezett "Év Bortermelője Magyarországon 2020" díjat. Az idén 30. alkalommal kihirdetésre került elismerés hazánk egyik legrangosabb hazai méltatásának számít borászati körökben.
A ránctalanítás igen fontos feladat, ami nemcsak azokat érinti, akiknek az arcán már megjelentek az első ráncok vagy szarkalábak. Mint sok más jelenség, a bőröregedés folyamata is késleltethető, ha a megfelelő összetételű készítményeket használjuk.
Pontosan hány éven keresztül kalkulálhatunk egy újonnan beszerzett Roomba készülék zavartalan használatával? Milyen tényezők befolyásolják egyáltalán a várható élettartamot? Mit tesz az ügy érdekében a Roomba, és mit tehetünk mi magunk felhasználóként?
Kedves Érdeklődő! A citrusok nagyon érzékenyek a teleltetésre, itt mindent megatlál, hogy hogyan kell szakszeűen telelteni:felkészülés a teleltetésre >> Citrusfélék csoportosítása teleltetési hőmérséklet alapján >> A citrusfélék „behordása” >> Tennivalók a teleltetés során >> Leggyakrabban elkövetett nevelési hibák összefoglalása >> A butzogányfa igénytelen növény, de talán túl meleg helyen telelteti, íme a részletes gondozási útmutatója: Igénytelen szobanövény Mexikóból. Jellegzetes, elefántlábra vagy palackra emlékeztető megvastagodott törzsében vizet tárol (ezért nem baj, ha néha kiszárad a földje), hosszú vékony, ívben visszahajló levelei akár 60 cm-re is megnőhetnek, fűcsomószerű bozontot alkotnak a törzs tetején. A kéreg is vastag és repedezett, ez is az elefánt bőrére emlékeztet. Lassú fejlődésű, modern környezetben igen mutatós. Figyeljünk arra, hogy nyugodt háttér elé kerüljön, ami kiemeli a levélzet finomságát. Világos, de ne napos helyre tegyük, nyáron melegben, télen hűvösben, min. 10°C-on tartsuk. Közepes mennyiségű vizet igényel, de télen ezt csökkentsük. A túlöntözés, pangóvíz tőrothadást és a növény halálát is okozhatja! Bírja a központi fűtést, nyáron a szabadban is állhat. Elég 3-4 évente átültetni.
Igen, tartható, de jól megvannak laksában is.Egy kis gondozás >>
Kedves Laci! A képen egy sárkányfa (Dracena) látható. Egy korábbi cikkünket szeretném a figyelmébe ajánlani, ebben minden kérdésre választ kap, de ha még esetleg fel merül bármilyen kérdés, kérem írjon! Az egyenletes fejlődés érdekében a legjobb a sárkányfa számára a félárnyékos hely, ahol a növényt közvetlen napfény csak a nap leghidegebb óráiban éri. Szerintem egyszerűen túlöntözi... A talajt tartsuk nyirkosan, de kerüljük a túlzott öntözést is, mindig hagyjuk a földjét száradni pár napig két öntözés között. Túlöntözéskor könnyen megindulhat a gyökérrothadás. A téli hónapokban kevesebbet öntözzük, főként, ha a hőmérséklet nagyon alacsony. A sárkányfa kedveli a párás levegőt. Helyezzük cserepét agyaggolyókkal teli tálcára. Rendszeresen permetezzük vízzel, ügyelve, hogy a levelei megszáradjanak, mielőtt közvetlen napfény éri őket. Érzékeny a takácsatkára és az üvegházi molytetűre. Fény hiányában és hűvös száraz helyen a levelek csúcsa elszárad. Ha a sárkányfa túl kevés fényt kap csökkenhet a levelek színének intenzitása.A hirtelen levélhullás a szárazságnak a vízhiánynak vagy a nedvességhiánynak köszönhető.
Üdvözlöm! A képen egy rákvirág (Aglaonema sp.) látható. Rendkívül igénytelen növény: a félárnyékot szereti, a napon kifakul és lekókad. Közepes vízigényű, ne öntözze túl. egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani, itt mindenre váalszt talál: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-s-m-meret/rakvirag-aglaonema-crispum/512/
Kedves Érdeklődő! Jó lenne egy fénykép, de elképzelhető, hoyg palántadőllésel állunk szemben. A palántadőlés már itt az oldalon is több cikkben említésre került, de részletesen magáról a betegségről még nem írtam. A sűrűn vetett palántaállományban nedves, meleg körülmények között fellépő betegség. A zöldségfélék - káposzta, paradicsom, paprika, retek, zeller stb. és a dísznövények palántáinak gyökérnyakán fekete elszíneződés látható és a nyakrész beszűkül. A gyökér és a szár megpuhul, elpusztul a palánta. Ezt a nagy károkat okozó betegséget több gomba (Pythium spp., Rhizoctonia s., Alternaria a., Fusarium spp.) együttesen okozzák. A kórokozók többsége a talajból fertőz, de némelyik a maggal is terjed. Fejlődésükhöz nedvesség, magas páratartalom és magas hőmérséklet szükséges. Ezek a gombák a talaj felső sekély rétegében szaporodnak, kedvező feltételek között nagyon gyorsan. Ha a föld felső rétege száraz, nem tudnak kifejlődni, tovább terjedni.Hatására a szép erős magoncunk egyik napról a másikra elfekszik, és a szára feltűnően elvékonyodott, esetleg barnás színűvé vált, elnyálkásodott. Ha ez a gombás betegség megjelent, sokkal nehezebb a megállítása, mint a védekezése ellene. Vannak szabályok, melyeket ha betartunk, jó eséllyel indulhatnak a magoncaink.- jó vízelvezetés biztosítása. Ha a növénykék sokáig állnak a vízben, állandóan nedvesen vannak, a gombás megbetegedések könnyebben megjelennek.- túl nedves és meleg.- túl magas páratartalom. Miután kikeltek a magok, megjelentek a sziklevelek, csökkentsük a páratartalmat. Egy kis fokozatra állított ventilátor ilyenkor nagy segítséget jelent. Az állandó légmozgástól hamarabb felszáradnak a magoncok.- fényhiány. Gondoskodnunk kell a megfelelő fényről. - tiszta ültetőközeg. Sok esetben nem fordítunk kellő figyelmet a steril ültetőközegre. A kerti föld továbbnevelésre alkalmas lehet, de a palántáinknak nem biztos, hogy megfelelő.- steril homok, vagy apró kavics. Miután a magokat elvetettük, finoman szórjunk rájuk tiszta homokot, vagy apró szemcséjű zúzott követ. A homokon, köveken hamar lefolyik a nedvesség, így a növények szára is hamarabb szárad meg.- megelőzés. Naponta kamillateával spricceljük meg a növénykéket, vagy ültetéskor a talaj felszínére szórhatunk őrölt fahéjat vagy őröl faszenet (hűtő szagtalanítója). Gombás megbetegedések megelőzésére mindegyik szer hatásos. - vegyi védekezés. Dithane M45 2%-os oldatával való beöntözés.- biológiai védekezés a palántadőlés ellen: a palánta nevelőágy talaját öntözzük zsurlóteával. Bővebben: A paradicsom palánta betegségei