5481. Mikor éli túl a földlabdás fenyő a karácsonyt?
A földlabdás fenyő egy élő kültéri növény, amire oda kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy bent a lakásban túlélje az ünnepeket. Videóban megmutatjuk, mire kell figyelni.
A földlabdás fenyő egy élő kültéri növény, amire oda kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy bent a lakásban túlélje az ünnepeket. Videóban megmutatjuk, mire kell figyelni.
A tisztítás és a takarítás területén a fertőtlenítőszereknek hatalmas népszerűségük van, amely a mostani időszakban még erősebben jelen van a piacon. A megfelelő fertőtlenítés a vírushelyzetre való tekintettel elengedhetetlen, hiszen különböző tisztítószerek segítségével számos baktérium és kórokozó elpusztítható. Így ragyogó tisztaság mellett magas fokú higiéniát is biztosíthatsz nem csak otthonodban, de egyéb közösségi színtereken egyaránt. Legyen szó uszodáról, mosodáról, nagyüzemi konyhákról, szállodákról vagy hotelekről, minden típusú intézmény tisztán tartására alkalmasak a fertőtlenítők, csupán tudnod kell, hogy mire szeretnéd használni azokat.
Borbély Tamás, a Szent István Egyetem egykori hallgatója nyerte el idén a Magyar Bor Akadémia által megszervezett "Év Bortermelője Magyarországon 2020" díjat. Az idén 30. alkalommal kihirdetésre került elismerés hazánk egyik legrangosabb hazai méltatásának számít borászati körökben.
A ránctalanítás igen fontos feladat, ami nemcsak azokat érinti, akiknek az arcán már megjelentek az első ráncok vagy szarkalábak. Mint sok más jelenség, a bőröregedés folyamata is késleltethető, ha a megfelelő összetételű készítményeket használjuk.
Pontosan hány éven keresztül kalkulálhatunk egy újonnan beszerzett Roomba készülék zavartalan használatával? Milyen tényezők befolyásolják egyáltalán a várható élettartamot? Mit tesz az ügy érdekében a Roomba, és mit tehetünk mi magunk felhasználóként?
Érdemesebb inkább kidobni a beteg növényi részeket. Bár a legtöbb kórokozó elpusztul a komposztálás során keletkező hő hatására, biztos marad, ami életben marad. A komposzthalom hőmérséklete ugyanis nem egyforma a komposzt belsejében illetve a külső részeken, így nem lehetünk biztosak abban, hogy a kártevők, kórokozók teljesen elpusztulnak. Semmisítsük meg a fertőzött növényi részeket! Jó, ha tudjuk a lisztharmatokról általában: A lisztharmat más-más faja fertőzi a különböző gazdanövényeket (rózsafélék, az alma, a szőlő, a paprika, uborka, tökfélék, egres, vagy köszméte stb.) Ezek a lisztharmatgombák, bár azonos rendszertani egységbe tartoznak, mégis eltérő életmódúak lehetnek. Van olyan faj, ami már a rügyfakadás pillanatától fertőzheti a leveleket, míg mások csak később, a melegebb időjárásban jelennek meg a levelek fonákán. Közös bennük, hogy megjelenésüket gyors felszaporodás követi, ha a közepesen meleg és párás idő tartósan fenn áll. Valamennyi növény fajon előforduló lisztharmat ellen ugyanazok a gombaölő szerek hatásosak, attól függetlenül, hogy felhasználásuk az adott növénynél (kultúránál) engedélyezettek-e.
Mivel általában gyökérnyakba oltják a gyümölcsfákat nem az alany hajtott ki, hanem a nemes rész, Megpróbálhatnak ebből is egy új kajszifát nevelni.
Akkor ez egy szerencsés és ritka év lehetett... talán a kései, tél végi fagy fagy majd a nyári szárazság is rásegíthetett. Egyes kőris fajok a lombfakadás előtt, korán nyílnak, érzékenyek a téli fagyokra. Ismerjük meg a kőrisfát (Fraxinus excelsior)! - 1. rész
Meg lehet próbáli az átültetést, de az idő előrehaladtával egyre kisebb az esély a sikeres áttelepítésre. Átültetésnél fontos hogy minnél nagyobb földlabdával vegyük ki a fát, és a föld maradjon rajta gyökerein úgy ássuk körbe. Ezenkívül a gyökértömeg egyezzen meg a korona méretével, vagyis vágjuk vissza fát a gyökér tömeg méretéhez. Átültetés után rendszeres locsolással segítsük a begyükeresedést és a téli fagymentes és száraz időszakokban is plusz nedvességpótlás szükséges. A legendás babérmeggy (Prunus laurocerasus) - 1. rész Örökzöld virágzó cserjékkel dobd fel a kerted Örökzöldek havi munkanaptára - november, december
Kedves Érdeklődő! Megmentheti a növényt! Így látatlanban nehéz metszési tanácsot adni, de a következők figyelembe vételét javaslom: Mindenképp várja meg a tavaszt a metszéssel, mert a téli fagyok károsíthatják a rügyeket és lehetőleg ne vágjon vissza 1/3-ánál többet egyszerre, mert a fás részeken csak az alvó rügyek tudnak kihajtani, hagyjon vékonyabb legalább 2-3 éves vesszőket is, amiről könnyen meghajt a növény, így kisebb a kockázata, hogy kipusztul. Ha a fenti metszés után a növény alulról is szépen kihajt akkor jövőre megint visszább veheti, így fokozatosan megfiatalíthatja a tövet és alul ismét bokrosabb lesz. Üdvözlettel, A Stipa Szekértője Pillangócsalogató díszcserje a nyári orgona Hogyan és mikor metsszük díszcserjéinket?