546. Májusra elfogy a magyar alma
A Jonathan ára tavasszal az egekbe szökik, májusra elfogy, majd szeptemberben újra hódít. Áprilisi piacles.
A Jonathan ára tavasszal az egekbe szökik, májusra elfogy, majd szeptemberben újra hódít. Áprilisi piacles.
Ma nyitja kapuit a Dísznövény 2008 Újbudai Kertészeti kiállítás és vásár. A növényvásáron kívül a Víz évének tiszteletére az idei bemutatkozó vendég a Duna-Dráva Nemzeti Park.
Április 26-tól május 4-ig tart nyitva a Floralia Budapest 2008, amely egyedülálló látványosságot ígér a családosan érkezőknek is.
Aki először jár a New Garden kertészetben, elcsodálkozik annak méretén, a hihetetlen növényválasztékon. Videóval körbejártuk a kertészetet!
Amennyiben a mi világunktól és kultúránktól a legnagyobb mértékben különböző kerteket szeretnénk bemutatni, úgy a legalkalmasabbak erre a kelet-kínai Suzhou város kertjei.
Üdvözlöm! Az eukaliptusz elképesztő ütemben növekszik! Nagyon nagyra nő, akár 70 méterre is feltörekszik. Afrikában a mocsarakba ültetik és így csapolják le a meglévő vizet! A fagyokat rosszul tűrik, bár a mi éghajlatunkon nem javaslom a telepítést, de a Eucalyptus coccifera -15 C-ig bírja. Én inkább valami más fajt ajánlanék, pl.: a leyland ciprus (Cupreccosyparis X leylandi). Ez a leggyorsabban növő fenyő, évente akár 80 cm-is.
A Dracena marginata a nem mérgező növények listájába tartozik. A szobai futóka (Epipremnum aureum) viszont már enyhén toxikus hatással rendelkezik, főleg kutyákra és macskákra, de ajánlott kisgyermekek elől is elrejteni. Megrágása vagy lenyelése esetén száj és torok irritációt okozhat, de a hányás és nyáladzás is egyike a tüneteknek. A növény mérgező hatása a növény nedvében rejlik. Kapcsolódó cikkek: Melyik szobanövényünk mérgező? Mérgező virágok a kertben Kutyákra mérgező hatású zöldségek
A leveleket rózsakabóca szívogatja, azért van a sok, pontszerű kivilágosodás. Az erősen szívogatott levelek később sajnos elszáradhatnak. Rovarölő szerrel pl. Actara 25 WG vagy Decis 2,5 EC lehet permetezni őket ellene. Az ápolással egyébként minden rendben! Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Az a lényeg, hogy a Hibiscusun kívül mehet össze ültetés a felsoroltakból. A Hibiscust azért nem javaslom, mert más az igénye, mint a többinek. A többit mérsékelt öntözéssel kell tartani, a párásítás nem szükséges. A másik megoldás, hogy húsevő mocsári növényeket ültet össze. pl.: vénusz légycsapója, harmatfű, szaracénia, kancsóka, kobraliliom.
Tisztelt Tusák Sándor! A rododendronok az erdei savanyú talajt és árnyékot kedvelő növények. Nem kedveli a zárt védett helyre (fal mellé) ültetést, valamint a folyamatos, rendszeres tápoldatozást sem, mely egy idő után só felhalmozódáshoz vezet a talajban. Ezen tényezők együttes fennállása levéldeformáláshoz vezethetett. Üdvözlettel: Növényorvos