546. Májusra elfogy a magyar alma
A Jonathan ára tavasszal az egekbe szökik, májusra elfogy, majd szeptemberben újra hódít. Áprilisi piacles.
A Jonathan ára tavasszal az egekbe szökik, májusra elfogy, majd szeptemberben újra hódít. Áprilisi piacles.
Ma nyitja kapuit a Dísznövény 2008 Újbudai Kertészeti kiállítás és vásár. A növényvásáron kívül a Víz évének tiszteletére az idei bemutatkozó vendég a Duna-Dráva Nemzeti Park.
Április 26-tól május 4-ig tart nyitva a Floralia Budapest 2008, amely egyedülálló látványosságot ígér a családosan érkezőknek is.
Aki először jár a New Garden kertészetben, elcsodálkozik annak méretén, a hihetetlen növényválasztékon. Videóval körbejártuk a kertészetet!
Amennyiben a mi világunktól és kultúránktól a legnagyobb mértékben különböző kerteket szeretnénk bemutatni, úgy a legalkalmasabbak erre a kelet-kínai Suzhou város kertjei.
Nitrogén műtrágyát semmiképp nem adnék neki, hanem kombinált táppal trágyáznám. Figyeljen az egyenletes vízellátásra. Vannak olyan paprikafajták, melyek nem nőnek olyan magasra. Paprika (Capsicum) minden mennyiségben A zöldpaprikát megtámadó kártevők és betegségek Hogyan védjük a paprikát a baktériumos levélfoltosságtól?
A kecskerágó bokrok inkább lombjukkal díszítenek, annak ellenére, hogy ez a fajta is virágzik áprilistól, zöldes-fehér virágai nem feltünőek. Annál inkább ősszel megjelenő termései, ami hasonló az alábbi kecskerágóéhoz: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/csikos-kecskerago-bemutatasa/3929/
Ha jól látom, a tök leveleit a lisztharmat nevő gomba támadta meg - fehér, lisztes bevonat a leveleken ami később sárgul, elszárad. Lisztharmat elleni szerekkel kezelhető, figyelve az élelmezésegészségügyi várakozási idő betartását. Hogyan védekezzünk a lisztharmat ellen? A krumplibogár akár tarrágást is végezhet a növényen, ekkor nem tud fejlődni megfelelően a gumó. Öntözéssel támogathatja a növényt, és továbbra is tartsa távol a bogarakat: Hogyan védekezzünk a burgonyabogár ellen? Hogyan védekezzünk kíméletesen a burgonyabogár ellen?
Tisztelt Bozótvándor! Nyugodtan vágja vissza, a tő erősebben fog bokrosodni. Általános irányelv, hogy nyár közepéig visszavághatóak a növények, a friss hajtások őszig még be fognak érni.
Gyerekes anyuka és kertész is vagyok, és a mi kertünkben is van tiszafa, de szerencsére nálunk nem volt gond a különböző növények, magvak kóstolgatásával. Ez talán hajlam kérdése, vannak olyan gyerekek, akiknek nem lehet nemet mondani, a kíváncsiságuk felülkerekedik a veszélyérzeten. 3 év felett talán már felfogják, hogy nem szabad mindent megkóstolni, veszélyes lehet. A tiszafa majdnem minden része mérgező, persze nem attól, ha fogdossa, hanem, ha le is nyeli. A kéreg és a levelek nem hiszem, hogy túl vonzóak lennének, de talán a piros termésköpeny, ami ráadásul finom, édes - kiváló madár és kisrágcsáló táplálék - az csábító lehet a gyerekeknek. A húsos résszel nincs is gond, az fogyasztható, csak a belsejében található mag a mérgező. Ha meg tudja beszélni a gyerekekkel, hogy mit szabad és mit nem, én mindenképp megtartanám! Agatha Christie-s sztori az alábbi cikkben: Tiszafa, a 2011-es év fája Tiszafa