551. Szuper áron a legolcsóbb afrodiziákum
A gumós zeller 2008-ban jobban megéri, mint 2 éve. Az édenkert.hu közreadja a legfrissebb piaci árinformációkat.
A gumós zeller 2008-ban jobban megéri, mint 2 éve. Az édenkert.hu közreadja a legfrissebb piaci árinformációkat.
A Gyom Stop, a pázsitok gyomirtó szere 2005-ben nagy sikerrel mutatkozott be a magyarországi piacon. Kombinált hatóanyagaival hatékonyan pusztítja el az évelő és az egynyári kétszikű gyomokat, ugyanakkor nem tesz kárt az egyszikű pázsitban.
Bemutatunk két klasszikus, hazai gyártású műtrágyát, megújult összetételben és vonzó csomagolásban. Melyiket választanád?
Ha ellátogatunk a Newgarden faiskola óriás növényeket felvonultató részére, mi is Gullivernek érezhetjük magunkat. Az itt felsorakoztatott növényóriások legalább tíz - vagy akár száz - éves nevelés büszkeségei.
Az ablakos, világos és tágas fürdőszobában különleges hangulatot varázsolhat egy-egy oda való szobanövény. A nyílgyökér, a lándzsás zebralevél és a vörös csíklevél ideális választás.
Basella rubra (a Basellaceae családjába tartozik), másnevén Malabári spenót vagy futó spenót. Származási hely: Afrika, Délkelet-Ázsia Hőigény: fagyérzékeny, 15-24 C Fényigény: félárnyékot szereti, erős fényben jobban színeződik a levele Növekedés: gyors Vízigény: állandó víz szükséges a számára, de a pangó vizet kerülje Szaporítás: magról Felhasználása: alkalmi cserepes dísznövény, a fiatal leveleket főzelékhez és salátákhoz használhatja. Ideális cserépméret: 15 cm.
Meleg napos helyet szereti. Tápanyagigényes, nem szereti a pangó vizet, de hetente 1x öntözni kell. A kakastaréjnak a magvetés a legegyszerűbb szaporítási módja. A magokat februárban vessük el védett helyen cserépbe, vagy szaporító ládába, és májusban, ha az idő engedi, a kis palántákat ültessük ki a szabadba. Virágzási ideje augusztus szeptember, szinte az első kemény fagyokig folyamatosan virágzik.
Szeder színváltása talajproblémára vagy vízhiányra utal, a tüskétlen szeder például imádja a vizet. Ha kártevőket nem lát a leveleken, azok hátoldalán és az ágakon, akkor csak ez a baj. Öntözés és tápoldatozás szükséges.
Kép nélkül nehéz megállapítani, de a leírásból 2 kártevő lehet: Gyászszúnyog: Az apró fekete kifejlett rovarok, amelyek a növény körül repkednek. Nem kártékonyak, de a petéikből kikelő kicsi, fekete fejű lárvák már károsak lehetnek. A lárva a földben levő szerves anyagokkal táplálkozik, néha azonban a fiatal gyökereket is fogyasztja. Kedveli az igen párás körülményeket. Malation hatóanyagú szerrel védekezhetünk ellene. Tripsz: A szobanövények kevésbé veszélyes, apró fekete kártevője, amely azonban a Begóniát, Fuchsiát és Codiaeumot időnként elcsúfítja. A rovarok levélről levélre repülnek vagy ugrálnak és ezüstös ürülékcsíkokat hagynak maguk után. Ennél nagyobb gond, hogy bepettyezik és eltorzítják a virágokat. A növény visszamarad a fejlődésben. Deltametrin, dimetoát vagy fenitrotion hatóanyagú szerrel kell permetezni a kártevő első megjelenésekor.
Heptaklór: Gyomron és bőrön keresztül ható rovarölőszer, amely főleg talajlakó rovarok és termeszek ellen használatos. Ezen kívül gyapotkártevők, sáskák, néhány terménykártevő, valamint malária elleni küzdelemben is használják.