551. Szuper áron a legolcsóbb afrodiziákum
A gumós zeller 2008-ban jobban megéri, mint 2 éve. Az édenkert.hu közreadja a legfrissebb piaci árinformációkat.
A gumós zeller 2008-ban jobban megéri, mint 2 éve. Az édenkert.hu közreadja a legfrissebb piaci árinformációkat.
A Gyom Stop, a pázsitok gyomirtó szere 2005-ben nagy sikerrel mutatkozott be a magyarországi piacon. Kombinált hatóanyagaival hatékonyan pusztítja el az évelő és az egynyári kétszikű gyomokat, ugyanakkor nem tesz kárt az egyszikű pázsitban.
Bemutatunk két klasszikus, hazai gyártású műtrágyát, megújult összetételben és vonzó csomagolásban. Melyiket választanád?
Ha ellátogatunk a Newgarden faiskola óriás növényeket felvonultató részére, mi is Gullivernek érezhetjük magunkat. Az itt felsorakoztatott növényóriások legalább tíz - vagy akár száz - éves nevelés büszkeségei.
Az ablakos, világos és tágas fürdőszobában különleges hangulatot varázsolhat egy-egy oda való szobanövény. A nyílgyökér, a lándzsás zebralevél és a vörös csíklevél ideális választás.
A buzogányvirágok (Dieffenbachia) levélsárgulása egy általános probléma. Több oka is lehet, ezért nem tudok egy biztos választ adni a kérdésre. A növény egyes számú ellensége az öntözés, pontosabban a túlöntözés. A dieffenbachiák szeretik, ha valamelyest kiszárad a földjük két öntözés között, továbbá nagyon fontos, hogy a talaj összetétele megfelelő legye. A jó vízelvezetés kötelező, ezért lehet egy kis perlitet vagy durvább homokot keverni a földjébe. A buzogányvirág szereti a nedvességet, csak a pangó vizet nem. Néha még a leveleket is be lehet picit permetezni vízzel. Ennél a növénynél normális, ha egyes levelei elsárgulnak és lehullnak, ez annak következménye, hogy új hajtások jelennek meg a növényen. Viszont ha a sárgulás mellett esetleg barna foltok is megjelennek rajta, az már nem normális, azt jelenti, hogy valami baj van. A fény hiánya, a csapvízzel való locsolás vagy az alacsony hőmérséklet, esetleg huzat, is okozhat elsárgulást. Az elsárgult leveleket távolítsa el a növényről, és mivel mondta, hogy már elég nagyra megnött, ezért talán nem ártana visszavágni. Esetleg ültesse át egy másik, nagyobb cserépbe, lehet, hogy kinőtte már a jelenlegit, és biztosítson a számára megfelelő mennyiségű tápanyagot. Kapcsolódó cikkek: Hogyan neveljünk Diffenbachiát? Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)?
Üdvözlöm! Aggodalomra semmi ok! Semmilyen negatív hatással nincsenek az esetlegesen bent maradt gyökerek a diófákra.
Kedves Judit! Ezt eléggé nehéz így megmondani látatlanban, de ami szerintem számításba jöhet, az valamiféle gomba betegség (erre gazdaboltokban kap megfelelő gombaölő szert), de elképzelhető, hogy tartási hiba okozhatja. A huzatra és a hirtelen hőmérséklet esésre nagyon érzékeny. Javaslom, hogy gombaölő szerrel permetezze le, majd védett, világos helyen helyezze el a lakásban, ahol legalább 20 °C van, és ilyenkor az öntözést heti egy alkalomra szűkítse.
Kedves Ferenc! Elég nehéz kép nélkül, de a monilia (Monilinia laxa) és a cseresznye blumeriellás betegsége (Coccomyces hiemalis sin. Blumeriella jaapii) a gyanúm! A monilia: a növény minden része fertőződhet. Hidegben és esős környezetben fejlődik a legjobban. Ha a gyümölcs fertőződik, akkor elszárad és mumifikálódik. Réz alapú szerekkel lehet védekezni ellene. A blumeriellás betegség: a kórképek általában a levelen és gyümölcskocsányon jelentkeznek, május utolsó harmadában. Az alsó levelek színén számos kerek, apró, bíbórvörös vagy piros foltok jelennek meg. Csapadékos és nedves tavaszokon, a betegség rohamosan terjed, úgy viszintesen (a leveleken a foltok gyorsan szaporodnak és kiterjeszteknek), mint függőlegesen (a felső levelek fertőzése által). Súlyos fertőzés esetén korai lombhullás következhet be. Ez a betegség ellen is réz alapú szerrel gyógyítható. Nézzen a neten utána a két betegségnek és a képek alapján próbálja beazonosítani, de e-mailben is szívesen segítek! Kapcsolódó cikk: Védekezzünk a monília ellen!
Pontos választ nem adhatok a kérdésre, hisz ennek a vonzalomnak sok oka lehet. Nem vagyok nagy macska szakértő, de a macskák kíváncsi állatok, és szeretnek mindent megrágni. Amikor gyomor problémáik vannak, akkor köztudott, hogy növényeket rágcsálnak (füvet, stb.). A majomfa vagy pozsgafa élénk zöld színe több, mint elégséges, hogy felkeltse a macskák érdeklődését. Mivel a növény mind a macskákra, mind a kutyákra mérgező hatással van, ezért ajánlom a növényt vagy eltávolítani az állat közeléből, vagy pedig befújni valamivel, ami a macskák számára kellemetlen szagú, így a macska nem kívánja meg a növényt. Ha a macska "megkóstolná" a növényt, akkor ajánlott az állatot elvinni egy állatorvoshoz, mivel a növény hányingert, hasmenést, szívritmus és egyensúly zavart okozhat.