551. Szuper áron a legolcsóbb afrodiziákum
A gumós zeller 2008-ban jobban megéri, mint 2 éve. Az édenkert.hu közreadja a legfrissebb piaci árinformációkat.
A gumós zeller 2008-ban jobban megéri, mint 2 éve. Az édenkert.hu közreadja a legfrissebb piaci árinformációkat.
A Gyom Stop, a pázsitok gyomirtó szere 2005-ben nagy sikerrel mutatkozott be a magyarországi piacon. Kombinált hatóanyagaival hatékonyan pusztítja el az évelő és az egynyári kétszikű gyomokat, ugyanakkor nem tesz kárt az egyszikű pázsitban.
Bemutatunk két klasszikus, hazai gyártású műtrágyát, megújult összetételben és vonzó csomagolásban. Melyiket választanád?
Ha ellátogatunk a Newgarden faiskola óriás növényeket felvonultató részére, mi is Gullivernek érezhetjük magunkat. Az itt felsorakoztatott növényóriások legalább tíz - vagy akár száz - éves nevelés büszkeségei.
Az ablakos, világos és tágas fürdőszobában különleges hangulatot varázsolhat egy-egy oda való szobanövény. A nyílgyökér, a lándzsás zebralevél és a vörös csíklevél ideális választás.
Az eper (vagy inkább szamóca) igen tápanyagigényes növény és a vízigényét is érdemes komolyan venni, mivel vízhiány következtében leáll a fejlődése. A folyton termő eper/szamóca termesztésnek van egy közismert fortélya, mégpedig az, hogy az első néhány hétben megjelenő virágokat el kell távolítani, így jobb lesz a gyümölcsképzés, és a növény is jobban fogja érezni magát tőle. Szüret után is fontos a tápanyag-utánpótlás, a lombtrágyázást meghálálja a gyümölcs. Ha nem muszáj, akkor ne műtrágyázzuk. Ha mégis műtrágyázni szeretnénk, akkor tartsuk észben, hogy tápanyagigénye magas, sóérzékeny, tehát csak kloridmentes műtrágyák alkalmazhatók. (Az ideális N:P:K aránya 2:1:3)
Üdvözlöm! A keskenylevelű ezüstfa (Eleagnus angustifolia) szaporításánál jobb, ha egy ilyen hajtást kiemelünk és 20 cm-esre visszametszük, hogy a gyökér "elbírja" a növény tápanyag utánpótlását. Szerintem próbálják meg így, mert így biztosan sikerül! De ezen kívül lehet még bujtással és dugványozással is szaporítan!
Kedves kertészkedő! A mellékelt fényképek alapján úgy tűnik, hogy nem kap elég fényt. Próbálja megritkítani körülötte a növényzetet, és a virágzást elősegítő tápoldattal vagy trágyával kezelni.
Úgy tudom, őszibarack és kajszi kultúrákban kizárólag szüret után alkalmazható keleti és barackmoly ellen, és atkafelszaporító hatása miatt és mivel hamar hozzászokhatnak a kártevők, csak max 2-szer évente. Mivel egy gyakori kontakt szerről van szó, nagy a valószínűsége, hogy ezt azért nem mindenki tartja be. Van még lehetőség gyártónál érdeklődni, hogy mi a pontos ok, minden esetre ha már megtörtént, akkor nincs mit tenni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Ez valamilyen ásványi kiválás! Mivel a cserép is agyag (azaz Kalcium az alapja) és az öntözővíz is tartalmaz sok-sok oldott ásványi anyagot (magnézium, kalcium stb...) és ez lehet a jeleség oka. A vízkő is hasonlóan képződik.