5551. Klívia: narancssárga csodanövény a lakásban
Amikor még kint minden szürke, hideg és ködös, akkor a lakásban virágzik a klívia, vagy más néven szobaliliom.
Amikor még kint minden szürke, hideg és ködös, akkor a lakásban virágzik a klívia, vagy más néven szobaliliom.
Ha a címet látva elkerekedtek a szemeid, mert nem igazán jutott még eszedbe, hogy ebben a helységben bármilyen növényt is tarthatnál, most megmutatjuk neked, hogy ez nem lehetetlen! Hiszen vannak olyan zöld és virágzó szépségek egyaránt, amelyek a nyirkos, párás fürdőszobai levegőben is jól érzik magukat. Itt az ideje, hogy végre élvezd a zöld környezetet fürdés vagy zuhanyozás közben is. Megmutatjuk, milyen szobanövények kedvelik az ilyen jellegű közeget. Ezek segítségével egészen különleges hangulatot varázsolhatsz a fürdőszobába. Ebben a bejegyzésben összegyűjtöttük, mi mindent érdemes tudni ezzel kapcsolatban.
Sokan küzdenek magas vérnyomással, szapora pulzussal. Ha nem szeretnénk rögtön gyógyszert szedni, érdemes kipróbálni a galagonyát, amelynek hatóanyagai serkentik a szív működését, a keringést; csökkentik a vérnyomást és a koleszterint.
Idén a járványhelyzet miatt az Alcsúti Arborétum március 1-ig biztosan zárva tart, így csak kevés esély van, hogy élőben is megcsodálhassuk a hóvirágokat.
Volt egy évekig gyönyörűen virágzó orchideám, amelynek megsárgult a levele és elszáradtak a gyökerei. Mutatjuk, ilyen esetben mit kell tenni!
Üdvözlöm! Az első kérdésre a válaszom: ilyenkor ideális kiültetni a Sárkány kontyvirágot (Dracunculus vulgaris)! A tövét érdemes azért betakarni egy kis kupacolással. 15-20 cm mélyen érdemes ültetni a gumót. A második: át is lehet teleltetni az edénybe, de - mivel télálló - ősszel is el lehet őket ültetni, mégpedig úgy, hogy a sarjhagymákat levéve tudjuk is szaporítani. Egyébként a tavasszal elültetett hagymák már nyáron virágba borulnak, a telelés mindenképpen hidegebb helyen történjen, mert a fejlődéshez kell a hideg hatása! Azt javaslom, hogy teleltesse át őket sötét hűvös helyen, és tavasszal ültesse el!
Tisztelt Simon Andrea! A legtöbb, amit egyelőre tehet, hogy folyamatosan öntözi a selyemfenyőt. Az örökzöldeknél a kiszáradás jelei némi fáziskéséssel jelentkeznek, a mostani lombhullás valószínüleg nincs összefüggésben a kiszedéssel. Az "örökzöldek " is váltják lombjukat. Tavasszal, az intenzív növekedés időszakában ez feltűnő, később kisebb mértékű, de folyamatos. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Legyen olyan kedves a gyökerét öntözni Atonik készítmény vizes oldatával. Egységnyi vízbe a cimkén megjelölt permetlé készítéshez szükséges mennyiség 4X mennyiségét legyen kedves adagolni. Javaslom a zöldítő helyett a Damisol cég Kondi nevű készítményét. Egyik termék sem jelentősen drága, de a hatása vélhetően eredményt fog hozni! Üdv: Növényorvos
Kedves Bálint János! A magyar nevekkel mindig csak a gond van :) Ilyen nevű növény azt hiszem, hogy nincs is, de mindenképpen pázsit fűféle, ha van is. Szerintem Ön a Festuca glauca 'Eisvogel' (Deres csenkesz)-re gondolt! Bár sok fűféle kapható, ami ezüstös, illetve ezüst színű. Ezek általánosságban áttelelnek a mi éghajlatunkon, de az óvatosság miatt és a fagyok miatt érdemes nagyon mérsékelt öntözés mellett - kéthetente egy kis víz - fagymentes helyen (pl.: garázs, lépcsőház) teleltetni tavaszig, amikor is kiültethető a kertbe!
Kedves Czolos! Az alany hajtott ki oltványa tövében. Feltétlenül szabaduljon meg tőle minél hamarabb, mert megerősödve elnyomja a ráoltott nemest. A fénykép alapján az alany bokor jellegű fűzfajtának tűnik, ami feltehetően nagy (2-3 m széles és magas) lesz. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő