5551. Klívia: narancssárga csodanövény a lakásban
Amikor még kint minden szürke, hideg és ködös, akkor a lakásban virágzik a klívia, vagy más néven szobaliliom.
Amikor még kint minden szürke, hideg és ködös, akkor a lakásban virágzik a klívia, vagy más néven szobaliliom.
Ha a címet látva elkerekedtek a szemeid, mert nem igazán jutott még eszedbe, hogy ebben a helységben bármilyen növényt is tarthatnál, most megmutatjuk neked, hogy ez nem lehetetlen! Hiszen vannak olyan zöld és virágzó szépségek egyaránt, amelyek a nyirkos, párás fürdőszobai levegőben is jól érzik magukat. Itt az ideje, hogy végre élvezd a zöld környezetet fürdés vagy zuhanyozás közben is. Megmutatjuk, milyen szobanövények kedvelik az ilyen jellegű közeget. Ezek segítségével egészen különleges hangulatot varázsolhatsz a fürdőszobába. Ebben a bejegyzésben összegyűjtöttük, mi mindent érdemes tudni ezzel kapcsolatban.
Sokan küzdenek magas vérnyomással, szapora pulzussal. Ha nem szeretnénk rögtön gyógyszert szedni, érdemes kipróbálni a galagonyát, amelynek hatóanyagai serkentik a szív működését, a keringést; csökkentik a vérnyomást és a koleszterint.
Idén a járványhelyzet miatt az Alcsúti Arborétum március 1-ig biztosan zárva tart, így csak kevés esély van, hogy élőben is megcsodálhassuk a hóvirágokat.
Volt egy évekig gyönyörűen virágzó orchideám, amelynek megsárgult a levele és elszáradtak a gyökerei. Mutatjuk, ilyen esetben mit kell tenni!
Nem igényel öntözést az őszi csapadék elegendő nekik. A hagymások alapból nem szeretik a sok vizet. Virágzáskor lehetséges az öntözés de csak mértékletesen
A levélsárgulás és levélhullás oka valószínűleg tápanyaghiány, főleg nitrogén és/vagy túlöntözés (nem kell minden nap öntözni). Ritkán, kevés vízzel és lehetőleg tányérba öntve, felszívatva kell öntözni, tápoldatozni.
Kedves Érdeklődő! Nem tudom, hogy mikor szokták metszeni, hogyan öntözik, de ha az alábbiakat betartják, virágozhat újra növényük: A hortenzia árnyékos, hűvös helyen fejlődik megfelelően, nem bírja a tűző napot. Nyáron is legyen a földje mindig nedves, ne hagyjuk kiszáradni. Ne csapvízzel öntözzük, ehhez csak lágy vizet vagy esővizet használjunk. Áprilistól a nyár végéig hetente egyszer adjunk neki tápoldatot, amelyben literenként 2 gramm nitrogén-foszfor-kálium tartalmú tápsó van. Októbertől folyamatosan csökkentsük az öntözést és a tápoldatozást. Télen takarjuk be a hortenzia tövét, hogy védjük az erősebb fagyoktól. A többéves bokrokat metsszük vissza 40 cm-esre, hogy új hajtásai fejlődjenek, és dúsabb legyen. A hortenzia a rendszeres metszéstől gazdagon virágzik. Ne ősszel vágjuk vissza, mert az üreges szárába befolyó víz megfagyva kárt tehet a növényben, inkább tavasszal metsszük vissza.
Ha túl sok alma van a fán a gyümölcs apró marad, kézzel vagy hormonhatású szerekkel végzett ritkítása szükséges lett volna. Arra kell törekedni, hogy a gyümölcs legalább 70 mm átmérôjû legyen. De természetesen az idei aszályos időjárás is befolyásolta a gyümölcsök méretét.
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell. Részletek a cikkben: http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/kertepites-szaradas-didimaszcella-tuja/2198/