5551. Klívia: narancssárga csodanövény a lakásban
Amikor még kint minden szürke, hideg és ködös, akkor a lakásban virágzik a klívia, vagy más néven szobaliliom.
Amikor még kint minden szürke, hideg és ködös, akkor a lakásban virágzik a klívia, vagy más néven szobaliliom.
Ha a címet látva elkerekedtek a szemeid, mert nem igazán jutott még eszedbe, hogy ebben a helységben bármilyen növényt is tarthatnál, most megmutatjuk neked, hogy ez nem lehetetlen! Hiszen vannak olyan zöld és virágzó szépségek egyaránt, amelyek a nyirkos, párás fürdőszobai levegőben is jól érzik magukat. Itt az ideje, hogy végre élvezd a zöld környezetet fürdés vagy zuhanyozás közben is. Megmutatjuk, milyen szobanövények kedvelik az ilyen jellegű közeget. Ezek segítségével egészen különleges hangulatot varázsolhatsz a fürdőszobába. Ebben a bejegyzésben összegyűjtöttük, mi mindent érdemes tudni ezzel kapcsolatban.
Sokan küzdenek magas vérnyomással, szapora pulzussal. Ha nem szeretnénk rögtön gyógyszert szedni, érdemes kipróbálni a galagonyát, amelynek hatóanyagai serkentik a szív működését, a keringést; csökkentik a vérnyomást és a koleszterint.
Idén a járványhelyzet miatt az Alcsúti Arborétum március 1-ig biztosan zárva tart, így csak kevés esély van, hogy élőben is megcsodálhassuk a hóvirágokat.
Volt egy évekig gyönyörűen virágzó orchideám, amelynek megsárgult a levele és elszáradtak a gyökerei. Mutatjuk, ilyen esetben mit kell tenni!
Hogyan védekezzünk a monilia gomba ellen? Elsődleges a megelőzés. Fontos, hogy a fertőzött növényi részeket, gallyakat, és mumifikálódott terméseket távolítsuk el és semmisítsük meg. A monília ellen virágzás idején védekezzünk, amennyiben a fertőzésnek kedveznek a körülmények (esős időjárás, 12 C alatti hőmérséklet). Bővebben: http://www.edenkert.hu/profi-kertesz/gyumolcsfak-vedelme/permetezzunk-monilia-ellen-121/1251/
A hársfának a virágát használjuk teának, a termését nem érdemes leszedni. Virágzáskor is figyelnünk kell, mert egy-két nap alatt elvirágzik. Gyűjtsünk hársfavirágot, megmutatjuk milyet!
Kedves Bozótvándor! A Hydrangea aspera Sargentiana-t enyhén savanyú vagy semleges talajba kell ültetni. Ez a megfogalmazás azt jelenti, hogy a talajnak nem lehet mésztartalma, mert arra a növény érzékeny. Mivel nagy termetű növényről van szó, az ültetőgödörbe adagolt savanyú föld nem fogja megoldani a savanyítást, amennyiben a talaj alapvetően meszes. Ha meszes talajú kertje van, javasoljuk a Hydrangea quercifolia vagy a Hydrangea arborescens fajtáit. Mely növények nem bírják a meszes talajt? Hogyan neveljünk szép hortenziát? Hogyan gondozzuk a Tölgylevelű hortenziát?
Üdvözlöm! A képek alapján szerintem vas-hiány a gond. Gazdaboltokban lehet venni folyékony formában is, illetve vasgálic is kapható, ami egy kristályos anyag. Mindkettőt vízben feloldva, beöntözve kell adni.
Üdvözlöm! Sajnos van egy ilyen vírus, ami ezeket a tüneteket produkálja; valószínűleg szamóca levélsodródás látszik a növényeken, amit vírus okoz. A fertőzött növényeket el kell égetni, védekezés nincs ellene sajnos.