5551. Klívia: narancssárga csodanövény a lakásban
Amikor még kint minden szürke, hideg és ködös, akkor a lakásban virágzik a klívia, vagy más néven szobaliliom.
Amikor még kint minden szürke, hideg és ködös, akkor a lakásban virágzik a klívia, vagy más néven szobaliliom.
Ha a címet látva elkerekedtek a szemeid, mert nem igazán jutott még eszedbe, hogy ebben a helységben bármilyen növényt is tarthatnál, most megmutatjuk neked, hogy ez nem lehetetlen! Hiszen vannak olyan zöld és virágzó szépségek egyaránt, amelyek a nyirkos, párás fürdőszobai levegőben is jól érzik magukat. Itt az ideje, hogy végre élvezd a zöld környezetet fürdés vagy zuhanyozás közben is. Megmutatjuk, milyen szobanövények kedvelik az ilyen jellegű közeget. Ezek segítségével egészen különleges hangulatot varázsolhatsz a fürdőszobába. Ebben a bejegyzésben összegyűjtöttük, mi mindent érdemes tudni ezzel kapcsolatban.
Sokan küzdenek magas vérnyomással, szapora pulzussal. Ha nem szeretnénk rögtön gyógyszert szedni, érdemes kipróbálni a galagonyát, amelynek hatóanyagai serkentik a szív működését, a keringést; csökkentik a vérnyomást és a koleszterint.
Idén a járványhelyzet miatt az Alcsúti Arborétum március 1-ig biztosan zárva tart, így csak kevés esély van, hogy élőben is megcsodálhassuk a hóvirágokat.
Volt egy évekig gyönyörűen virágzó orchideám, amelynek megsárgult a levele és elszáradtak a gyökerei. Mutatjuk, ilyen esetben mit kell tenni!
Üdvözlöm! Nem árt neki a geotextil plusz mulcs, sőt, nem engedi kiszáradni a talajt és elnyomja a gyomokat is. Az agyagos talaj miatt figyeljen az öntözésre, nehogy túl nedves legyen a föld, mert gyökérrothadást tud előidézni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Elképzelhető, hogy nem voltak hozzáedzve a kinti klímához, tehát növényházban nevelkedtek. Nem lesz velük semmi gond. Gyakori öntözést, kéthetente való tápoldatozást javaslok. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Semmi problémát nem okozott. A régi orchideaföld le fog bomlani és tápanyagul szolgál a kert növényeinek. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Sajnos nem néz ki jól szegény kis ibolya. Próbálja meg tápoldatozni valamelyik virágzó növény tápoldattal. Ne tegye tűző napra és alulról öntözze. Bízzunk benne, hogy összeszedi magát. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Adrienn! Így van, bátran vágja vissza, szépen terebélyesedni fog ettől. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs