5566. 10 meseszép tavaszi kopogtató - egyik varázslatosabb, mint a másik
Kissé kócos, virágos és letisztult - mutatunk néhány gyönyörű ajtó kopogtatót, amivel tavaszi hangulatot csempészhetünk az otthonunkba.
Kissé kócos, virágos és letisztult - mutatunk néhány gyönyörű ajtó kopogtatót, amivel tavaszi hangulatot csempészhetünk az otthonunkba.
A díszkertek kialakítása egy rendkívül összetett kérdéskör, hiszen rengeteg különféle kérdésben kell döntenünk úgy, hogy közben megannyi apróságra odafigyelünk. Ne tegyük a tűző napra az árnyékkedvelő növényeket, úgy rendezzük el a sziklakertet, hogy minden elég fényt kapjon, a cserjék, örökzöldek és egyebek összeválogatásakor pedig lényeges tisztában lenni az adott fajták méreteivel, növekedési sajátosságaival és így tovább.
Rengeteg mindent tudnia kell az eb neveléséről és gondozásáról annak, aki szeretne örökbe fogadni vagy vásárolni egyet házőrzés céljából. Ha a választás előtt álló személy nem érzi magát eléggé felkészültnek, nyugodtan felkeresheti a kutyazona.hu weboldalt, ahol minden fontos információt meg lehet találni a témában.
Akkor lesz szép, bokros a rózsánk, ha visszametsszük. Összegyűjtöttük a legfontosabb tanácsokat.
A majomfa vagy más néven pozsgafa egy igénytelen szobanövény, amit otthon is egyszerűen lehet szaporítani.
Szerintem önmeddő fajtákat vásárolt kajsziból és szilvából is. Amellett nincs szerencséje, mert a szomszédos fák nem porzói az Ön által telepített fajtáknak. Ha megírja, milyen fajtákat ültetett, adok javaslatot a porzókra.
A helyzet megítéléséhez tudnom kellene, a tavalyi évben mekkora hajtásokat neveltek a fái.
Az árudában vásárolt növényeket érdemes átültetni a vásárlást követően. Tápoldatozni csak növekedési időben kell - azaz tavasztól őszig. Lehetőleg a tápoldaton feltüntetett dózisban és gyakorisággal. A meleg lakásban tartott növényt gyakrabban kell öntözni. Olyan sűrűn, hogy a talaj ne száradjon ki teljesen, de levegőzni tudjon. Ezt könnyen ellenőrizhetjük, ha az ujjunkat a földbe nyomva nyirkosnak érezzük, akkor jó. Ha száraznak érezzük akkor szügséges az öntözés. A levél hullatás azért van mert megváltoznak a fényviszonyok a lakásban, ahhoz képest, ahol előzőleg volt. Ez még nem végzetes a növény számára, ilyenkor óvatosabban kell öntözni. A fagyás mértékétől függően még kihajthat a növény. Ideális egy fagymentes, de hűvös hely lenne télire. Lakásban minnél világosabb helyre állítsuk, mert megnyúlnak a hajtásai, és tavasszal megéghetnek. Tavasztól őszig lehetőleg helyezzük zabadba, világos helyre.
Ajánlom, hogy nézzen körbe Kerti címtárunkban, ahol remélhetőleg határ közeli kertészetet, faiskolát is talál. (Megyei szinten lehet keresni a tagok között.) Ezen kívül csomagküldő szolgálatokat javaslok (pl. www.treemail.hu vagy www.tuja.hu), bár lehetséges, hogy a szállítási költség nem a legolcsóbb. Végül egy Székelyudvarhelyi dísznövénykiállítást ajánlgatok május 15-17 között.
Sajnos nem világos a helyzet. A nagyon gyenge hajtásnövekedés azt mondja, hogy nagyon sanyarú sorsuk van a fáknak, amelyek mélyen gyökeresednek, valami nagy baj van a talajjal. Viszont a sekélyen gyökeresedő, és eléggé vízigényes málna és társai jól élnek. Azt gondolom, hogy nem maga a sovány homok a baj okozója, valószínűleg a mélyebb rétegében van olyan anyag, amely nagyon rosszat tesz a gyökereknek. Hogy pontosan miről van szó azt sajnos nem tudom, csak eddig tart a tudományom. Talán az adhat valamilyen útbaigazítást, ha vesznek mintát a 40-60 cm-es rétegből, a fák mellől, és vetnek bele borsó, vagy saláta magot. Ha igaz a feltételezésem, akkor a kikelő növények megmutatják. Ha jól fejlődnek, akkor nincs több ötletem.