5566. 10 meseszép tavaszi kopogtató - egyik varázslatosabb, mint a másik
Kissé kócos, virágos és letisztult - mutatunk néhány gyönyörű ajtó kopogtatót, amivel tavaszi hangulatot csempészhetünk az otthonunkba.
Kissé kócos, virágos és letisztult - mutatunk néhány gyönyörű ajtó kopogtatót, amivel tavaszi hangulatot csempészhetünk az otthonunkba.
A díszkertek kialakítása egy rendkívül összetett kérdéskör, hiszen rengeteg különféle kérdésben kell döntenünk úgy, hogy közben megannyi apróságra odafigyelünk. Ne tegyük a tűző napra az árnyékkedvelő növényeket, úgy rendezzük el a sziklakertet, hogy minden elég fényt kapjon, a cserjék, örökzöldek és egyebek összeválogatásakor pedig lényeges tisztában lenni az adott fajták méreteivel, növekedési sajátosságaival és így tovább.
Rengeteg mindent tudnia kell az eb neveléséről és gondozásáról annak, aki szeretne örökbe fogadni vagy vásárolni egyet házőrzés céljából. Ha a választás előtt álló személy nem érzi magát eléggé felkészültnek, nyugodtan felkeresheti a kutyazona.hu weboldalt, ahol minden fontos információt meg lehet találni a témában.
Akkor lesz szép, bokros a rózsánk, ha visszametsszük. Összegyűjtöttük a legfontosabb tanácsokat.
A majomfa vagy más néven pozsgafa egy igénytelen szobanövény, amit otthon is egyszerűen lehet szaporítani.
Igen. A rododendron szereti és igényli a savanyú földet... ezt érdemes évente a tövéhez juttatni. Télre a kemény fagyok ellen érdemes betakargatni a tövét, vagy lehullott leveleket felkupacolni a tövénél.
Kedves Gyémánt! A fotókon látható növény nevét sajnos nem tudom megmondani, de biztos, hogy a paprikafélék rokona. A termését semmi esetre sem szabad elfogyasztani! Valamiféle gyom fajta.
A fügét a fagyok után, kora tavasszal ültessük ki. Az ültetésnél általános szabályok érvényesek rá, azaz tegyünk az ültetőgödörbe tápanyagot (pl.:szarvasmarhatrágyát) és jól öntözzük meg.
Próbálják meg minél stabilabban összedrótozni, megtámasztani a fatörzset, hogy semmiképpen se tudjon tovább repedni. A sebet - ha lehetséges - metszéskor használatos fertőtlenítővel kenjék be, hogy a kórokozók ne telepedjenek meg benne.
Gyümölcsfákon ha sok a termés, azok egymás kárára nőnek, tehát aprók maradnak. Érdemes az apró gyümölcsök egy részét minél előbb eltávolítani, kiritkítani. A bokor lombja a megmaradt termések hizlalására fogja fordítani az előállított anyagcsere termékeit. A gyümölcsök ritkítása elterjedt módszer, érdemes alkalmazni.