5566. Robotokkal vizsgálják a világ legnagyobb jéghegyét
Távirányítású vízalatti robotokkal vizsgálják brit tudósok, hogy milyen környezeti hatásai vannak az A68A elnevezésű óriási jéghegy szétdarabolódásának.
Távirányítású vízalatti robotokkal vizsgálják brit tudósok, hogy milyen környezeti hatásai vannak az A68A elnevezésű óriási jéghegy szétdarabolódásának.
Kissé kócos, virágos és letisztult - mutatunk néhány gyönyörű ajtó kopogtatót, amivel tavaszi hangulatot csempészhetünk az otthonunkba.
A díszkertek kialakítása egy rendkívül összetett kérdéskör, hiszen rengeteg különféle kérdésben kell döntenünk úgy, hogy közben megannyi apróságra odafigyelünk. Ne tegyük a tűző napra az árnyékkedvelő növényeket, úgy rendezzük el a sziklakertet, hogy minden elég fényt kapjon, a cserjék, örökzöldek és egyebek összeválogatásakor pedig lényeges tisztában lenni az adott fajták méreteivel, növekedési sajátosságaival és így tovább.
Rengeteg mindent tudnia kell az eb neveléséről és gondozásáról annak, aki szeretne örökbe fogadni vagy vásárolni egyet házőrzés céljából. Ha a választás előtt álló személy nem érzi magát eléggé felkészültnek, nyugodtan felkeresheti a kutyazona.hu weboldalt, ahol minden fontos információt meg lehet találni a témában.
Akkor lesz szép, bokros a rózsánk, ha visszametsszük. Összegyűjtöttük a legfontosabb tanácsokat.
Sok fajta hortenzia létezik, de mind a savanyú talajt kedveli, meszes közegben nem tudnak rendesen fejlődni. Ezt csak savanyú kémhatású talajjavító anyagok hozzáadásával lehet mérsékelni; ilyenek a savanyú kémhatású műtrágyák, a tőzeg vagy a homok.Mészkerülő növényeket telepíthetünk oly módon, hogy a helyükön a talajt kitermeljük, és a gödröket savanyú kémhatású anyaggal, pl. osli tőzeggel töltjük meg. Ez az eljárás azonban csak addig hatásos, amíg a gyökerek el nem érik a környező talajt. Meszes talaj esetén érdemesebb inkább olyan növényállományokkal foglalkozni, amelyek éppen a meszes talajt szeretik. A hortenzia csak árnyékos és hűvös helyen érzi jól magát. Ne tegyük tűző napra, vagy túl meleg helyre, mert hamar elpusztul. Az ideális hőmérséklet a 15-17 °C. A növény földje legyen mindig nedves, és minél naposabb helyen áll, annál több vízre van szüksége. Lágy- vagy esővízzel öntözzük (a felforralt víz is megteszi, csak várjuk meg amíg kihűl a víz). A kúszó hortenzia (H. petiolaris) számára kapaszkodási lehetőséget kell biztosítanunk (fal, kipusztult fa, stb.), ellenkező esetben bokrosan fog nőni. Habár a hortenzia nem szobanövény, a cserepes hortenzia is jól fejlődik, és hatalmas viráglabdát nevel az árnyékos balkonon, amennyiben megfelelő tápdús földet biztosítunk a számára. Kapcsolódó cikkek: Mely növények nem bírják a meszes talajt? Meszes talajt kedvelő növények Földjük legyen mindig nedves, és minél naposabb helyen áll, annál több vízre van szüksége.
Üdvözlöm! A képen egy afrikai vérvirág (Haemanthus katharinae) látható. A gondozása: Mivel trópusi növény, ezért soha nem szabad kitenni 15-20 C alatti hőmérsékletnek, kivéve ha tartósan teleltetjük. Öntözése: gyakran öntözhetjük, de a talajnak jó vízgazdálkodásúnak kell lennie, mert ha nem vezetődik el a víz, akkor berohadhat a hagymája. Szereti a tápdús talajt, ezért ajánlatos hetente tápoldatozni, vagy a földjébe trágyát keverni. télen korlátozzuk a tápanyagot, havi 1-2 alkalomra.
Kedves Jung Viktória! Az első képen egy sárkányfa (Dracena) van, a másodikon (a bordón) egy bunkó liliom (Cordyline terminalis) látható.
Üdvözlöm! Sajnos a Magnoliát nagyon nehéz szaporítani! A magok nagyon rossz arányban csíráznak. A másik szaporítási mód a bujtás. Erről pedig azért beszélném le, mert akár több év is szükséges, hogy a bujtvány gyökeret eresszen. Azt javaslom, hogy vásároljon árudában, mert ezek több éves növények, ráadásul a Magnoliának 8 év kell, mire virágzik. Ha esetleg sikerül is szaporítani, akkor még mindig ott van az oltás kérdése, hogy ne valami kis virágú alapfaj jöjjön létre.
Szabálya nincs a tiszafa metszésének (nem gyümölcsfa), mert egy jól regenerálódó növény, ezért nyugodtan neki állhat a metszésének. Semmilyen seb kezelőre nincs szükség, mert a növény gyantája a metszést követően azonnal tömíti a pólusokat, és betegségek nem hatolnak bele a fába. Tiszafa (Taxus baccata) Ismerjük meg az Oszloptiszafát (Taxus x media)! Melyik 10 legszebb örökzöld sövény?