5566. Robotokkal vizsgálják a világ legnagyobb jéghegyét
Távirányítású vízalatti robotokkal vizsgálják brit tudósok, hogy milyen környezeti hatásai vannak az A68A elnevezésű óriási jéghegy szétdarabolódásának.
Távirányítású vízalatti robotokkal vizsgálják brit tudósok, hogy milyen környezeti hatásai vannak az A68A elnevezésű óriási jéghegy szétdarabolódásának.
Kissé kócos, virágos és letisztult - mutatunk néhány gyönyörű ajtó kopogtatót, amivel tavaszi hangulatot csempészhetünk az otthonunkba.
A díszkertek kialakítása egy rendkívül összetett kérdéskör, hiszen rengeteg különféle kérdésben kell döntenünk úgy, hogy közben megannyi apróságra odafigyelünk. Ne tegyük a tűző napra az árnyékkedvelő növényeket, úgy rendezzük el a sziklakertet, hogy minden elég fényt kapjon, a cserjék, örökzöldek és egyebek összeválogatásakor pedig lényeges tisztában lenni az adott fajták méreteivel, növekedési sajátosságaival és így tovább.
Rengeteg mindent tudnia kell az eb neveléséről és gondozásáról annak, aki szeretne örökbe fogadni vagy vásárolni egyet házőrzés céljából. Ha a választás előtt álló személy nem érzi magát eléggé felkészültnek, nyugodtan felkeresheti a kutyazona.hu weboldalt, ahol minden fontos információt meg lehet találni a témában.
Akkor lesz szép, bokros a rózsánk, ha visszametsszük. Összegyűjtöttük a legfontosabb tanácsokat.
Mivel a legtöbb pajzstetű több növényt is szívogat, leggyakrabban egy másik növénnyel hozzuk be lakásunkba e kártevőket. Mielőtt még nagyon elszaporodnának, tudunk ellenük hatásosan, mechanikai úton védekezni. Ronggyal vagy kefével mossuk le a pajzstetveket, próbáljuk meg az eldugott részekről is kipiszkálni őket. Heti többszöri mosdatással sikeres lehet a védekezés. A forgalomban lehet kapni olajos permetszereket, amelyekkel lefújva a növényt és a kártevőt, megfulladnak az állatok.
A hibiszkusz vagy mályvacserje (Hibiscus siriacus) világos helyen, esetleg teraszon folyamatosan hozza virágait. Ha nincs útban ilyenkor valóban nem érdemes megmetszeni, inkább elvirágzás után vagy a kora tavasz alkalmas erre. Áprilisban vagy augusztusban fejdugvánnyal szaporíthatjuk.
A fenyőrozsda az öttűs fenyőket támadja meg, amitől az ágak megvastagodnak, először az ágak majd akár az egész fa elpusztulhat. Egy másik betegség az erdeifenyő tűlevélhullásos betegségére jellemző, hogy a kórokozó által fertőzött tűleveleken, nagyítóval apró foltok láthatók(ilyen a rossz termőhely miatti levélhulláskor nem észlelhető). A lehullott tűleveleket júniusig el kell távolítani, mert innen indul a fertőzés, ha erre nincs lehetőség július-augusztusban gombaölőszeres védekezés válhat szükségessé.
Valószínű, hogy a szedrét botrítisz támadta meg, ellene helyes metszéssel és vegyszeresen is kell védekezni. Vegyszeres védelemre (háromszor kell végezni a virágzás kezdetétől) az iprodion, vinklozolin, procimidon hatóanyagú szerek használhatók.
A tuják hazánkban nem őshonos növények, s egyre nehezebben viselik a nagy évközi hőmérséklet és csapadékingadozást. Néhány gombás betegség is támadja, illetve molyok és pajzstetvek is élősködhetnek rajta. Azt, hogy egy magról nevelt tuja kevésbé bírná el éghajlatunkat és rövidebb életű, véleményem szerint nem reális.