5566. Robotokkal vizsgálják a világ legnagyobb jéghegyét
Távirányítású vízalatti robotokkal vizsgálják brit tudósok, hogy milyen környezeti hatásai vannak az A68A elnevezésű óriási jéghegy szétdarabolódásának.
Távirányítású vízalatti robotokkal vizsgálják brit tudósok, hogy milyen környezeti hatásai vannak az A68A elnevezésű óriási jéghegy szétdarabolódásának.
Kissé kócos, virágos és letisztult - mutatunk néhány gyönyörű ajtó kopogtatót, amivel tavaszi hangulatot csempészhetünk az otthonunkba.
A díszkertek kialakítása egy rendkívül összetett kérdéskör, hiszen rengeteg különféle kérdésben kell döntenünk úgy, hogy közben megannyi apróságra odafigyelünk. Ne tegyük a tűző napra az árnyékkedvelő növényeket, úgy rendezzük el a sziklakertet, hogy minden elég fényt kapjon, a cserjék, örökzöldek és egyebek összeválogatásakor pedig lényeges tisztában lenni az adott fajták méreteivel, növekedési sajátosságaival és így tovább.
Rengeteg mindent tudnia kell az eb neveléséről és gondozásáról annak, aki szeretne örökbe fogadni vagy vásárolni egyet házőrzés céljából. Ha a választás előtt álló személy nem érzi magát eléggé felkészültnek, nyugodtan felkeresheti a kutyazona.hu weboldalt, ahol minden fontos információt meg lehet találni a témában.
Akkor lesz szép, bokros a rózsánk, ha visszametsszük. Összegyűjtöttük a legfontosabb tanácsokat.
Kedves Kérdező! A következő fajokból érdemes válogatni: Coreopsis, Echinacea, Lavandula, Achillea, Salvia félék, Sedum spectabile fajták (késő nyár), Thymus fajok, Scabiosa, Penstemon, díszfüvek nagyon jól bírják ezt a fajta klímát (Miscanthus, Pennisetum, Stipa tenuifolia, Festuca, Briza). Nem fog mindegyik egész nyáron át virágozni, érdemes vegyesen ültetni őket és akkor mindig van valami ami virít. Üdvözlettel, A Stipa Kft szakértője
Kedves Petra! A legvalószínűbb hiba a fényhiány. A fikuszfélék saját élőhelyükön 10-12 óra napfényt kapnak. Nálunk télen nagyon kevés a fény egy ilyen növénynek! Világítsa meg a növényt napi 4-6 órát egy 20 w-os energia takarékos izzóval, ha nem süt a nap. Napsütéses időben a párkányra kell helyezni. Nem szereti a huzatot és ne csökkenjen a hőmérséklet 20 fok alá! Egyenlőre ne vágja vissza, hátha kihajt! Ne adja fel a gondozását, sok esetben a nem megfelelő körülmények hatására lombhullással válaszol a növény és hibernálja magát, várva a kedvező körülményeket, ha ez több hétig nem következik be, elpusztul ellenkező esetben még több hét múlva is képes kihajtani! Napi öntözést igényel! Téli időszakban nem szoktunk tápozni, de most javaslom, hogy adjon kevés tápot az újrainduláshoz. Sok sikert Katona Ervin
Kedves Róbert! Az almafák metszési ideje a tél vége. A hajtások végeinek kb. 1/3-át növényvédelmi szempontból célszerű eltávolítani. Azt, hogy mennyire kell metszeni, és hogyan, az a tervezett koronaformától, és fajtától függ. Üdvözlettel: Németh László kertészmérnök
Kedves Réka! A jukka levele a túl kevés fénytől, a melegtől és a túlöntözéstől sárgulhat. Télen az ideális a 10-15 fok a jukka számára, de szobahőmérsékletet is elviseli, ha nincsen közvetlen a fűtőtest mellett. Ha csak picit nedves a földje, akkor nem kell semmit tennie. Tavasszal amint szép idő lesz, ha van erkélye, terasza, nyugodtan vigye ki! Szép napot! Édenkertész
Kedves Attila! Sajnos nincs ilyen ismeretem, hogy a tisztítószerek milyen elszíneződés okoznak vagy okozhatnak a térkövön. Kipróbálás szintjén merem ajánlani a Bicomb termékünket amik NÖVÉNYI alapú szennyeződés tud vegyszermentesen takarítani környezetebarát megoldásként:https://kertfuvesites.hu/BioComb-Tisztitoszer-Alga-es-Peneszolo Molnár Gábor Éva, a füvesasszony