5571. Majomfa szaporítása egyszerűen házilag
A majomfa vagy más néven pozsgafa egy igénytelen szobanövény, amit otthon is egyszerűen lehet szaporítani.
A majomfa vagy más néven pozsgafa egy igénytelen szobanövény, amit otthon is egyszerűen lehet szaporítani.
A citromfű leveleinek hatóanyag tartalma összefügg a levélfelület fertőzöttségének mértékével - derült ki Kovács Gergő, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (Szent István Egyetem) doktorjelöltje a napokban megvédett doktori értekezéséből.
Az, hogy a nappalok egyre hosszabbak, ráadásul a hőmérő higanyszála is folyamatosan fentebb kúszik odakinn, az nem csupán annak a jele, hogy közeleg a tavasz. Ezzel együtt ugyanis elérkezik végre a kerti szezon is, amelynek egyik lényeges része a szivattyú „téli álomból való felébresztése” is.
Minden vállalkozás szeretne a konkurenciánál sikeresebb lenni. A profi céges weboldal készítés egy kiváló megoldás arra, hogy egy vállalat szolgáltatásai és produktumai kitűnjenek a tucat termékek közül.
Sokan igyekszünk környezettudatosan élni, s ez az általunk vásárolt termékeken is meglátszik. Azonban ez kihívás lehet a kávérajongók számára. A legtöbben általában eldobható kávéspoharakat használunk, viszont azt tudjuk, hogy ha ezek nem a szelektív hulladékgyűjtőben landolnak, akkor nem is hasznosítják őket újra.
Kedves Tibor! Az áfonyát a telepítéstől a 3. évben érdemes metszeni, rendszeresen minden évben. Az elhalt részeket kell kivágni először, és valóban a fiatalabb vesszőket (1-2 éveseket) kell meghagyni minden évben. A tő mellől kinövő hajtásokat vágja ki, de hagyja meg a 4-5 legerősebbet. A metszést a tél végén a legjobb végezni.
Üdvözlöm! Szinte biztos, hogy a vetőmag minősége rossz, hiszen ha simán vízbe áztatja, akkor is ki kellene kelnie a magnak! Vásároljon kész palántákat, már elkésett a vetéssel szerintem! A dinnyét 5-6 hetesen jó kiültetni, de azért arra figyelni kell, hogy fagy ne legyen!
A levélkék végének elhalása általában valamilyen tápanyaghiány következménye. Szélsőséges esetben a cinkhiány okoz a fiatal leveleknél elhalást, de a fénykép alapján itt sokkal inkább tartástechnológiai probléma van, mint hiánybetegség. Egy átlagos lakásban a téli időszakban nem áll a növény rendelkezésére annyi fény, hogy egészséges leveleket fejlesszen. A fényhiánytól megnyúlt levelek sokszor erőtlenek, és télen a fűtött szobában tartott növény sokkal érzékenyebben reagál hideg öntözővízre vagy a huzatra is. A leírt folyamatot visszafordítani nem nagyon lehet, viszont a jövőben megelőzni igen: a Cycas revoluta télen legyen hűvös és világos helyiségben, így a növény csak a tavasz végén ill. nyáron fejleszt új leveleket, amikor a növény már a szabadban, vagy legalábbis kellően világos helyen tartható.
Kedves Enhi! Kérem, küldjön fényképet a problémáról. Másmilyen tápanyag hiány is lehet.
Igen, lehet, de ezen kívül sok mindentől függ. Jó lenne, ha tudna fotót küldeni erről. Mivel lettek beöntözve? A hőmérséklet, víz megfelelő a palántáknak? Kártevő jelét nem látja a leveleken? Nagyon kevés az információm, talán a fotó segítene. Köszönöm előre is.