5571. Majomfa szaporítása egyszerűen házilag
A majomfa vagy más néven pozsgafa egy igénytelen szobanövény, amit otthon is egyszerűen lehet szaporítani.
A majomfa vagy más néven pozsgafa egy igénytelen szobanövény, amit otthon is egyszerűen lehet szaporítani.
A citromfű leveleinek hatóanyag tartalma összefügg a levélfelület fertőzöttségének mértékével - derült ki Kovács Gergő, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (Szent István Egyetem) doktorjelöltje a napokban megvédett doktori értekezéséből.
Az, hogy a nappalok egyre hosszabbak, ráadásul a hőmérő higanyszála is folyamatosan fentebb kúszik odakinn, az nem csupán annak a jele, hogy közeleg a tavasz. Ezzel együtt ugyanis elérkezik végre a kerti szezon is, amelynek egyik lényeges része a szivattyú „téli álomból való felébresztése” is.
Minden vállalkozás szeretne a konkurenciánál sikeresebb lenni. A profi céges weboldal készítés egy kiváló megoldás arra, hogy egy vállalat szolgáltatásai és produktumai kitűnjenek a tucat termékek közül.
Sokan igyekszünk környezettudatosan élni, s ez az általunk vásárolt termékeken is meglátszik. Azonban ez kihívás lehet a kávérajongók számára. A legtöbben általában eldobható kávéspoharakat használunk, viszont azt tudjuk, hogy ha ezek nem a szelektív hulladékgyűjtőben landolnak, akkor nem is hasznosítják őket újra.
Mivel a legtöbb pajzstetű több növényt is szívogat, leggyakrabban egy másik növénnyel hozzuk be lakásunkba e kártevőket. Mielőtt még nagyon elszaporodnának, tudunk ellenük hatásosan, mechanikai úton védekezni. Ronggyal vagy kefével mossuk le a pajzstetveket, próbáljuk meg az eldugott részekről is kipiszkálni őket. Heti többszöri mosdatással sikeres lehet a védekezés. A forgalomban lehet kapni olajos permetszereket, amelyekkel lefújva a növényt és a kártevőt, megfulladnak az állatok.
A hibiszkusz vagy mályvacserje (Hibiscus siriacus) világos helyen, esetleg teraszon folyamatosan hozza virágait. Ha nincs útban ilyenkor valóban nem érdemes megmetszeni, inkább elvirágzás után vagy a kora tavasz alkalmas erre. Áprilisban vagy augusztusban fejdugvánnyal szaporíthatjuk.
A fenyőrozsda az öttűs fenyőket támadja meg, amitől az ágak megvastagodnak, először az ágak majd akár az egész fa elpusztulhat. Egy másik betegség az erdeifenyő tűlevélhullásos betegségére jellemző, hogy a kórokozó által fertőzött tűleveleken, nagyítóval apró foltok láthatók(ilyen a rossz termőhely miatti levélhulláskor nem észlelhető). A lehullott tűleveleket júniusig el kell távolítani, mert innen indul a fertőzés, ha erre nincs lehetőség július-augusztusban gombaölőszeres védekezés válhat szükségessé.
Valószínű, hogy a szedrét botrítisz támadta meg, ellene helyes metszéssel és vegyszeresen is kell védekezni. Vegyszeres védelemre (háromszor kell végezni a virágzás kezdetétől) az iprodion, vinklozolin, procimidon hatóanyagú szerek használhatók.
A tuják hazánkban nem őshonos növények, s egyre nehezebben viselik a nagy évközi hőmérséklet és csapadékingadozást. Néhány gombás betegség is támadja, illetve molyok és pajzstetvek is élősködhetnek rajta. Azt, hogy egy magról nevelt tuja kevésbé bírná el éghajlatunkat és rövidebb életű, véleményem szerint nem reális.