5571. Majomfa szaporítása egyszerűen házilag
A majomfa vagy más néven pozsgafa egy igénytelen szobanövény, amit otthon is egyszerűen lehet szaporítani.
A majomfa vagy más néven pozsgafa egy igénytelen szobanövény, amit otthon is egyszerűen lehet szaporítani.
A citromfű leveleinek hatóanyag tartalma összefügg a levélfelület fertőzöttségének mértékével - derült ki Kovács Gergő, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (Szent István Egyetem) doktorjelöltje a napokban megvédett doktori értekezéséből.
Az, hogy a nappalok egyre hosszabbak, ráadásul a hőmérő higanyszála is folyamatosan fentebb kúszik odakinn, az nem csupán annak a jele, hogy közeleg a tavasz. Ezzel együtt ugyanis elérkezik végre a kerti szezon is, amelynek egyik lényeges része a szivattyú „téli álomból való felébresztése” is.
Minden vállalkozás szeretne a konkurenciánál sikeresebb lenni. A profi céges weboldal készítés egy kiváló megoldás arra, hogy egy vállalat szolgáltatásai és produktumai kitűnjenek a tucat termékek közül.
Sokan igyekszünk környezettudatosan élni, s ez az általunk vásárolt termékeken is meglátszik. Azonban ez kihívás lehet a kávérajongók számára. A legtöbben általában eldobható kávéspoharakat használunk, viszont azt tudjuk, hogy ha ezek nem a szelektív hulladékgyűjtőben landolnak, akkor nem is hasznosítják őket újra.
Jó napot! A törpebanán sajnos hajlamos a tél közeledtével megcsúnyulni. Nagyon sok fény kell neki ilyenkor és 16 foknál melegebb telelő. A napi 8 óra megvilágítás (ami ráadásul hetekig borult égből jön) nagyon kevés neki. Próbálja nagyon világos helyre tenni és locsolja 2 hetente. A flamingó virágnak sajnos nem tudom, mi lehet a baja, érdemes átültetni és ezt is kevesebbet öntözni - lehetőleg esővízzel.
Jó napot! A képen úgy látom, hogy Kínai kenderpálma látható, ami nagyon jól telel védett helyen szabadban. Sajnos az alsó levelek barnulása teljesen normális ebben az esetben. (a növény bekerült egy számára nem annyira optimális környezetbe). Sebaj, tavasszal növekedésnek fog indulni, ha kikerül a szabadba.
Jó napot! A képen pajzstetvek láthatók a növény szárán. Viaszos kis páncéljuk alól szívogatják a nedveket, a permetszerek nem igazán ártanak nekik. Mindenképp felszívódó szerrel kellene lefújni a növényt (Pl Mospilan). Én úgy szoktam csinálni, hogy egy nagyobb edénybe beteszem a növényt, lefújom és az nagy műanyag edényt fóliával letakarom. Így dunsztolódik a vegyszerben és megfigyelésem szerint hatásosabb.
Kedves Bandi, A golgotavirágot tavasszal alaposan vissza kell vágni. Általában 20 centisre kell visszametszeni vagy 6-7 rügyet szabad meghagyni. Nem tudom, hogy magról vagy dugványról lett-e szaporítva. Előbbi esetben négy-öt évnek is el kell telnie, míg gyümölcsöt hoz. Az utóbbinál viszont általában elég 2-3 év. Üdv, Édenkertész
Jó napot! Sajnos így látatlanban nem tudom megmondani a növények pusztulásának az okát. Sokszor csak laboratóriumi vizsgálatokkal kimutatható gondok jelentkeznek, csakúgy, mint az embereknél. A növények is érzékeny lények, számtalan kórokozó támadhatja őket.