5581. Lemosó permetezés: sokan elfelejtik, pedig fontos kerti munka tavasszal
A lemosó permetezést nem szabad tavasszal kihagyni. Ilyenkor érdemes nekiállni a munkának!
A lemosó permetezést nem szabad tavasszal kihagyni. Ilyenkor érdemes nekiállni a munkának!
A gyógynövény birodalom számtalan illatos, ízes, gyógyhatású taggal büszkélkedik. Nem egy közülük egyszerre gyógy- és fűszernövény, így aztán megfelelően alkalmazva teret és helyet kaphatnak a gasztronómiai fogásokban és a házi orvosságokban egyaránt.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülthez (MME) minden évben érkeznek információk postaládában fészkelő széncinegékről. A megfigyelések alapján a jelenség országosan általánosnak, sőt gyakorinak tekinthető, és márciusban lehet idén először számítani rá, ezt követően a viselkedés a nyár második feléig is előfordulhat. A postaládákba épült fészkeket a bedobott küldemények veszélyeztetik, ezért érdemes a megoldási lehetőségekről beszélni.
A korai tavasz miatt jogosan aggódnak a kertészek, főleg a kajszifák indultak be már február elején. Volt ahol már a sziromlevelek piros színe is kibukkant a rügypikkelyek alól.
Tavaly az egyik munkám kapcsán próbáltam megoldást találni arra, hogy egy kiemelt magas virágágyást hogyan lehetne jó minőségű földdel feltölteni.
A virág és levélhullás nem természetes a gardenianal sem. Mivel érzékeny szobanövény több tényező is okozhat virág és levélhullást. Tápanyaghiány, huzatos hely. időszakos szárazság stb. Télre keressen 15°C körüli, világos helyet neki, ahol kevesebb öntözés mellet nyugodtan áttelelhet. Tavasszal érdemes nagyobb cserépbe ültetni, savanyú talajba, s akkor remélhetően újra erőre kap.
Ha úgy találja, hogy tényleg nagyon kicsi a cserép a növény méretéhez képest, természetesen most is át lehet ültetni jó vízáteresztő, laza, humuszos (PH= 5-6) talajba. Érdemes a cserép aljába - a jó vízelvezeés céljából - kavicsokat tenni, hogy a pangó vizet mind jobban elkerüljük.<p> A bolyhos levelű növények általában nem szeretik, ha felületüket permetezzük, ezért inkább csak a növény környezetében párásítsunk, ne fújjunk közvetlenül a levélre.
A hazai Növényegészségügyi és talajvédelmi állomásokon végeznek talajvizsgálatot, ahol vizsgálják a talaj 14 paraméterét, többek között a kötöttségét, a kémhatását, a humusztartalmát, az összes sótartalmát, valamint meghatározzák a benne levő makro-és mikroelemek arányát. <p>A mellékelt cikkben részletes leírást kap, hogy hogyan kell talajmintát venni, s mire kell figyelni.
A koszorúfutókára (Stephanotis floribunda) nem igazán jellemző a tojás nagyságú termés. Tudna képet küldeni növényéről, hogy megállapítsuk kilétét?
Egy fagymentes hely tökéletes a datolyaszilvának is. <p>A datolyaszilva 10-15 m magasra is megnőhet. Melegigényes faj, csemetekorban fagyérzékeny. Közepes vízigényű, de elviseli a kisebb szárazságot is. Termése alma nagyságú, fénylő narancssárga. A piacon a kakiszikva helyett az egzotikusabbnak tűnő hurma néven árusítják. Ahhoz, hogy termése beérjen hazánkban, déli fekvésű, meleg helyet kell keresni számára.