5581. Lemosó permetezés: sokan elfelejtik, pedig fontos kerti munka tavasszal
A lemosó permetezést nem szabad tavasszal kihagyni. Ilyenkor érdemes nekiállni a munkának!
A lemosó permetezést nem szabad tavasszal kihagyni. Ilyenkor érdemes nekiállni a munkának!
A gyógynövény birodalom számtalan illatos, ízes, gyógyhatású taggal büszkélkedik. Nem egy közülük egyszerre gyógy- és fűszernövény, így aztán megfelelően alkalmazva teret és helyet kaphatnak a gasztronómiai fogásokban és a házi orvosságokban egyaránt.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülthez (MME) minden évben érkeznek információk postaládában fészkelő széncinegékről. A megfigyelések alapján a jelenség országosan általánosnak, sőt gyakorinak tekinthető, és márciusban lehet idén először számítani rá, ezt követően a viselkedés a nyár második feléig is előfordulhat. A postaládákba épült fészkeket a bedobott küldemények veszélyeztetik, ezért érdemes a megoldási lehetőségekről beszélni.
A korai tavasz miatt jogosan aggódnak a kertészek, főleg a kajszifák indultak be már február elején. Volt ahol már a sziromlevelek piros színe is kibukkant a rügypikkelyek alól.
Tavaly az egyik munkám kapcsán próbáltam megoldást találni arra, hogy egy kiemelt magas virágágyást hogyan lehetne jó minőségű földdel feltölteni.
Bonsai fákat manapság minden nagyobb kertészeti árudában lehet kapni. Szaknévsoruk számos termesztője és kertészete foglalkozik nevelésével. Kérjen tőlük közvetlenül árajánlatot!
Szép rózsabokor neveléséhez ki kell elégítenünk a rózsa alapvető környezeti igényeit. A rózsaágyás legyen napos helyen, talaja legyen jó vízgazdálkodású, tápanyagban gazdag. Év folyamán is folyamatos ápolást: öntözés, gyomlálás és növényvédelmi védekezést igényel. A fagyok eljövetele előtt ne feledkezzünk meg a rózsa téli védelméről sem.<p>Minél korábban metsszük meg őket, annál gazdagabban fognak virágozni. <p>Mindezekről részletesen olvashat alábbi cikkeinkben:
Mivel a földön körülbelül 25 000 orchideafaj él (ez a legnépesebb növénycsalád) nagyon különbözők az igényeik. A szobai körülményeket nagyon kevesen viselik el. Az orchideák termesztése szinte külön szakmának tekinthető. Ezért azt javaslom, hogy próbáljon a szaknévsorunkban található orchideatermesztőktől közvetlenül tanácsot kérni.
A golgotavirág (Passiflora) nemzetség több faját is termesztik nálunk mint szobanövényt, ezért pontosan nem válaszolhatok arra a kérdésére, hogy ehető-e az Önnél termőre fordult növény. <p> Az biztos, hogy az ízletes golgotavirágot (Passiflora edulis) a tópusokon ehető gyümölcse miatt termesztik. E fajnak a gyümölcséből kiszedett magvakat el lehet vetni, ahogy a a kék-fehér virágú kék golgotavirág (Passiflora caerulea) magjait is.
Az áfonya (Vaccinium sp.) savanyú talajon képes a normális növekedésre. A termesztés sikerét az alacsony pH értéken kívül a talaj magas szervesanyagtartalma is befolyásolja. Ezért szerves trágyát, tőzeget, fakérget, esetleg forgácsot kell a talajba keverni. <p>A víz szerepe a növény termesztésében kiemelkedő jelentőségű, mivel sekélyen gyökeresedik és ezen gyökerek a talaj leghamarabb kiszáradó rétegében helyezkednek el. <p>Számos érdekes cikkünk foglalkozik az áfonya termesztésével és nevelésével: Az alábbiakban csatoltam Önnek néhányat: