5581. Lemosó permetezés: sokan elfelejtik, pedig fontos kerti munka tavasszal
A lemosó permetezést nem szabad tavasszal kihagyni. Ilyenkor érdemes nekiállni a munkának!
A lemosó permetezést nem szabad tavasszal kihagyni. Ilyenkor érdemes nekiállni a munkának!
A gyógynövény birodalom számtalan illatos, ízes, gyógyhatású taggal büszkélkedik. Nem egy közülük egyszerre gyógy- és fűszernövény, így aztán megfelelően alkalmazva teret és helyet kaphatnak a gasztronómiai fogásokban és a házi orvosságokban egyaránt.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülthez (MME) minden évben érkeznek információk postaládában fészkelő széncinegékről. A megfigyelések alapján a jelenség országosan általánosnak, sőt gyakorinak tekinthető, és márciusban lehet idén először számítani rá, ezt követően a viselkedés a nyár második feléig is előfordulhat. A postaládákba épült fészkeket a bedobott küldemények veszélyeztetik, ezért érdemes a megoldási lehetőségekről beszélni.
A korai tavasz miatt jogosan aggódnak a kertészek, főleg a kajszifák indultak be már február elején. Volt ahol már a sziromlevelek piros színe is kibukkant a rügypikkelyek alól.
Tavaly az egyik munkám kapcsán próbáltam megoldást találni arra, hogy egy kiemelt magas virágágyást hogyan lehetne jó minőségű földdel feltölteni.
Sajnos számomra nem is vonzóak ezek a nem természetesn színű gyümölcsök, magról való nevelésük az alapfajénál biztos, hogy több szakértelemt és odafigyelést igényel, ezért én nem javasolnám a próbálkozást. A megbízható, hazai klímán már bizonyított fajtákkal sokkal nagyobb sikerélményünk lehet, használatuk a mai szélsőséges időjárási körlümények között még inkább indokolt. Nemzeti érdekünk a magyar gyümölcsfajták védelme Új csemetekert az ősi fajtákból
Kedves Érdeklődő! Viszonylag kevés lomblevelű és kifejezetten virágzó örökzöld él meg nálunk, ezek közül a leginkább fagytűrők pl. a Prunus laurocerasus (babérmeggy), Photinia fraseri (Korallberkenye) és az Euonymus japonicus (Japán kecskerágó). Ezek fajtái ügyes tervezéssel nagyon változatos formájú és színű kompozíciót alkothatnak, bár viráguk kevéssé jelentős, inkább lombjukkal díszítenek. Üdvözlettel, A Stipa csapata Tuja helyett - lomblevelű örökzöldek Örökzöld virágzó cserjékkel dobd fel a kerted Az alábbi növényekből is válogathat, de nagyobb odafigyelét igényelnek: Zombi muskátli helyett 99 törpe örökzöld a balkonládában!
Üdvözlöm! A fácska Buxus Harlandii névre hallgat. Nyáron kültéren, félárnyékban tartható. Ősszel a fagyok beállta előtt lakásba, védett helyre kell vinni. Télen 15-20 fokon kell tartani, melegebb helyiségben nem szeret lenni. Tápoldat tavasz- nyár - ősz: kéthetente 1 alkalommal. Télen 3 hetente 1 alkalommal bonsai tápoldattal. Öntözésről itt olvashat: http://www.hirthbonsai.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=92 Metszés: http://www.hirthbonsai.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=82:buxus-harlandii-bonsai-metszese&catid=37:otletek&Itemid=126 Hirth János
A sugáraráliát megtámadta a pajzstetű. Ha van türelme, érdemes fogkefével lemosni/vakarni egyenként a leveleket és a pajzstetveket, majd befújni pajzstetű írtó növényvédő szerrel. Gazdaboltokban, barkács áruházakban kaphatóak kisebb kiszerelésben kifejezetten szobanövényekre alkalmazható permetek.
Mocsári hibiszkusz teleltetése Mindenképpen fagymentes, világos helyen, de nem fűtött szobában teleltesse magoncait! Ez lehet egy világos pinceablak, vagy fűtetlen, világos előszoba. Vigyázzon, hogy ne száradjon ki a növény, de túllocsolni sem szabad. Tavasszal csak május végén, a fagyok után ültesse ki. Az idősebb mocsári hibiszkusz tövek is fagyvédelmet igényelnek télen. A kertbe kiültetett növényeket ősszel vágjuk vissza kb. 10 cm magasságig, majd a téli hónapokra takarjuk le. Hajtásai ősszel elszáradnak, a visszavágott hajtások elfagynak, de ha megfelelően takartuk, akkor a tavasz második felében újra kihajtanak. Bővebb információt talál alábbi cikkeiknben: A mocsári hibiszkusz helye a kertben Téli takarás a fagyérzékeny növényeknek