5581. Lemosó permetezés: sokan elfelejtik, pedig fontos kerti munka tavasszal
A lemosó permetezést nem szabad tavasszal kihagyni. Ilyenkor érdemes nekiállni a munkának!
A lemosó permetezést nem szabad tavasszal kihagyni. Ilyenkor érdemes nekiállni a munkának!
A gyógynövény birodalom számtalan illatos, ízes, gyógyhatású taggal büszkélkedik. Nem egy közülük egyszerre gyógy- és fűszernövény, így aztán megfelelően alkalmazva teret és helyet kaphatnak a gasztronómiai fogásokban és a házi orvosságokban egyaránt.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülthez (MME) minden évben érkeznek információk postaládában fészkelő széncinegékről. A megfigyelések alapján a jelenség országosan általánosnak, sőt gyakorinak tekinthető, és márciusban lehet idén először számítani rá, ezt követően a viselkedés a nyár második feléig is előfordulhat. A postaládákba épült fészkeket a bedobott küldemények veszélyeztetik, ezért érdemes a megoldási lehetőségekről beszélni.
A korai tavasz miatt jogosan aggódnak a kertészek, főleg a kajszifák indultak be már február elején. Volt ahol már a sziromlevelek piros színe is kibukkant a rügypikkelyek alól.
Tavaly az egyik munkám kapcsán próbáltam megoldást találni arra, hogy egy kiemelt magas virágágyást hogyan lehetne jó minőségű földdel feltölteni.
A mezőgazdasági fólia szerintem nem jelent megoldást a talavízre, azt is ugyan úgy felnyomná, s később problémát jelentene. Mielőtt tóépítésbe kezd, mindenképp kérdezzen ki néhány tóépítésben jártas szakember véleményét.
Kellő védelemmel a fiatal tuja magoncokat is át lehet teleltetni a szabadban, szalma takarással vagy ha az ágyás fölé fóliasátrat húzunk megvédhetők a csemeték.
A klívia vagy szobaliliom rendkívül kedvelt szobanövény, híres rendkívüli ellenállóságáról, s hogy a betegségek nem támadják meg. Fontos számára al ágy öntözővíz, és a rendszeresség. Rendszertelen öntözés a levélszél barnulását okozhatja. Gyakori kártevője a gyapjastetű, amely ellen lemosással védekezhetünk ez okozhatja a levelek foltosodását.
Mivel Katalin nevű fehérhúhú őszibarack fajtát nem találtam, könnyen mondhatom, hogy valószínű nem ilyen fajtájú barackja van. A felsorolt tulajdonságok legjobban az augusztus közepén érő Michelini fajtára illenek: fehér alapszín, csíkozott piros fedőszín, mag körül pirosas hús szín, magvaváló, jó ízű, alakja gömbölyű.
A mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) dísze valóban nem a virága, azok kicsik s nem feltűnőek, hanem a virágok tövében fejlődő, ´óriási´, színes fellevelek. A nemesítők keze munkájának köszönhető ezek ma már nem csak piros, hanem sárga, rózsaszín s egyéb árnyalatokban is viríthat. Mivel hazájukban rovarmegporzású növények a kutyatejfélék, így a mikulásvirág is; s mivel viráguk jellegtelen, színes felleveleivel hívja fel magára a figyelmet, amelyben különböző színanyagok halmozódtak fel. Lakberendezés mikulásvirággal: Mikulásvirágból karácsonyfa