5586. Már nő a medvehagyma a Bakonyban
A jó idő megérkeztével egyre több, a természetben előforduló gyógynövénnyel találkozhatunk a kirándulások során. A tési domboldalon többek között zsenge medvehagymával is találkozhatnak a kirándulók.
A jó idő megérkeztével egyre több, a természetben előforduló gyógynövénnyel találkozhatunk a kirándulások során. A tési domboldalon többek között zsenge medvehagymával is találkozhatnak a kirándulók.
A cserépban tartott jácint, amint elvirágzott kiültethető a kertbe vagy a balkonládába, de nem azonnal. Mutatjuk, mit kell tenni!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) felhívja a lakosság és az önkormányzatok figyelmét arra, hogy az éjszakai életmódot folytató, védett keleti sün előszeretettel választja telelő-, majd nappali búvóhelyül a kertekben, parkokban felhalmozott lomb- és rőzserakásokat. A nőstények itt is ellenek, ezért az óvatlanul végzett kertrendezés könnyen teljes családok pusztulását is okozhatja.
Onnantól kezdve, hogy a legifjabb családtag elindul, apró felfedezővé avanzsálva kutatja át a lakást és a kertet újabb és újabb kalandokat keresve. Míg a belső térben a sarokvédőkkel, a leszabályozott fiókokkal és lezárt szekrényajtókkal valamennyire háríthatók a balesetveszélyes helyzetek, az udvaron egy kicsit komplikáltabb ennek megoldása. Éppen ezért lényeges, hogy tudatosan, a részletekre is odafigyelve alakíts ki egy gyermekbarát kertet, ahol bátran játszhat a gyerkőc anélkül, hogy veszély leselkedne rá. Lássuk, milyen szempontokat érdemes ehhez figyelembe venni!
Mielőtt tavasszal nekiállunk a metszésnek, élezzük meg a metszőollót. Mutatjuk, házilag hogyan kell!
Az ultrahangos riasztó a házi kártevőket riasztja el, nincs veszéllyel emberekre, és a nem rágcsáló háziállatokra, így a kutyákra, macskákra, madarakra és sem. <p> Kisebb gyümölcsösben a madárkár elleni védőháló kifeszítésével lehet próbálkozni. <p> Japánban a nasit a kiváló gyümölcsminőség elérése érdekében szinte kizárólag úgy termesztik, hogy egyenként bezacskózva védik a madárkártételtől. <p>Ausztriában pedig a szőlőültetvényekben 10-20 percenként ágyúlövésszerű robajjal riasztják el a területről a magarakat.
Az Ön növényén valószínűleg egy levéltetűfaj károsít (Adelges picea). Ellene bifentrin hatóanygú szerekkel védekezhet.
A büdöske vagy más néven bársonyvirág (Tagetes sp.) valóban rendelkezik ilyen tulajdonsággal, mivel illóolaja olyan anyagot tartalmaz amely elűz számos káros baktériumot, férget, gombát, egyéb talajlakó kártevőt és a gyümölcsfákat is védi levéltetű-inváziótól. Emiatt gyakran ültetik konyhakertbe is. Főleg paradicsommal és uborkával összeültetve ajánlott. Díszíti a spenót és saláta sorokat.
Sajnos magam sem ismerek szert erre a problémára. Amennyiben nagyon feltűnő helyen van a folt, akkor abban a négyzetben egy talajcserével és a fű újra vetésével lehet ideiglenesen megoldani a problémát. Viszont mire ott kinő a fű esetleg egy másik foltban kezdhetjük előlröl a kiigazítást. Talán kutyasétáltatással házon kívül tartható a probléma.
Zöldmetszést rendszerint júniustól augusztusig a ajánlott elvégezni. Általában ritkítani vagy visszametszeni kell a növényt <p>- a jobb fényellátottság, <p>- a vesszők beérlelése, <p>- a termőrügyképződés, illetve <p>- a termés beérése céljából. <p>Szőlőnél elkerülhetetlen a zöldmunka, almánál, körténél a tavaszi metszés kiegészítéseként alkalmazzuk. Azokat a hajtásokat kell eltávolítani, amelyek meredeken felfelé vagy a korona belseje felé nőnek, valamint azokat, amelyek a gyümölcsöt hozó ágakat takarják, árnyékolják.