5586. Már nő a medvehagyma a Bakonyban
A jó idő megérkeztével egyre több, a természetben előforduló gyógynövénnyel találkozhatunk a kirándulások során. A tési domboldalon többek között zsenge medvehagymával is találkozhatnak a kirándulók.
A jó idő megérkeztével egyre több, a természetben előforduló gyógynövénnyel találkozhatunk a kirándulások során. A tési domboldalon többek között zsenge medvehagymával is találkozhatnak a kirándulók.
A cserépban tartott jácint, amint elvirágzott kiültethető a kertbe vagy a balkonládába, de nem azonnal. Mutatjuk, mit kell tenni!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) felhívja a lakosság és az önkormányzatok figyelmét arra, hogy az éjszakai életmódot folytató, védett keleti sün előszeretettel választja telelő-, majd nappali búvóhelyül a kertekben, parkokban felhalmozott lomb- és rőzserakásokat. A nőstények itt is ellenek, ezért az óvatlanul végzett kertrendezés könnyen teljes családok pusztulását is okozhatja.
Onnantól kezdve, hogy a legifjabb családtag elindul, apró felfedezővé avanzsálva kutatja át a lakást és a kertet újabb és újabb kalandokat keresve. Míg a belső térben a sarokvédőkkel, a leszabályozott fiókokkal és lezárt szekrényajtókkal valamennyire háríthatók a balesetveszélyes helyzetek, az udvaron egy kicsit komplikáltabb ennek megoldása. Éppen ezért lényeges, hogy tudatosan, a részletekre is odafigyelve alakíts ki egy gyermekbarát kertet, ahol bátran játszhat a gyerkőc anélkül, hogy veszély leselkedne rá. Lássuk, milyen szempontokat érdemes ehhez figyelembe venni!
Mielőtt tavasszal nekiállunk a metszésnek, élezzük meg a metszőollót. Mutatjuk, házilag hogyan kell!
Üdvözlöm! Megfázásnak tűnik. Tegye világos, melegebb helyre. Rendbe fog jönni, csak időre van szüksége. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Amerikai bivalykabóca kártételének tűnik. Tojásrakáskor a nőstény hosszanti hasítékokat készít és abba rakja tojásait, a fa pedig elkezdi beforrasztani a sebet, de közben vastagszik is az ág, ezért tud így kirepedni. Be fognak forradni a sebek, minden rendben lesz. Védekezés: A téli metszéskor le kell vágni a károsított ágakat, és meg kell semmisíteni őket. Május közepétől a kelő lárvák ellen lehet védekezni többek között a Flumite és Pirimor nevű rovarölőszerekkel. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves József! Egyelőre várjon. A növény ki fog hajtani azokon a rügyeken, amelyek életben maradtak. Ezt követően a hajtások fölött 1-2 centiméterrel vágja le az elhalt részeket. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Ágnes! Sajnos nem tudom, hogy hol talál oltóvesszőt. Érdemes volna ismerősöket megkérdezni, hogy van-e termő citromjuk és kérni róla vesszőt. Az oltás nem könnyű, magas szakértelmet kívánó művelet. Remek leírások, sőt videók foglalkoznak vele. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
A képen látható kínai kenderpálma a nitrogénhiány tüneteit mutatja, de szerencsére könnyen pótolható. A gazdaboltokban, kertészetekben számtalan folyékony és szilárd műtrágya megtalálható, célszerűen levéldísznövények számára összeállítottat kellene választani, amelyben nem csak NPK van, hanem mikroelem is. Természetesen a csomagoláson feltüntetett adagolást be kell tartani.