556. Hogyan építhet csodaszép, mindenki által irigyelt kertet?
A Kertépítés kézikönyve rengeteg információt kínál az álomszép kertek megvalósításához! Az édenkert.hu vadonatúj hazai könyvet ajánl a kertbarátoknak.
A Kertépítés kézikönyve rengeteg információt kínál az álomszép kertek megvalósításához! Az édenkert.hu vadonatúj hazai könyvet ajánl a kertbarátoknak.
Egyre több táplálkozási és fitnesz-szakértő alapozza fogyókúrás étrendjét az úgynevezett alacsony GI-értékű ételekre. Nem véletlenül!
Szeretjük, ha a különleges alkalmakra szenzációsan becsomagolt ajándékokat kapunk, de a csomagolási szokásaink az utóbbi időben már túlzássá váltak. A környezettudatos élet szükségessé teszi, hogy újra átgondoljuk a kérdést.
Az élelmiszerválság bekígyózott a hazai termesztésű zöldségek közé is. A primőr spárgatök a tavalyi 200 Ft helyett most 500 Ft-ról indít. Piaci árles április végén.
Több éves előkészület, 10 hónapnyi szervezés és 6 megfeszített nap munka végeredményeként megnyitott az első magyarországi Floralia!
Üdvözlöm! A hernyók ellen felszívódó rovarölő szert (szisztematikus) javaslok. Ezeknek a hatásfoka 2-3 hét is lehet. A szert a csomagoláson leírtak alapján kell vízben feloldani (általában 1 tasak 10 liter vízhet) és a növényt le kell vele permetezni és a legfonotsabb, hogy alaposan meg is kell öntözni a növényt a szerrel, hogy magába szívhassa a növény a szert. A javasolt (és bevált) szerek a következők: Chess, Actara, Mospilan
Kedves Alma! A képek alapján szerintem gomba betegség lehet. Azt javaslom, hogy Kocide 2000 nevű gombaölő szerrel permetezze le, hetente, összesen 3-4-szer. Bevált, ha Kocide után Championnal is permetez, ezzel szélesebb spektrumú védekezést tud eszközölni. Egyik héten Kocide, másik héten Champion legyen a permetezőbe, de ha csak Kocide van az sem baj, csak így biztosabb. Ezeken felül mindenképpen ültesse át egy másfélsze ekkora cserépbe.
A fikuszt óvni kell a huzattól és a hirtelen hőmérséklet-változástól, mert levélhulláshoz vezet. Gyakran gombafertőzések is megtámadhatják, s ilyenkor az erősen fertőzött levelek elsárgulnak, majd lehullanak. Ha csak alevele hullik és nem sárgul, akkor helyre fog jönni, csak át kell tenni egy huzatmentesebb helyre. Ha sárgul, és úgy hullik le, akkor gomba lehet. Gombaölő szert kell kérni a virágboltban, és azzal permetezni. A növények levelei akkor is sárgulhatnak (ez lehet teljes vagy részleges), ha tápanyag hiányban szenvednek. Ez a cserepes növényeknél akkor lép fel általában, ha tartóedényük talajának tápanyagtartalmát a növény teljesen felélte. Erről úgy győződhetnek meg, hogy a talaj felszínén is megjelenek a gyökerek vagy a növény a cserépből kiemelésre kerül, s látható, hogy a talajt a gyökérzet teljesen beszőtte, az ültető közeget alig lehet látni. Nem kell erről bővebben írnom, hogy ilyenkor mi a teendő. Megemlítem továbbá a fikusz esetében, az alsó levelek sárgulása majd egymást követő gyors lehullása, talajhiba vagy gyökérrész elhalás következménye lehet. A növények leveinek sárgulását okozhatja még az egyes mikró elemek hiánya is, vagy az is, hogy egyes tápelemek túladagolásra kerültek. Itt az előírásnak megfelelő összetételű és %-os oldatú lombtrágyázás vagy tápoldatozás segíthet.
Kedves Érdeklődő! A levélbarnulás és száradás talán a talaj minősége miatt alakulhatott ki. Az áfonya savanyú talajt igényel, a talaj felületére szórt tőzeg nem ér semmit. Ősszel lombhullás után, mindenképpen át kell forgatni tőzeggel a talajt. Lehet kapni "A"-s, zsákos virágföldet az is jó. A mulcs azért kell, mert az áfonya szereti a kissé nyirkos talajt és a fenyőmulcs megtartja a nedvességet, nem szárad ki. Persze túlöntözni sem szabad (ez is lehet a hiba Önnél, ha túlöntözte). Az állott kútvíz jó.
Kedves Katus! A lefejezett törzsrészt védőréteggel vonták be, ezzel segítetették a növény ismételt kihajtását. Ne kaparja le. Hagyja érintetlenül az ismételt kihajtáshoz. Ha friss a vágás, akkor a visszavágást követően csak nagyon mérsékelt öntözést kíván. Az idővel előtörő hajtások közül csak legfeljebb hármat-négyet érdemes meghagyni, a többi hajtás levágható.