5616. Ilyen helyen érzi magát legjobban a magnólia
A magnólia egy igazán impozáns, szemet gyönyörködtető cserje, főleg tavasszal. Egy kis extra törődéssel rengeteg virágot hoz!
A magnólia egy igazán impozáns, szemet gyönyörködtető cserje, főleg tavasszal. Egy kis extra törődéssel rengeteg virágot hoz!
Egy kisebb, legfeljebb 1000-1200 négyzetméteres kertbe, ha csak egy-két fánk van, akkor jó választás lehet egy olcsóbb, hengeres elektromos ágdaraló. Megnéztük, hogy egy néhány tízezer forintos noname márka mit tud!
A divat nem csak a hétköznapi vagy az ünnepi öltözetek terén hódít, hanem egy-két gyártó jó stílusérzékének köszönhetően már a sportruházatot is felpezsdítette. Nem fukarkodnak a modern szabással, a kiváló minőséggel és a designos színekkel sem. A legújabb őrület pedig épp csak most kezdődött: a Bubble Butt leggings a Nebbia gyártótól.
Te melyik vakolattípust preferálod, a gördülőszecséset vagy a kapartat? Bármelyik is legyen számodra a favorit, mindkettőnek meg kell felelnie bizonyos kritériumoknak. És az sem mindegy, hogy hogyan és mikor vakolsz.
A 2020 augusztusában rajtoló BIANO.hu ideális célállomásává vált a magyarországi home & deco online-vásárlóknak, és megbízható partnere a virtuális jelenlétet, az ügyfél-adatbázist, a jövedelemforrásai növelni akaró online home & deco üzleteknek.
Tenyészhely: napos, meleg, esőtől védett helyen a szabadban is állhat; télen világos és hűvös, 5-10 fokon (ez itthon a szabadban nem anynira megoldható). Gondozás: nyáron mérsékelten, de rendszeresen öntözzük, és legfeljebb havonta egyszer kis töménységű tápoldatot (általános tápoldat, adagolás a dobozon leírtak szerint) is juttassunk neki. Virágzás után a bokros növekedés érdekében ajánlatos visszavágni. Szükség esetén ültessük át Florasca B vagy Bioland B virágföldbe. Virágzási idő: március-április
Tisztelt Kertbarát! Igen a képeken a kecskerágón a lisztharmat kórképe láthat, melyet az ember az újával végig simít akkor szét lehet kenni a spóra tartókat. Az elmosódott lisztszerű bevonat így egészen biztos hogy lisztharmatra utal. Védekezésnek jó a Topsin-M 70WDG de ez a szer II.- es forgalmi kategóriájú szer. Amit helyette ajánlanék, az a Topas 100EC mely III-as forgalmi kategóriájú szer, és díszfák díszcserjék kultúrában is engedélyezett. Jó kertészkedést! Mezős Balázs növényvédő,szakmérnök kertészmérnök
Üdvözlöm! A képen (elől) egy ernyős madártej (Ornithogalum umbellatum) van. Nagyon igénytelen: egyetlen kritériumnak kell megfelelni csupán, az, hogy a fél árnyékos helyet szereti.
Kedves Réka! A képen egy begónia van. Szereti ha állandó 20-22 C körüli a hőmérséklet, hetente kétszer-háromszor elegendő ha megöntözi. A közvetlen napfényt nem szereti, de szereti a világos helyeket.
Tisztelt Kertbarát! A magvetés rendbe lenne a ha a mag benne lenne a csonthéjban. A csonthéjnak védelmi és csírázást segítő szerepe van, ezért fontos hogy abban legyen. A magvetéshez egy cserép virágföld keverve egy kevés érlelt marhatrágyával., öntözés és növényvédelem ha szükséges. A cserépből általában egy év múlva lehet kiültetni a kis suháng magoncot. A nevelés folyamán a szilva a levéltetvekre érzékeny, meg a sarka vírusra. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu