5621. Így javítják a kertben termelt zöldségek a gyermekek egészségét!
Az otthon termesztett zöldségeknek és gyümölcsöknek számos pozitív hatásuk van az életünkre és az egészségünkre. Ezt egy nemrég publikált kutatás is alátámasztja.
Az otthon termesztett zöldségeknek és gyümölcsöknek számos pozitív hatásuk van az életünkre és az egészségünkre. Ezt egy nemrég publikált kutatás is alátámasztja.
Nincs még egy olyan állat, ami annyira megosztja a kerttulajdonosokat, mint a vakond. Összeszedtük az érveket és ellenérveket.
A napelemes rendszerek a napsütésből nyert energia átalakításának segítségével képesek kielégíteni a különböző fogyasztói igényeket, amelyek a felhasználók részéről érkeznek. Ugyanakkor ehhez szükséges az, hogy a kereslet és a kínálat kiegyensúlyozottan jelenjen meg a rendszerben. Hogyan lehetséges ez?
Sokan határozottan belebonyolódnak abba, hogy akkor tulajdonképpen milyen babakocsi is lenne az ideális. Multifunkcionális vagy kétfunkciós? Sportos vagy mindennapos? Egyáltalán az egyes kategóriák tagjait szét lehet/kell választani egymástól egy éles vonallal? Kérdések garmada merülhet fel a tervezés fázisában, de a legtöbbször a lényeg kimarad. Az, hogy mi van most?
A tavasz beköszönte egyet jelent a kerti szezon kezdetével is, amikor bizony nem kevés időt tölt el az ember az udvaron. Hiszen ha éppen nincs is komolyabb tennivaló, mégis ki ülne benn a négy fal között, mikor odakinn is élvezheti a napsütést és a növények látványát? Ahhoz azonban, hogy a kertben töltött idő valóban maradéktalan legyen, érdemes beszereznie egy igazán jó kerti csizmát, amelyben öröm a munka. Megmutatjuk, mire kell odafigyelni ezzel kapcsolatban vásárlás előtt.
Talán abból induljunk ki, hogy a telepítéskor milyen és mennyi trágyát, vagy műtrágyát kapott. Akkor fontos az istállótrágya, a talajtól függően az alginit, amely természetes ásványi anyag. Az ültetés után is minden évben talajerőutánpótlást kell végezni. Összetett NPK műtrágya és fontos a lombtrágya használata is. Az áfonyának más a talajigénye - savanyú talaj - ezért érdemes a töve körül a földet kicserélni.
Kedves Godóné! Ez egy Dracaena fajta (a kis képekből ítélve). Igen visszavágható a kívánt méretben. A levágott fejdugvány magas hőmérséklet (kb. 25 C) és nagyon magas páratartalom mellett meggyökereztethető tőzeg és homok 3:1 arányú keverékében. Gyökereztető hormon por használata erősen ajánlott a jobb eredmény elérése érdekében. Vízben nem biztos, hogy meggyökeresedik, ez nagyban függ a környezeti feltételektől. Az eredeti növény szárát fel is darabolhatja kb. 10 cm-re szárdugványokra u.a. szaporítható mint az előbb említett fejdugvány. A megmaradt (szaporításra felhasznált gyökeres példány) növényi részről szedje le a leveleket és előbb-utóbb új hajtások jelennek meg a törzsön. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Anikó! Az első kérdésre a válasz: a képet nem látom sajnos, de ha nincsen túl öntözve, akkor valószínűleg valami gomba betegség lehet. A jácintnál a Xantomonas nevű baktérium pusztítja a hagymát, hasonló tünetekkel. A második kérdés: kérnek szépen még képet a pontos azonosítás érdekében! Ha lehet, akkor teljesen szeretném látni a növényt és a leveleket is. E-mailben nyugodtan küldje! A harmadik kérdés: a szomszéd gumója valószínűleg nagyobb és idősebb volt, illetve az Öné most lett ültetve. Szerintem jövő tavasszal be fogja érni!
Kedves Domokos Gyuláné! Ez mályvarózsa rozsda gombabetegség. Dithane M-45 szerrel lehet ellene védekezni, 25 °C alatt, 10 nap múlva lehet ismételni. Üdv: Növényorvos
Kedves Tóth Tímea! A Sophora japanica pendula fánál nagyon valószínű, hogy az ültetés előtt nem metszették meg kellően a csemetét, és ez tápanyag- és vízellátási zavarokat okozhatott. Meg kéne metszeni a fát, és figyelni az új hajtásokat. Üdvözlettel: Növényorvos