5621. Így javítják a kertben termelt zöldségek a gyermekek egészségét!
Az otthon termesztett zöldségeknek és gyümölcsöknek számos pozitív hatásuk van az életünkre és az egészségünkre. Ezt egy nemrég publikált kutatás is alátámasztja.
Az otthon termesztett zöldségeknek és gyümölcsöknek számos pozitív hatásuk van az életünkre és az egészségünkre. Ezt egy nemrég publikált kutatás is alátámasztja.
Nincs még egy olyan állat, ami annyira megosztja a kerttulajdonosokat, mint a vakond. Összeszedtük az érveket és ellenérveket.
A napelemes rendszerek a napsütésből nyert energia átalakításának segítségével képesek kielégíteni a különböző fogyasztói igényeket, amelyek a felhasználók részéről érkeznek. Ugyanakkor ehhez szükséges az, hogy a kereslet és a kínálat kiegyensúlyozottan jelenjen meg a rendszerben. Hogyan lehetséges ez?
Sokan határozottan belebonyolódnak abba, hogy akkor tulajdonképpen milyen babakocsi is lenne az ideális. Multifunkcionális vagy kétfunkciós? Sportos vagy mindennapos? Egyáltalán az egyes kategóriák tagjait szét lehet/kell választani egymástól egy éles vonallal? Kérdések garmada merülhet fel a tervezés fázisában, de a legtöbbször a lényeg kimarad. Az, hogy mi van most?
A tavasz beköszönte egyet jelent a kerti szezon kezdetével is, amikor bizony nem kevés időt tölt el az ember az udvaron. Hiszen ha éppen nincs is komolyabb tennivaló, mégis ki ülne benn a négy fal között, mikor odakinn is élvezheti a napsütést és a növények látványát? Ahhoz azonban, hogy a kertben töltött idő valóban maradéktalan legyen, érdemes beszereznie egy igazán jó kerti csizmát, amelyben öröm a munka. Megmutatjuk, mire kell odafigyelni ezzel kapcsolatban vásárlás előtt.
Kedves Érdeklődő, látatlanban vagy baktériumos lágyrothadásnak és baktériumos levélhullásnak tippelem.
A kis növénnyel semmi dolga, hagyni kell fejlődni a virágszáron. Amennyiben a kis növény elérte a 3-4 leveles állapotot és vannak min. 3-6 centis gyökerei, el kell vágni a virágszárat a növényke alatt 1-2 centiméterrel és önálló növényként nevelni tovább. Az anyanövény ennek ellenére is virágzóképes marad, és hozhat új virágszárat. Sok sikert!
Nagyon kevéske maradt meg a pálmából, így nehéz megmondani, talán legyezőpálma. http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-l-xl-meret/kinai-legyezopalma-livistonia-chinensis/480/
Kedves Bogárka! Alma és birs ott is megél, hidegtűrő fajták: Gloster Golden delicious Tenroy / Royal Gala
Kedves Éva! Aki ezeket a növényeket vásárolja meg Magyarországon, az a fiatalkori fagykár problémáját is "megvásárolja" vele együtt. Mindkét növény érzékeny fiatal korban az erős téli fagyokra, és lehetőség szerint valamilyen védelmet igényel. Előfordul, hogy több télen is visszafagy tövig (pl. a selyemakác), és -ha a gyökere egyébként erős- a következő évben két évnyit növekszik, így idővel eléri azt a kort, amikor már nem károsítják a fagyok. Fontos, hogy a nyár folyamán ne legyenek túllocsolva a növények, mert különben nem érnek be a hajtásaik kellőképpen, és a fagy jobban károsítja őket. Téli takarásként próbálja meg lazán körbetekerni a törzset nádszövettel. Ne adja fel, idővel gyönyörű növényei lesznek!