5621. Így javítják a kertben termelt zöldségek a gyermekek egészségét!
Az otthon termesztett zöldségeknek és gyümölcsöknek számos pozitív hatásuk van az életünkre és az egészségünkre. Ezt egy nemrég publikált kutatás is alátámasztja.
Az otthon termesztett zöldségeknek és gyümölcsöknek számos pozitív hatásuk van az életünkre és az egészségünkre. Ezt egy nemrég publikált kutatás is alátámasztja.
Nincs még egy olyan állat, ami annyira megosztja a kerttulajdonosokat, mint a vakond. Összeszedtük az érveket és ellenérveket.
A napelemes rendszerek a napsütésből nyert energia átalakításának segítségével képesek kielégíteni a különböző fogyasztói igényeket, amelyek a felhasználók részéről érkeznek. Ugyanakkor ehhez szükséges az, hogy a kereslet és a kínálat kiegyensúlyozottan jelenjen meg a rendszerben. Hogyan lehetséges ez?
Sokan határozottan belebonyolódnak abba, hogy akkor tulajdonképpen milyen babakocsi is lenne az ideális. Multifunkcionális vagy kétfunkciós? Sportos vagy mindennapos? Egyáltalán az egyes kategóriák tagjait szét lehet/kell választani egymástól egy éles vonallal? Kérdések garmada merülhet fel a tervezés fázisában, de a legtöbbször a lényeg kimarad. Az, hogy mi van most?
A tavasz beköszönte egyet jelent a kerti szezon kezdetével is, amikor bizony nem kevés időt tölt el az ember az udvaron. Hiszen ha éppen nincs is komolyabb tennivaló, mégis ki ülne benn a négy fal között, mikor odakinn is élvezheti a napsütést és a növények látványát? Ahhoz azonban, hogy a kertben töltött idő valóban maradéktalan legyen, érdemes beszereznie egy igazán jó kerti csizmát, amelyben öröm a munka. Megmutatjuk, mire kell odafigyelni ezzel kapcsolatban vásárlás előtt.
Kedves Krisztián! A vélemény kialakításához szükség lenne a tartási körülmények pontosításához: Hány fok van a lakásban, az ablaktól milyen távolságra van elhelyezve a növény, milyen fekvésű a lakás, rásüt e a nap í növényre. Addig is azt javasolom, hogy ne permetezze a növényt, nincs rá szüksége. üdvözlettel Katona Ervin
Mi egy fatuskóba fúrtunk kb. 10-es fúróval lyukakat, majd két bokor közé kihelyeztük kb. 1 m magasságban és egy héten belül megérkeztek az első lakók és sárral betapasztották a lyukakat. Kitartás, hátha a következő évben megtalálják a rovarok a profinak tűnő szállást! Bővebben itt olvashat a témában: Méhecske hotel magányos méheknek kiadó Ne féljünk, ne üldözzük az ártalmatlan tőrösdarazsakat! Kényeztessük télen a hasznos kerti állattársainkat
Tisztlet Ágnes! A hajtás levágása feltehetőleg megoldja a problémát. Ameddig az egész növény nem kezd el sárgulni, csak egy két levél, vagy hajtás, addig nem kell komoly problémára gyanakodni. A növényen élhetnek nagyon apró, szabad szemmel nem látható károsítók, azonban őket így képek alapján nem tudjuk meghatározni. Egy teljes hajtás sárgulása mögött általában a hajtásban élő károsító lehet a tettes, de ehhez is látni kellene a félbevágott hajtást, illetve, hogy előfordul-e a hajtáson bármiféle duzzanat, elváltozás, színelváltozás. Üdvözlettel: Zsolnai Balázs Hibiszkusz a lakásban
Kedves Máté! Sajnos valóban a legtöbb kúszónövény valamely része mérgező épp ezért a komló kitűnő választás. Itt a tavasz! Milyen futónövényt ültessünk? Pergolára, virágrácsra vagy kerítésre futtatható növények
Ez a kedves növényke egy csipkeharaszt. (Selaginella sp.) A trópusokról származó szobanövény. Nem tűri a fűtött, meleg, száraz levegőjű szobákat, amennyire lehetséges inkább hűvösebb helyen érdemes teleltetni. Vízigányes, ne hagyjuk talaját kiszáradni, de tálkájában se álljon a víz. A tűző napra érzékeny, de azért világos helyet kíván. Az átültetéssel várnék tavaszig, enyhén savanyú virágföldbe kerüljön. A szabadba, félárnyékos védett helyre ki lehet tenni a nyáron. Martens csipkeharaszt Dél-Afrikai csipkeharaszt