5641. 3 zöldség, amit cserépben is lehet nevelni
Ha nincsen kertünk, akkor sem kell lemondani a saját termesztésű zöldségekről. Mutatunk hármat, ami az erkélyen egy cserépben vagy az ablakban egy balkonládában is jól érzi magát.
Ha nincsen kertünk, akkor sem kell lemondani a saját termesztésű zöldségekről. Mutatunk hármat, ami az erkélyen egy cserépben vagy az ablakban egy balkonládában is jól érzi magát.
A magaságyást nagyon könnyen fel lehet tölteni. Mutatjuk, hogyan alakítsuk ki a megfelelő rétegrendet.
Sok gondot okozott az elmúlt egy hét rendkívüli időjárása a gazdáknak: fagy károsította a gyümölcsfákat, kevés csapadék hullott, és az erős szél is hátráltatta a munkákat. A mínuszok ugyan hét végén megszűnnek, de a százaság továbbra is problémát jelent - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) a honlapján.
A modern technológiák már lehetővé teszik egy ingatlan védelmének gyors, kényelmes és ésszerű áron történő megszervezését. Meglévő riasztórendszer esetén pedig mi értelme van a helyszínen önmagában szirénázó védelemnek, mellyel szinte már senki sem foglalkozik? A riasztó távfelügyelet pont ez ellen a probléma ellen nyújt megnyugtató és biztonságos szolgáltatást.
Tavasszal a gyomok növekedése is beindul. Hoztunk három természetes gyomirtót, amelyek hatásosak, fillérekbe kerülnek és bárki házilag el tudja őket készíteni.
Ha 150-200 nm-en összefüggő gyommező alakul ki, csak glifozát hatóanyagú totális gyomirtó szer alkalmazása jelent megoldást, mivel a nyírásokkal a gyökértörzset folyamatosan erősíti. A gyomirtást legalább 10-15 cm magasságnál, tapadásfokozó anyag hozzáadásával kell kijuttatni. A kezelés után a kezelt területen legalább 20-25 napig sem fűnyírás, sem talajmunka nem végezhető! Üdvözlettel: Növényorvos Glifozát hatóanyagú gyomirtó szer 2017-ig használható
Kedves Marika! Sok oka lehet: rossz a növény minősége, kevés víz, sok víz, nem megfelelő teleltetés stb. Ha lehet ki kell ültetni a kertbe, majd ősszel betakarni, mert fagyérzékeny növény. Ha viszont cserépbe tartja, akkor át kell ültetni nagy cserépbe, és rendszeres öntözés mellett erkélyre, vagy kertbe ki kell rakni és fagymentes helyen (8-15 C) átteletetni.
Kedves Kérdező! Ha lehetséges, szeretnék az elváltozásról, ill. az egész növényről egy képet kérni! Köszönöm. Növényorvos
Kedves Detty! Habár van növényházi termesztés is, de akkor sincs most szezonja a levendulának. Június előtt nehéz lesz találniuk. Esetleg kérdezzenek meg egy termesztőt: http://levendula-elado.blog.hu
Kedves Magdi! A ládákat átcsiszolás után időjárás és UV álló falazúrral le kell kezelni (sadolin, xyladecor, lazuran). A kezelés után, legalább 2 hetet várjon a földdel való feltöltéssel, nehogy a festékben lévő anyagok kárt tegyenek a növényekben. Jó továbbá, ha a ládák lábakon állnak, hogy a víz ne álljon meg alatta. Belülről lehet fóliával bélelni. Ez a legegyszerűbb, de ne jusson át a víz a fólián, mert a fa és a fólia között penészedhet. Néhány, napos fekvésbe való mutatós virág: macskafarkú veronika, pompás kúpvirág, évelő díszgyertya, évelő kokárdavirág, sarkantyúvirág, paprikavirág, gyűszűvirág, margitvirág. A bársonyvirág is szép, de az nem évelő, saját magról újra lehet ültetni. Üdvözlettel: Növényorvos