5641. 3 zöldség, amit cserépben is lehet nevelni
Ha nincsen kertünk, akkor sem kell lemondani a saját termesztésű zöldségekről. Mutatunk hármat, ami az erkélyen egy cserépben vagy az ablakban egy balkonládában is jól érzi magát.
Ha nincsen kertünk, akkor sem kell lemondani a saját termesztésű zöldségekről. Mutatunk hármat, ami az erkélyen egy cserépben vagy az ablakban egy balkonládában is jól érzi magát.
A magaságyást nagyon könnyen fel lehet tölteni. Mutatjuk, hogyan alakítsuk ki a megfelelő rétegrendet.
Sok gondot okozott az elmúlt egy hét rendkívüli időjárása a gazdáknak: fagy károsította a gyümölcsfákat, kevés csapadék hullott, és az erős szél is hátráltatta a munkákat. A mínuszok ugyan hét végén megszűnnek, de a százaság továbbra is problémát jelent - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) a honlapján.
A modern technológiák már lehetővé teszik egy ingatlan védelmének gyors, kényelmes és ésszerű áron történő megszervezését. Meglévő riasztórendszer esetén pedig mi értelme van a helyszínen önmagában szirénázó védelemnek, mellyel szinte már senki sem foglalkozik? A riasztó távfelügyelet pont ez ellen a probléma ellen nyújt megnyugtató és biztonságos szolgáltatást.
Tavasszal a gyomok növekedése is beindul. Hoztunk három természetes gyomirtót, amelyek hatásosak, fillérekbe kerülnek és bárki házilag el tudja őket készíteni.
A növénye egy kroton (Codieum variegatum). A levelei jobban beszinesednek, ha több napfényt kap, viszont a huzatos helyet nem szereti, leveleit eldobálja. Még több kérdés-választ olvashat a krotonról az alábbi linkre kattintva: http://www.edenkert.hu/kereses/?search=kroton
Kedves Anna! Nem kell mást tennie, mint erőteljesen metsze vissza a hosszú hajtásokat. A metszés fölött el fog ágazni a leander. Ezt megteheti most ősszel is a telelőhelyre való szállítás előtt is vagy jövő tavasszal. Lehet, hogy a következő évben később hoz virágot, de a későbbi bokros alak kárpótol mindenért! Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg?
Sajnos nem tudom, ilyen problémával még nem találkoztam. Lehetséges, hogy sok idő kell neki, mire eléri a végleges méretét a bimbó és kinyílik? Ma hozzám került életem első dögvirága (Caralluma hesperidum). Sajnos a világhálón szinte semmi információt nem találtam ezeknek az érdekes növényeknek a tartásáról, igényeiről. Tud nekem ebben segíteni?
Karmazsinbogyó Ez a széleslevelű évelő növény akár 3 méter magasra is nőhet, de csak 60 cm széles. A napos tájat, kertet kedveli. Világoszöld levelei mellett fehér virágfürtök és sötétlila bogyók jellemzik. Meggátolni a növekedését ugyancsak mély rétegben lerakott mulccsal lehet. Ha mégis megjelenik, akkor kézzel ki lehet húzni a növényt vagy kezelni kell gyomirtó szerrel.
Ez a gyönyörű növény a kapribogyó (Capparis spinosa, Capparis ovata), mely a mediterrán térségben vadon is él. Igényei miatt hazánkban nem tartható. Koriander, Kapribogyó, Kakaó