5661. Elmondjuk, hogyan ültesd be a magaságyásodat, és rengeteg zöldséged lesz!
Ha már készen van a magaságyásunk, akkor alaposan meg kell tervezni, hogy mikor, mit ültetünk bele. Összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat.
Ha már készen van a magaságyásunk, akkor alaposan meg kell tervezni, hogy mikor, mit ültetünk bele. Összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat.
Mindenki előtt ismeretes, hogy a hosszú bezártságból lassan látszik a kiút. Ha nagy is a lelkesedésünk, hogy utazzunk, most igazán fontos, hogy figyeljünk másokra és ha lehet, utazzunk itthon. Számos előnnyel jár.
Nem a legjobb indítása a tavaszi locsoló szezonnak, amikor kinyitjuk a garázsunk ajtaját és meglátjuk az összetekeredett locsolótömlőnket, amit azután csak többszöri próbálkozásra tudunk kibogozni, bosszankodások közepette. A tömlő élettartamát is jelentősen megnövelheti az észszerű tárolás, így egy tömlőkocsi nem csak praktikus megoldás lehet, hanem pénzt is spórol nekünk.
Az 5 napos Steinberger fitness program segít felvenni a harcot a tavaszi kimerültség ellen. A legtöbbünknek nem ismeretlen jelenség a tavaszi fáradtság. A szervezetünk érthető reakciójáról van szó: a téli hideg napok okán fellépő fokozott melatonintermelésről. Abban az esetben viszont, ha fokozott figyelmet szentelünk a megelőzésre, és időben feltöltekezünk vitaminokkal, a kellemetlen szituáció elkerülhető.
A tavaszi és kora nyári időszak kifejezetten kedvez annak, hogy a kert körül lehessen kicsit tevékenykedni. Ha lehetősége van rá, mert a lakás/ház rendelkezik egy tágasabb térrésszel, akkor miért is ne formálná azt teljesen a saját ízléséhez? A hasznos és minőségi építőelemek, már nagyon egyszerűen beszerezhetők, így nincs más dolga, csak előállni egy stílusos elképzeléssel, majd pedig nekilátnia a kivitelezésnek.
Kedves Érdeklődő! Az Aloe-, ill. Agave fajokat nem lehet levéldugványról szaporítani. Nagyüzembe magról, otthoni hobbikertészek pedig sarjakról szaporítják ezeket a növényeket. Esetleg az aloe-t fejdugványról meg lehet próbálni szaporítani steril virágföld és homok 3:2 arányú keverékébe. A levágott növényi részt ültetés előtt legalább 4-5 napig hagyni kell száradni (nem közvetlen napon, hanem árnyékban), ezután elültethető. Ha a növény csak kissé nyúlt meg, tegye ki a kertbe fokozatos (kezdetben árnyékba, majd egy kis nap stb.) szoktatás után félárnyék az ideális az aloe fajok számára, egész nap nem érheti őket közvetlen napfény. Ha nem nagymértékű a megnyúlás, rendbe jöhet a növény a szabadban. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
A papagájvirág (Strelitzia reginae) türelmet igényel, mert csak az 5. év után kezd virágozni. Szerintem jövőre virágozni fog. A helye jó. A Pachirát nem szokás metszeni, hanem a törzsét össze szokták fonni. Az alakításkor szempont, hogy a törzs (ek) tetején legyen hajtás és lomb.
Feltételezem, hogy selyemfenyőjének fenyőrozsdája (Cronartium ribicola) van. Mivel képet nem küldött, azt javaslom, hogy a betegség latin neve alapján próbálja azonosítani az interneten, ahol jó képek találhatók. Amennyiben a kórkép megegyezik, és nagy növényről lenne szó, azt tudnánk javasolni, hogy a fertőzött részeket távolítsa el, de ekkora növénynél ez nem megoldás. Elképzelhető, hogy a fertőzés a növény pusztulásához fog vezetni. A fenyőrozsda fő gazdanövénye a ribiszke (étkezési és dísz egyaránt), amennyiben a két növény egymás közelségében él, a fertőzés veszélye még nagyobb. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
A képen egy: Amorphallus rivieri látható. A neve a görög amorphos szóból ered, ami alaktalant jelent a phallus pedig péniszt jelent. Össze kell rakni a két nevet és egyből rájön az ember, hogy a növény neve honnan eredeztethető.
Tisztelt Hadas László! A fénykép alapján úgy ítéljük meg, hogy a tapasztalt jelenség fagykár. A növény leyland 'ciprus' (x Cupressocyparis leylandii), és erre a növényre sajnos jellemző lehet, hogy kemény teleken részlegesen károsodik. Ha a növény egyébként kielégítő állapotban van, akkor ezt a károsodást kinövi. Érdemes odafigyelni az öntözésére is. A leyland ciprus - bizonyos mértékig - fagyérzékeny növény, és a túlzott mértékű öntözés tovább fokozza fagyérzékenységét, mivel ilyenkor a hajtások nem tudnak kellőképpen "beérni", fásodni, vagyis felkészülni a télre. Gombafertőzés is elképzelhető, de ezt fénykép alapján nehéz azonosítani. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő