5661. Elmondjuk, hogyan ültesd be a magaságyásodat, és rengeteg zöldséged lesz!
Ha már készen van a magaságyásunk, akkor alaposan meg kell tervezni, hogy mikor, mit ültetünk bele. Összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat.
Ha már készen van a magaságyásunk, akkor alaposan meg kell tervezni, hogy mikor, mit ültetünk bele. Összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat.
Mindenki előtt ismeretes, hogy a hosszú bezártságból lassan látszik a kiút. Ha nagy is a lelkesedésünk, hogy utazzunk, most igazán fontos, hogy figyeljünk másokra és ha lehet, utazzunk itthon. Számos előnnyel jár.
Nem a legjobb indítása a tavaszi locsoló szezonnak, amikor kinyitjuk a garázsunk ajtaját és meglátjuk az összetekeredett locsolótömlőnket, amit azután csak többszöri próbálkozásra tudunk kibogozni, bosszankodások közepette. A tömlő élettartamát is jelentősen megnövelheti az észszerű tárolás, így egy tömlőkocsi nem csak praktikus megoldás lehet, hanem pénzt is spórol nekünk.
Az 5 napos Steinberger fitness program segít felvenni a harcot a tavaszi kimerültség ellen. A legtöbbünknek nem ismeretlen jelenség a tavaszi fáradtság. A szervezetünk érthető reakciójáról van szó: a téli hideg napok okán fellépő fokozott melatonintermelésről. Abban az esetben viszont, ha fokozott figyelmet szentelünk a megelőzésre, és időben feltöltekezünk vitaminokkal, a kellemetlen szituáció elkerülhető.
A tavaszi és kora nyári időszak kifejezetten kedvez annak, hogy a kert körül lehessen kicsit tevékenykedni. Ha lehetősége van rá, mert a lakás/ház rendelkezik egy tágasabb térrésszel, akkor miért is ne formálná azt teljesen a saját ízléséhez? A hasznos és minőségi építőelemek, már nagyon egyszerűen beszerezhetők, így nincs más dolga, csak előállni egy stílusos elképzeléssel, majd pedig nekilátnia a kivitelezésnek.
Talán abból induljunk ki, hogy a telepítéskor milyen és mennyi trágyát, vagy műtrágyát kapott. Akkor fontos az istállótrágya, a talajtól függően az alginit, amely természetes ásványi anyag. Az ültetés után is minden évben talajerőutánpótlást kell végezni. Összetett NPK műtrágya és fontos a lombtrágya használata is. Az áfonyának más a talajigénye - savanyú talaj - ezért érdemes a töve körül a földet kicserélni.
Kedves Godóné! Ez egy Dracaena fajta (a kis képekből ítélve). Igen visszavágható a kívánt méretben. A levágott fejdugvány magas hőmérséklet (kb. 25 C) és nagyon magas páratartalom mellett meggyökereztethető tőzeg és homok 3:1 arányú keverékében. Gyökereztető hormon por használata erősen ajánlott a jobb eredmény elérése érdekében. Vízben nem biztos, hogy meggyökeresedik, ez nagyban függ a környezeti feltételektől. Az eredeti növény szárát fel is darabolhatja kb. 10 cm-re szárdugványokra u.a. szaporítható mint az előbb említett fejdugvány. A megmaradt (szaporításra felhasznált gyökeres példány) növényi részről szedje le a leveleket és előbb-utóbb új hajtások jelennek meg a törzsön. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Anikó! Az első kérdésre a válasz: a képet nem látom sajnos, de ha nincsen túl öntözve, akkor valószínűleg valami gomba betegség lehet. A jácintnál a Xantomonas nevű baktérium pusztítja a hagymát, hasonló tünetekkel. A második kérdés: kérnek szépen még képet a pontos azonosítás érdekében! Ha lehet, akkor teljesen szeretném látni a növényt és a leveleket is. E-mailben nyugodtan küldje! A harmadik kérdés: a szomszéd gumója valószínűleg nagyobb és idősebb volt, illetve az Öné most lett ültetve. Szerintem jövő tavasszal be fogja érni!
Kedves Domokos Gyuláné! Ez mályvarózsa rozsda gombabetegség. Dithane M-45 szerrel lehet ellene védekezni, 25 °C alatt, 10 nap múlva lehet ismételni. Üdv: Növényorvos
Kedves Tóth Tímea! A Sophora japanica pendula fánál nagyon valószínű, hogy az ültetés előtt nem metszették meg kellően a csemetét, és ez tápanyag- és vízellátási zavarokat okozhatott. Meg kéne metszeni a fát, és figyelni az új hajtásokat. Üdvözlettel: Növényorvos