5661. Elmondjuk, hogyan ültesd be a magaságyásodat, és rengeteg zöldséged lesz!
Ha már készen van a magaságyásunk, akkor alaposan meg kell tervezni, hogy mikor, mit ültetünk bele. Összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat.
Ha már készen van a magaságyásunk, akkor alaposan meg kell tervezni, hogy mikor, mit ültetünk bele. Összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat.
Mindenki előtt ismeretes, hogy a hosszú bezártságból lassan látszik a kiút. Ha nagy is a lelkesedésünk, hogy utazzunk, most igazán fontos, hogy figyeljünk másokra és ha lehet, utazzunk itthon. Számos előnnyel jár.
Nem a legjobb indítása a tavaszi locsoló szezonnak, amikor kinyitjuk a garázsunk ajtaját és meglátjuk az összetekeredett locsolótömlőnket, amit azután csak többszöri próbálkozásra tudunk kibogozni, bosszankodások közepette. A tömlő élettartamát is jelentősen megnövelheti az észszerű tárolás, így egy tömlőkocsi nem csak praktikus megoldás lehet, hanem pénzt is spórol nekünk.
Az 5 napos Steinberger fitness program segít felvenni a harcot a tavaszi kimerültség ellen. A legtöbbünknek nem ismeretlen jelenség a tavaszi fáradtság. A szervezetünk érthető reakciójáról van szó: a téli hideg napok okán fellépő fokozott melatonintermelésről. Abban az esetben viszont, ha fokozott figyelmet szentelünk a megelőzésre, és időben feltöltekezünk vitaminokkal, a kellemetlen szituáció elkerülhető.
A tavaszi és kora nyári időszak kifejezetten kedvez annak, hogy a kert körül lehessen kicsit tevékenykedni. Ha lehetősége van rá, mert a lakás/ház rendelkezik egy tágasabb térrésszel, akkor miért is ne formálná azt teljesen a saját ízléséhez? A hasznos és minőségi építőelemek, már nagyon egyszerűen beszerezhetők, így nincs más dolga, csak előállni egy stílusos elképzeléssel, majd pedig nekilátnia a kivitelezésnek.
Kedves Kérdező! Az Araucaria araucana nagyon lassan növő fafaj, ez teljesen normális. Mivel Chilében honos, a mi klímánk nem kedvez neki, fagyérzékeny növény. Gyaníthatóan a téli fagy és szárazság közös erővel viselte meg a növényt. Csak a délebbi vidékeken vagy nagyon védett fekvésben javasolt kiültetni, mert elég érzékeny. Az alsó ágait idővel elhagyja, ezeket nyugodtan le lehet vágni, és a télen elszáradt hajtásrészeket is mindaddig amíg élő részt nem talál. Érdemes télen takarni és örökzöld lévén az öntözésre fagymentes időben odafigyelni! A kora tavaszi időszak különösen érzékeny, ilyenkor mindenképp érdemes alaposan meglocsolni! Érzékeny lehet a talaj mésztartalmára is: Araucaria fenyőt mi támadhatta meg? Araucaria gondozása: átültetése, teleltetése
Virága egy ritka csodagumó: Van egy szép, de büdös csodagumóm: elajándékozom Mit kell tudni a csodagumóról (Sauromatum)?
Vízkeménység kezelése A cserepes növényeknél gyakran megfigyelhető, hogy földjük felszínén fehéres elszíneződés alakul ki. A víz keménységét a benne lévő oldott kalcium és magnézium sók mennyisége határozza meg, a helyzetet azonban bonyolítja, hogy a víznek van egy változó és egy állandó keménységi értéke is. A változó keménységet forralással csökkenteni lehet, az állandó keménységet okozó szulfátok és kloridok pedig nem semlegesíthetők így. A kemény víz növényekre gyakorolt hatása hosszútávon negatív, a talaj ugyanis ilyen esetben meszesedik, ami jellemzően tápanyag-felvételi problémákhoz, ennek következtében gyökérelhaláshoz, vagyis adott esetben a növény pusztulásához is vezethet. A természetben előforduló leglágyabb víz az esővíz. Ugyanakkor sajnos az esővíz gyakran szennyezett, főleg városi környezetben, vagy iparvidékeken jellemzően savassá válik. A kemény víz lágyítása kémiai úton is lehetséges, például oxálsav, foszforsav, vagy kénsav adagolásával, azonban ezek az eljárások veszélyesek, ezért használatuk nem javasolt. Erre a célra használjunk inkább 1-2 csepp citromlét. A víz kezelése tőzeggel a lágyítást nem, hanem a savanyítást teszi lehetővé! Időnként javít az esztétikán a talajfelszín cseréje. üdvözlettel Katona Ervin
Légbujtással megfiatalíthatók azok a szobanövények (könnyezőpálma, szobafikusz, filodendron, dracéna, mirtusz) amelyek vastag szárat nevelnek és egyszerű levél- vagy hajtásdugványról nem sok sikerrel gyökereztethetők. A lépéseiről itt olvashat bővebben: Légbujtás lépésről-lépésre Kedvenc szobanövényeink: a fikuszok
Tavasszal a legjobb időszak a metszésre, amikor újra intenzívvé válik a növények felődése. Bátran metsze vissza a hajtás, a metszés felett pár centivel fog majd elágazódni az avokádó. Érdemes a későbbiekben egy kis lomblevelű szobanövények számára összeállított tápoldattal locsolni, ami segíti a növekedést. Az alábbi videóból láthatjuk, hogy az avokádó a levelek hónaljában lévő alvó rügyekből nevel újabb hajtásokat. A videón csak a felső, még nem fásodott hajtáscsúcsot távolították el, és az alatta levő két levélkénél jelennek meg az új hajtáskezdemények. Két hét után már szabad szemmel látható az eredmény: Hogyan neveljünk avokádót? És egy bevált recept nyár elejére: Epres avokádósaláta 4 hozzávalóból