5661. Elmondjuk, hogyan ültesd be a magaságyásodat, és rengeteg zöldséged lesz!
Ha már készen van a magaságyásunk, akkor alaposan meg kell tervezni, hogy mikor, mit ültetünk bele. Összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat.
Ha már készen van a magaságyásunk, akkor alaposan meg kell tervezni, hogy mikor, mit ültetünk bele. Összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat.
Mindenki előtt ismeretes, hogy a hosszú bezártságból lassan látszik a kiút. Ha nagy is a lelkesedésünk, hogy utazzunk, most igazán fontos, hogy figyeljünk másokra és ha lehet, utazzunk itthon. Számos előnnyel jár.
Nem a legjobb indítása a tavaszi locsoló szezonnak, amikor kinyitjuk a garázsunk ajtaját és meglátjuk az összetekeredett locsolótömlőnket, amit azután csak többszöri próbálkozásra tudunk kibogozni, bosszankodások közepette. A tömlő élettartamát is jelentősen megnövelheti az észszerű tárolás, így egy tömlőkocsi nem csak praktikus megoldás lehet, hanem pénzt is spórol nekünk.
Az 5 napos Steinberger fitness program segít felvenni a harcot a tavaszi kimerültség ellen. A legtöbbünknek nem ismeretlen jelenség a tavaszi fáradtság. A szervezetünk érthető reakciójáról van szó: a téli hideg napok okán fellépő fokozott melatonintermelésről. Abban az esetben viszont, ha fokozott figyelmet szentelünk a megelőzésre, és időben feltöltekezünk vitaminokkal, a kellemetlen szituáció elkerülhető.
A tavaszi és kora nyári időszak kifejezetten kedvez annak, hogy a kert körül lehessen kicsit tevékenykedni. Ha lehetősége van rá, mert a lakás/ház rendelkezik egy tágasabb térrésszel, akkor miért is ne formálná azt teljesen a saját ízléséhez? A hasznos és minőségi építőelemek, már nagyon egyszerűen beszerezhetők, így nincs más dolga, csak előállni egy stílusos elképzeléssel, majd pedig nekilátnia a kivitelezésnek.
A szőlőre jellemző. hogy gyökerei nagyon mélyen fúródnak a talajba, ezért a 25 éves tőkéket már átültetni nem lehet, s mivel az oltás vagy szemzés is nagy gykorlatot igénylő szaporítási mód, ajánlanám, hogy szerezzen be egy kertészetből 1-2 csemegeszőlő fajtát, s közben lehet kisérletezni az oltással is. Évelő növényeket elvirágzás után, de még jóval a fagyok előtt lehet átültetni.
A mellékelt cikkekből jól látható, hogy a sárgulásnak sok oka lehet. A fenyőknél gyakran a tápanyaghiány tünetei jelentkeznek ilyen formában. Ennek oka lehet az egyoldalú műtrágyázás, vagy ha a talaj túl meszes vagy túl savas. A nem megfelelő pH-érték ugyanis akadályozza a egyes elemek felvételét. Vashiány esetén a hajtáscsúcs levelei sárgulnak, ha a hiány sokáig tart a levelek a szélükön száradni kezdenek - ez a vasklorózis. Súlyos esetben vas tartalmű lombtrágyával kell kezelni a fát.
Ez a csapadékos időjárás nagyon kedvez a gombák elszaporodásának, valószínű a botrítisz támadta meg a termést. Talán lehet ellene permetezés nélkül is védekezni, ha szellősebb helyet keres a cserépnek, s ha nem hagyja teljesen sűrűn bebokrosodni a növényt.
Szobanövényeink a hirtelen levegőváltozásra vagy ha hirtelen a napra tesszük őket megéghetnek, elejét vehetjük, ha növényünket folyamatosan szoktatjuk át a naposabb helyre. Ha kártevők lepték el növényét az ellen permetezéssel kell védekezni, valószínű pajzstetvek a látogatók. Alábbi cikkünkben olvashat a pejzstetvekről és az ellenük való védekezésről:
A növény amire gondolhat valószínű, hogy egy évelő madársóska faj. Az alábbi cikkben megtalálja, hogyan lehet megszabadulni tőle!