5676. Különleges, de nem elérhetetlen: érdekességek a szarvasgombáról
A szarvasgomba valódi ínyencség, ám élvezetéhez nem kell messzi tájakra utazni és nem is csak a nagyon gazdagok kiváltsága.
A szarvasgomba valódi ínyencség, ám élvezetéhez nem kell messzi tájakra utazni és nem is csak a nagyon gazdagok kiváltsága.
Nem feltétlen a fűrész az egyetlen megoldás.
A mindennapok rendkívül fárasztóak tudnak lenni. Eljárunk dolgozni, majd hazamegyünk, ahol a szokásos teendők várnak ránk. Hétvégén kicsit nagyobb szabadságunk van azt tenni, amit szeretnénk, de azért akkor sem feledkezhetünk meg a feladatainkról. Úgy, mint a főzés, mosás, takarítás. Sokan azt gondolják, hogy évente legalább 3-4 alkalommal el kell hagyniuk a megszokott környezetüket, hogy ki tudjanak lépni ebből a mókuskerékből. Ez azonban messze áll a valóságtól, hiszen csak egy utazás is elég a jobb közérzet eléréséhez.
Időről-időre megtörténik, hogy valamelyik kedves barátunk, ismerősünk, rokonunk új lakásba költözik. Bárhogy is legyen, a lakásavatás természetesen nem maradhat el. Ilyenkor az ismerőseinkkel megünnepeljük az új élet kezdetét, egy új lakás ugyanis mindig sok változást hoz az ember életébe. A kérdés már csak az, hogy mi legyen az ajándék? A hagyomány és az illem is úgy diktálja, hogy a bulira nem érkezünk üres kézzel. Mielőtt végeláthatatlan dilemmába esnénk, hogy mi legyen a tökéletes meglepetés, először is azt érdemes tisztázni, hogy milyen egy jó lakásavató ajándék?
A kert egy olyan hely, amelyet számtalan különböző tevékenységre használunk. A zöldség-, gyümölcs- és dísznövénytermesztéstől kezdve a sportoláson át a pihenésig, sőt a wellnessig. Csak a megfelelő felszerelésre van szükség és máris kellemes nyaralóhelyet varázsolhatunk a kertből.
Kedves Karola! Milyen növényét támadta meg hernyó, sajnos nem mindegy hogy milyen növény (ha em tudja a növényei nevét, akkor küldjön képet legyen szíves), mert nincs általános szer. Növény és kártevő függő.
Tisztelt gezi35! Valószínűleg egy száraz időszakot követő nagy csapadékmennyiség okozta gyümölcshús repedését. Ez csonthéjasoknál gyakran előfordul. Megelőzni úgy lehet, hogy állandó vízmennyiséget juttatunk a fák tövéhez. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Kedves raniko! Igazából semmit! Nem kell bántani, ez természetes folyamat! Ha úgy érzi, hogy túl nagy és a növényt elhúzza, vagy fel döntheti, akkor vágja le nyugodtan.
Véleményem szerint a birs még nem érett meg rendesen. illatuk az érés folyamán kifog fejlődni.
Kedves József! Még soha nem próbáltam így és nem is jellemző gyakorlat! Javaslom, hogy vegyen gazdaboltban sima vas-gálicot és feloldva öntözze meg vele a növényt! Ez egy olcsó és hatékony módszer!