5686. Mikor lehet kiültetni a paprika palántát? Itt a válasz!
Ahogy egyre melegebbek lesznek a nappalok, és ha már szépek a melegben tartott palántáink, felmerülhet bennünk a kérdés: mikor ültethetjük ki. Mutatjuk!
Ahogy egyre melegebbek lesznek a nappalok, és ha már szépek a melegben tartott palántáink, felmerülhet bennünk a kérdés: mikor ültethetjük ki. Mutatjuk!
Lakott területen elsősorban a varjúfélék, különösen a dolmányos varjak április végétől induló, és akár június közepéig tartó fiókareptetésekor számíthatunk egyesek számára félelmet keltő madártámadásokra – hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Csodálatos helyszínen, a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyparkban rendezik meg a virágkedvelők egyik kedvenc eseményét, a 17. Európai Dísznövény és Kertművészeti Napokat. A kiállításra és vásárra minden érdeklődőt szeretettel várnak június 4-e és június 6-a között.
A májusban érő spárga igazán különleges évelő zöldség, amire megéri várni. Egy kifejlett tőről akár húsz éven keresztül is szüretelhetjük tavasszal a sípokat. Mutatjuk, mire kell figyelni.
A komposztálóban gyakran találkozni a bundásbogár lárvájával. A lárva ártalmatlan, de a kifejlett bogár teljesen le tudja rágni a gyümölcsfák virágait.
Léteznek illatos orchideák is, ha valaki arra az illatra allergiás, akkor igen okozhat; egyébként nem.
A gyökerek tömege mindig azt jelenti, hogy a növény jól érzi magát, éppen ezért nem ajánlatos átültetni, a tápanyagot úgy is mesterségesen pótoljuk. Én nem bántanám. Ha mégis, ami gyökér szabadon van, az maradjon is szabadon, nem szabad eltakarni. Ha nincs átlátszó cserép akkor nincs, nem létszükséglet. Remélem a "föld"az csak elirás volt!
A magokat már csak tavasszal vesse el, jó laza szerkezetű, homokos földbe. A növény selyemkóróféle, közepes vízigényű és naposabb helyet szeret. Nem télálló, a leándernél azért kissé magasabb igényei vannak teleltetés szempontjából. Ez azt jelenti, hogy nagyon sötét helyre azért ne kerüljön. Teleltetési hőmérséklet: min. 10 fok.
A nobile típusu Dendrobiumok gyakran szaporodnak ily módon. Ezeket a bébinövényeket kb. 10-15 cm méret elérése után lehet az anyanövényről eltávolítani és akkor is csak úgy, hogy kitörjük a bébit az anyanövényből. Nem szabad vágni.
Ha túl nagyok és zavaróak, akkor 1/3-ára célszerű a hajtásokat visszavágni. Centiméterben nem célszerű ezt megadni, inkább a hajtás hosszában. Az encián bokrosodását a hajtáscsúcsok csipkedésével lehet serkenteni, ha egy vezérhajtást kiválaszt és meghagy, akkor akár kis fácskává is lehet nevelni!