5696. Szedd magad eper 2023: ezeken a helyeken lehet olcsóbban hozzájutni!
Az eper nem a legolcsóbb gyümölcs, ha magunknak szedjük, akkor sokat spórolhatunk. Itt a 2022-es lista!
Az eper nem a legolcsóbb gyümölcs, ha magunknak szedjük, akkor sokat spórolhatunk. Itt a 2022-es lista!
Talán nincs is olyan utazni szerető ember, akinek a jutányos külföldi nyaralás gondolatára ne dobbanna nagyot a szíve. Bizony, a legtöbben szívesen kelnek útra felfedezni a körülöttük lévő világot – és ha a jelenlegi gazdasági helyzet kedvezőbb volna, biztosra vehetjük, jóval több ember kerekedne fel, akár nagyobb lélegzetvételű utazásokra is. Vajon a kettő, a minden tekintetben élménydús nyaralás és a jutányos megoldások összefésülhetők, vagy muszáj kompromisszumokkal hozzálátni a vakáció megtervezésének?
Az országok fokozatosan nyitják meg a határaikat, így 2021 tavaszán az utazás repülővel egyre könnyebbé válik. A légitársaságok lassan, de biztosan növelik a járatok számát, kedvezményekkel és akciókkal vonzva az ügyfeleket. De mennyire biztonságos a levegőben útnak indulni, mielőtt a pandémia végleg véget érne? A továbbiakban erre keressük a választ.
Ha álltál már tanácstalanul az ajtó előtt, mit adj csemetédre, aki váratlanul kinőtte a cipőjét, ez a cikk Neked szól! Nem minden gyerek lába nő rohamosan, a szakaszos növés miatt azonban fontos, hogy legyen átfedés a rendelkezésre álló cipőik méretei között, hogy ne kerülj a fentihez hasonló szituációba.
Megkezdődött hazánkban is a többszörösen díjnyertes YOOM™ paradicsom termesztése és forgalmazása. A következő hónapokban mintegy 300 ezer csomag kerül a különleges színű csemegéből a fogyasztók asztalára.
A Mimosa pudica, vagy más néven Mimóza érzékeny virág, levelei érintésre, vagy erős hőhatásra összecsukódnak. Brazíliában őshonos. Magasság kb. 50 cm, szobanövényként is kedvelt faj. Tartsuk egy világos helyen, de óvjuk a túl erős napsütéstől, ha kell nyáron árnyékoljuk vagy tegyük egy olyan ablakba ahol csak kevés közvetlen napfényt kap. Legalább 15-18C -ot igényel, de inkább 20-25C az ideális a számára. Télen vigyázzunk, hogy a hőmérséklettel arányban álljon a páratartalom. Nyáron pedig a túl nagy meleg okozhat problémát ha kevés a levegő páratartalma. Öntözni, különösen fiatal korában inkább esővizet használjunk, mivel a kemény meszes víz elősegíti a palántabetegségek pusztító terjedését. Egy jó tanács ami más növényekre is igaz: inkább tartsuk szárazon mintsem túlöntözzünk, az elsõ esetben még "visszahozható "az életbe, de ha elpusztult a gyökérzete, a növény sem éli túl ezt. Rendszeresen ellenőrizzük a talaját, ha a felső 1-1,5 cm kiszáradt öntözzünk, de nagyon vigyázzunk, hogy ne álljon a cserép vízben mert a gyökerek kényesek a pangóvízre és hamar rothadásnak indulnak. Ültetőközeget mészmentes tőzeg, lombföld, és kevés érett marhatrágya keverékből készíthetünk. Általában nem szükséges tápoldatozni, mert az ültetőközegbe kevert OSMOCOTE biztosítja a megfelelő tápanyag ellátást. Virágai nyáron nyílnak, rózsaszínek, kb. 2-3 cm átmérővel.
Kérdésében nem említette, hogy milyen fenyőről van szó. A fenyő gubacstetű elsősorban a lucfenyőt fertőzi, kifejezetten szárazon tartott egyedeket. Sajnos a már kifejlődött gubacsok a fán tovább éktelenkednek, elszáradtan barna színűek, eltávolításuk csak vágóeszközzel lehetséges. A gubacsok feletti hajtások, hajtásrészek elszáradnak, elhalnak. Védekezés alapja a még zöld gubacsok lemetszése, mielőtt a tetvek a gubacsokat elhagynák. Ezzel a továbbszaporodásuk megelőzhető. Kémiai védekezés az elhúzódó rajzásuk miatt nem hatékony. A fenyőágak törzs felőli felkopaszodását elsősorban a fák vízhiánya okozza. Az idei extrém időjárás mellett a fenyőket öntözni kellett (volna).
Csak a már tövéig elszáradt virágszárakat vágjuk le, bármi lehet a virágszáron még ezután is(elágazva tovább virágzik,sarjat hoz......stb)
Kedves Cili! Sajnos a Gyom-stopon kívül az egyesével kihúzkodást tudom csak javasolni... ha sikerül gyökerestül kitépni, az a leghatásosabb megoldás. Ezen kívül egyéb márkájú gyomirtókkal is próbálkozhat, de vigyázzon, hogy csak a gyomnövényre permetezze!
Félfás hajtásdugvánnyal szaporítható, de nagyon lassan gyökeresedik. Türelem!