5711. Robotfűnyíró: a csendes kertgyilkos?
Egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a robotfűnyírók hazánkban is, hiszen nagyon sok munkát vesznek le a kertbarátok válláról.
Egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a robotfűnyírók hazánkban is, hiszen nagyon sok munkát vesznek le a kertbarátok válláról.
A kutya ember hű társa, de sok esetben a makulátlanul szép gyep ellensége is. Noha nem szánt szándékkal, hanem játékosságból, vagy épp a feladatai elvégzése közben bizony előfordul, hogy őrjárataival ösvényeket koptat a gyepbe, hogy itt-ott elrejt kincseket a föld alá, sőt még néha a dolgát is el kell végeznie.
Melyek a leggyakoribb sportsérülések? Mire érdemes odafigyelnünk, amikor úgy érezzük, talán kicsit komolyabb a gond egy húzódásnál? Mindenképpen érdemes ugyanis ilyenkor a lehető leghamarabb utánajárni a kérdésnek, hogy hatékony és gyors beavatkozás után kezdődhessen meg a felépülés.
Az elmúlt másfél év eseményei gyökeresen megváltoztatták a munkavégzés menetét. A legnagyobb trend kétségtelenül az otthoni munka lett, és sok cégnél még mindig nem tértek vissza az irodába a dolgozók, akik továbbra is otthonról igyekeznek eleget tenni munkaköri leírásaiknak.
Ha belföldön utazunk, miért ne szállhatnánk meg kempingben? Főleg, ha a Balatont választjuk úti célul. A Balaton lakókocsi kempingjei mindenkit szeretettel várnak, aki egy kis környezetváltozásra vágyik és úgy dönt, hogy kimozdul otthonról. Nem számít, hogy a családdal vagy a barátokkal, esetleg munkatársakkal utazunk, a kemping minden esetben ideális választás.
Habár az átültetés ideje növényenként változik, a szobanövények zömét ilyenkor már át lehet ültetni. Arra kell csak vigyázni, hogy átültetés után ne tápoldatozzuk a növényt legalább egy hónapig, ellenkező esetben a tápoldat könnyen kiégetheti a növény gyökereit. Fontos még a közvetett napfény is (a tűző nap nem a legjobb a számukra). Kapcsolódó cikk: Hogyan frissítsük fel kókadozó szobanövényeinket?
A növények többsége nem szereti a nedves talajt, főleg a pangó vizet, viszont van néhány, amely jobban viseli a vizet. Két cikket ajánlok önnek, remélhetőleg kap majd ötleteket az ültetéshez: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/vizet-kedvelo-cserjek-fak-lonc-magyal/4366/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/vegyes-kerti-zoldseg/vizes-talaj-gyumolcsfak-ultetese/6530/
Üdvözlöm! A: A komposztot nyugodtan ki lehet szórni, a lárvákat ki kell dobni viszont. Azt javaslom, hogy talajfertőtlenítővel (kertész boltokban be lehet szerezni) a biztonság kedvéért azért szórja be, mert az biztosan nem hagy benne semmilyen állati kártevőt. Szórhatja a talajra is néhány cm vastagságban, de a legjobb, ha beforgatja a talajba. Virágfölddel is keverheti, 1/3-ad rész komposztot használjon erre a célra. B: Igen, van néhány szép növény erre a célra: Heuchera Palace Purple - Bíborlevelű tűzeső Hosta Golden Tiara - Árnyékliliom zöld-aranysárga levél Aquilegia-hibridek- Harangláb hibridek Hemerocallis-Sásliliom Lamium galeobdolon-Árva csalán C: Aránylag a Thuják jól tűrik a metszést, vissza lehet vágni nyugodtan. D: A mohásodás ellen a "Damisol" vasat ajánlom. Ez nekem bevált és olcsó. Egy öntözőkannába 10 liter vízhez adjon 1 dl Damisol vasat és az éríntett területre juttassa ki.
A leander átültetési/kiültetési ideje március közepe után kezdődik. Igazából ez is időjárás függő, mivel a fagyot nem viseli el. Amint az idő elkezd melegedni, át lehet ültetni. Beszúrtam néhány kapcsolódó linket, amelyet érdemes elolvasni, ha még nem tette volna: A csodaszép, de mérgező leander! Hogyan gondozzuk, szaporítsuk?- Amit a leanderről tudni kell Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg?
Kedves Mona! A kérdés lehet egyszerűbb lenne, ha azt kérdeznénk, hogy melyeket nem. A tavasz gyakorlatilag a szobanövények átültetésének az ideje. Ezért tehát sorra lehet venni a növényeket, és át lehet őket ültetni. Egy jó tanács csak, ne mechanikusan ültesse át a növényeket, vagyis csak azokat a növényeket ültesse át, amelyeknek szüksége van erre. Fölösleges minden szobanövényt átültetni. Mikor ajánlott az átültetés? Ha a növény már kinőtte a cserepet, akkor ajánlott egy nagyobb méretű virágcserépba átültetni, de ne legyen túl nagy se, mert az nem tesz jót a növénynek Ha már legalább 2 éve nem volt átültetve (ha nagyon idős a növény, akkor érdemesebb csak a földréteg felső részét kicserélni) Ha szobanövényünk nem fejlődött rendesen az elmúlt időszakban, vagy látszólag ok nélkül hervad, sárgulnak a levelei Ha lehet választani kerámia vagy műanyag cserép között, akkor ne az utóbbit válassza. További jó kertészkedést kívánok!