5726. Támad a cseresznyelégy!
A zöldborsó nagyságú, pirosodó gyümölcsöket már károsíthatja a két cseresznyelégy faj.
A zöldborsó nagyságú, pirosodó gyümölcsöket már károsíthatja a két cseresznyelégy faj.
A kullancsok a nedves, sötét helyeken várják, hogy mikor kapaszkodhatnak rá az áldozataikra. Ha azt szeretnénk, hogy a kertünkben kevesebb legyen, érdemes néhány tippet megfogadni! Házi praktikák kullancs ellen.
Gyuri bácsi lánya, Zsuzsa megálmodott egy helyet, ahol a látogatók különleges környezetben sétálhatnak a gyógynövények között. Édesapja régi gyógynövénykertjének hagyományit megtartó, ám a mai kor kényelmét teljesen kiszolgáló, hársfalevelet mintázó, új látogatóközpontban több mint 150 féle gyógynövényt ismerhetnek meg az érdeklődők.
Szinte minden projekt esetében elhangzik a kérdés, hogy a cég milyen marketingstratégiát alkalmazzon, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a kommunikációja. Azonban egy kampány esetében nem csak egyetlen stratégiáról van szó, hanem ennél sokkal többről. A marketingkommunikációs eszközök egységes, mindent átfogó csatasorba rendezéséről, melyből az ügyfél és a reklámhadjárata kerül ki győztesen. Az elmúlt egy-két évben rohamszerű tempóban változnak a kommunikációs útvonalak, amelyek mentén el lehet jutni a fogyasztókhoz. Ha egy cég idejétmúlt marketingeszközöket alkalmaz, hamar látni fogja a kárát.
Nagyon sok élelmiszerinnovációról hallani manapság, ezek nagy része fenntarthatósági, etikai vagy egészségügyi megfontolások miatt jön létre, persze az üzleti érdekek sem elhanyagolhatók. Elsősorban a tejtermék- és húshelyettesítő készítményekről van szó, amivel párhuzamosan nagy divatja van a vegán és vegetáriánus étrendeknek is. De vajon pusztán az, hogy egy élelmiszer növényi alapanyagokból áll, garancia arra is, hogy egészségesebb? Érdemes alaposan átnézni, hogy miből készülnek ezek az új élelmiszerek és hogyan érik el a hagyományoshoz hasonló állagot, látványt és főleg ízt.
A pajzstetvek ellen nem elég egyszer védekezni. Kéthetente ismételje meg a vegyszeres kezelést. Esetleg próbáljon meg más növényvédő szereket használni pl. Vektafid, Decis. Az 1-3 %-os kenőszappan-oldat az élő és elhalt pajzstetvek lemosására jó, továbbá ezzel a ragacsocs bevonatot is eltávolíthatja a növények leveléről, száráról.
Én a smaragdtuját javaslom Önnek, amely a nyugati tuja (Thuja occidentalis) egyik oszlopos növekedésű fajtája. Sűrű lombja télen sem, vagy csak kis mértékben barnul. Öntözött környezetben, tápdús talajon fejlődik a legjobban. Nagyobb cserépbe ültetve, rendszeresen gondozva hosszú ideig szép dísz lehet boltja előtt.
A pálmaliliomok a legkönyebben tartható növények közé tartoznak, lehet, hogy nem sikerült begyökeresedni rendesen az ön példányának, de szerintem előbb-utóbb beindul. Ha nyáron szabadba tudja tenni, azt biztos meghálálja.
Az örökzöld cserjék közül javaslom például a tiszafát (Taxus baccata), puszpángot (Buxus sempervirens). Talajtakarónak a borostyánt (Hedera helix) és a meténget ajánlom (Vinca minor).
A farontó lepke ellen nem könnyű védekezni. Ha kivágja a fa törzséből azt a részt, ahol a károsítást tapasztalta, akkor sem biztos, hogy megtalálja az állatot. A permetező szerek nem jutnak el az állathoz. A legegyszerűbb védekezés az, ha egy kötöződrótot feltolunk a járatba és döfködünk vele. A farontólepkéről többet is megtufhat alábbi cikkünkből.