5726. Támad a cseresznyelégy!
A zöldborsó nagyságú, pirosodó gyümölcsöket már károsíthatja a két cseresznyelégy faj.
A zöldborsó nagyságú, pirosodó gyümölcsöket már károsíthatja a két cseresznyelégy faj.
A kullancsok a nedves, sötét helyeken várják, hogy mikor kapaszkodhatnak rá az áldozataikra. Ha azt szeretnénk, hogy a kertünkben kevesebb legyen, érdemes néhány tippet megfogadni! Házi praktikák kullancs ellen.
Gyuri bácsi lánya, Zsuzsa megálmodott egy helyet, ahol a látogatók különleges környezetben sétálhatnak a gyógynövények között. Édesapja régi gyógynövénykertjének hagyományit megtartó, ám a mai kor kényelmét teljesen kiszolgáló, hársfalevelet mintázó, új látogatóközpontban több mint 150 féle gyógynövényt ismerhetnek meg az érdeklődők.
Szinte minden projekt esetében elhangzik a kérdés, hogy a cég milyen marketingstratégiát alkalmazzon, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a kommunikációja. Azonban egy kampány esetében nem csak egyetlen stratégiáról van szó, hanem ennél sokkal többről. A marketingkommunikációs eszközök egységes, mindent átfogó csatasorba rendezéséről, melyből az ügyfél és a reklámhadjárata kerül ki győztesen. Az elmúlt egy-két évben rohamszerű tempóban változnak a kommunikációs útvonalak, amelyek mentén el lehet jutni a fogyasztókhoz. Ha egy cég idejétmúlt marketingeszközöket alkalmaz, hamar látni fogja a kárát.
Nagyon sok élelmiszerinnovációról hallani manapság, ezek nagy része fenntarthatósági, etikai vagy egészségügyi megfontolások miatt jön létre, persze az üzleti érdekek sem elhanyagolhatók. Elsősorban a tejtermék- és húshelyettesítő készítményekről van szó, amivel párhuzamosan nagy divatja van a vegán és vegetáriánus étrendeknek is. De vajon pusztán az, hogy egy élelmiszer növényi alapanyagokból áll, garancia arra is, hogy egészségesebb? Érdemes alaposan átnézni, hogy miből készülnek ezek az új élelmiszerek és hogyan érik el a hagyományoshoz hasonló állagot, látványt és főleg ízt.
Kedves József! Sajnos a májusi fagy a szőlő, burgonya egyéb vetemények mellett a diófáknál is nagy kárt okozott. A diófa nem fagyott meg, tehát tovább él és új rügyek is még az idén megjelennek rajta. Az ember sajnálja a növényt ha fagy éri, de ez ellen nem lehet védekezni. Érdemes lenne növénykondícionáló lombtrágyát alkalmazni, hogy a stresszhatást jobban elviselje (például Biofit). A kertészkedéshez sok örömet kívánok!
Kedves Kérdező! A meztelencsigák elleni védekezés nagyon sokaknag probléma. Csodaszer nincs ellenük, éppen ezért a védekezés folyamatos kell legyen. Ajánlom figyelmébe az alábbi cikkeket a csigák elleni védekezéssel kapcsolatban. Megjegyzés: habár saját magam még nem próbáltam ki, de egyik olvasónk a következő megoldást ajánlotta, ami neki megoldotta a problémáját. A hozzászólását az első cikkünk alján, mint hozzászólás olvashatja el, érdemes kipróbálni! Hogyan védekezzünk a meztelencsigák ellen? Mit tegyünk a csigákkal a kertünkben? Macskabagoly, csiga, cickány, egér a kertemben! Mit tegyek?
Kedves Dénes Hajnalka! Az adott helyre ideális választás lenne a rózsaloncok (Weigela florida) közül választani. A rózsaloncok eltérő levél -és virágszínekben kaphatók, több alacsonyabbra növő fajta is megtalálható a széles fajtakínálatban. A különbötő fajták igényeiben nagyjából megegyeznek, a növekedési erélyük és végleges magasságuk viszont eltérő lehet. Az Ön számára ültetésre ajánlom a Weigela florida 'Nana Variegata', 'Nana Purpurea', 'Alexandra', 'Coultalor', 'Eva Rathke', 'Victoria' és 'Rosea' fajtákat. A kérdésből nem derül, ki, hogy mekkora magasság az ami még nem veszélyezteti a kilátást, az előbbiekben felsorolt fajták 1-1,5 m magasra nőnek. 1,5-2 méteres magasságot érnek el a 'Lucifer', 'Variegata', 'Red Prince', 'Newport Red' és 'Candida' fajták. A rózsaloncok májustól nyitják virágaikat, elvirágzás utáni visszametszés esetén nyár végi-szeptemberi utóvirágzás érhető el. Eredményes kertészkedést kívánunk!
Tisztelt Anszan! Mindenképpen egy kis koronájú, alacsonyabb végmagassággal rendelkező díszfa ültetését javaslom. Az 1x1 m a fa vízfelvételéhez viszonylag kis terület, a talaj vizfelvételi lehetőségét két módon lehetne növelni: 1. gyeprácsos burkolat lerakásával a fa körüli területen, 2. a fa gyökérzetének közelében egy gégecső elhelyezésével oldható meg a csapadék utánpótlása. Például a következő fák ültetését javaslom: Acer pl. Globosum (gömbjuhar), Caragana arborescens (sárga borsófa), Crataegus car. Carrierei (fényeslevelű galagonya), Crataegus laev. Paul' Scarlet, Fraxinus ornus Mecsek (gömbkőris), Malus (díszalma) fajok (Eleyi, Royalty, Everest), Prunus fr. Globosa (gömb csepleszmeggy), Pyrus cal. Chanticleer (díszkörte). Sikerekben gazdag kertészkedést kívánunk!
Tisztelt Csupák József! Nagyon érdekes volt olvasni a lánc és a kapa mértékegységet, amelyek nagysága területenként különböző. A mezőgazdaságilag nem művelt területet a talajművelés előtt totális gyomirtó szerrel kell kezelni. Ilyen szer többek között a Medallon Prémium. Kiváló hatású az olyan gyomok ellen is, mint a csillagpázsit, az acat és a tarack. Levélen keresztül felszívódó szer, így a növényre kell kijuttatni a szer flakonján feltüntetett dózisban. Az adagolást ajánlatos betartani, de az elburjánzott területen lehetséges, hogy kb 50%-kal növelni kell a szer mennyiségét. A kertészkedéshez, szőlőműveléshez sok örömet kívánok!