5726. Támad a cseresznyelégy!
A zöldborsó nagyságú, pirosodó gyümölcsöket már károsíthatja a két cseresznyelégy faj.
A zöldborsó nagyságú, pirosodó gyümölcsöket már károsíthatja a két cseresznyelégy faj.
A kullancsok a nedves, sötét helyeken várják, hogy mikor kapaszkodhatnak rá az áldozataikra. Ha azt szeretnénk, hogy a kertünkben kevesebb legyen, érdemes néhány tippet megfogadni! Házi praktikák kullancs ellen.
Gyuri bácsi lánya, Zsuzsa megálmodott egy helyet, ahol a látogatók különleges környezetben sétálhatnak a gyógynövények között. Édesapja régi gyógynövénykertjének hagyományit megtartó, ám a mai kor kényelmét teljesen kiszolgáló, hársfalevelet mintázó, új látogatóközpontban több mint 150 féle gyógynövényt ismerhetnek meg az érdeklődők.
Szinte minden projekt esetében elhangzik a kérdés, hogy a cég milyen marketingstratégiát alkalmazzon, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a kommunikációja. Azonban egy kampány esetében nem csak egyetlen stratégiáról van szó, hanem ennél sokkal többről. A marketingkommunikációs eszközök egységes, mindent átfogó csatasorba rendezéséről, melyből az ügyfél és a reklámhadjárata kerül ki győztesen. Az elmúlt egy-két évben rohamszerű tempóban változnak a kommunikációs útvonalak, amelyek mentén el lehet jutni a fogyasztókhoz. Ha egy cég idejétmúlt marketingeszközöket alkalmaz, hamar látni fogja a kárát.
Nagyon sok élelmiszerinnovációról hallani manapság, ezek nagy része fenntarthatósági, etikai vagy egészségügyi megfontolások miatt jön létre, persze az üzleti érdekek sem elhanyagolhatók. Elsősorban a tejtermék- és húshelyettesítő készítményekről van szó, amivel párhuzamosan nagy divatja van a vegán és vegetáriánus étrendeknek is. De vajon pusztán az, hogy egy élelmiszer növényi alapanyagokból áll, garancia arra is, hogy egészségesebb? Érdemes alaposan átnézni, hogy miből készülnek ezek az új élelmiszerek és hogyan érik el a hagyományoshoz hasonló állagot, látványt és főleg ízt.
A tölcsérjázmin vagy meténggyökér (Mandevilla) egy trópusi cserje, ezért meleget, világos helyet és bő csapadékot igényel - nyáron ki kell vinni a szabadbai. Télen viszont védett helyet kell számára keresnünk, de mivel a kellő páratartalmat a lakásban ritkán tudunk biztosítani, jobb ha télire hűvös - 10-15 °C közötti helyen tartjuk, ritkán locsoljuk meg. Szaporítása tavasszal, a fiatal zöld hajtások dugványozásával lehetséges. Kapcsolódó válasz: Sajnos Mandevilla növényemet fagy érte
Előfordulhat, hogy nem kelnek ki a hagymák, még ilyen nagy arányban is. Meg kell nézni egyet a föld alatt maradtak közül, mert így látatlanban elég nehéz bármit is mondani. A frézia kifejezetten napos fekvésbe való. Ültetésére a legjobb időszak a február-április között. Milyen mélyre kerültek a hagymák? Ha a hagyma csúcsa kb. 3-5 cm-re van a földben az a jó. Fontos a kiegyenlített öntözés és a tápanyagban gazdag talaj is. Elég érzékeny növény. Üdv: Növényorvos
Kép nélkül mindig nehezebb diagnózist felállítani, de a levelek barnulásának és lehullásának leggyakrabban a huzat, a hőmérséklet-ingadozás, a túl száraz környezet, talaj vagy a túlöntözés az okozója. Kapcsolódó kérdések és válaszok: Sugáraráliám levelei hullanak! Mi a baj a sugáraráliámmal, eldobálja leveleit! Hogyan gondozzam sugáraráliámat?
Az őszibarack jellegzetes betegésge a levelek sárgulása, fodrosodása, majd a kisebb ágak elszáradása. Ez a betegség a tafrinás levélfodrosodás és a termő gyümölcsnél a moníliás betegség. Védekezést a tavaszi lemosó permetezéssel kell kezdeni, majd a megfelelő időszakaszokban többféle gomba- és baktériumölő permetezőszerrel kell folytatni a védekezést. (Például Toaps, Chorus). Kapcsolódó cikkek: Melyek a monília tünetei? Hogyan védekezzünk ellene? Védekezzünk a monília ellen! Hogyan védjük a csonthéjasokat a kertünkben?
Kedves Hömpölygő! Gratulálunk a fajgazdag kerthez! Több időpontban is lehet vágni a szakállas bugatölcsért. Vagy a késő tavasszal a megjelenő virágszárakat a felére visszavágni, vagy az első virágzás után a virágszárat, így újra virágzik majd. Tavasszal az elszáradt virágszárak levághatók. A növény növekedése ugyan gyors, de terjeszkedése nem annyira, később tőosztással is szétülethető a kívánt helyekre. A szárazságot jobban tűri, mint a túl sok csapadékot, öntözést. Ezért is fontos neki a jó vízáteresztő képességű talaj. Napos fekvésben sokáig virágzik majd. A telet is szépen átvészelik. Üdvözlettel: Növényorvos