5726. Támad a cseresznyelégy!
A zöldborsó nagyságú, pirosodó gyümölcsöket már károsíthatja a két cseresznyelégy faj.
A zöldborsó nagyságú, pirosodó gyümölcsöket már károsíthatja a két cseresznyelégy faj.
A kullancsok a nedves, sötét helyeken várják, hogy mikor kapaszkodhatnak rá az áldozataikra. Ha azt szeretnénk, hogy a kertünkben kevesebb legyen, érdemes néhány tippet megfogadni! Házi praktikák kullancs ellen.
Gyuri bácsi lánya, Zsuzsa megálmodott egy helyet, ahol a látogatók különleges környezetben sétálhatnak a gyógynövények között. Édesapja régi gyógynövénykertjének hagyományit megtartó, ám a mai kor kényelmét teljesen kiszolgáló, hársfalevelet mintázó, új látogatóközpontban több mint 150 féle gyógynövényt ismerhetnek meg az érdeklődők.
Szinte minden projekt esetében elhangzik a kérdés, hogy a cég milyen marketingstratégiát alkalmazzon, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a kommunikációja. Azonban egy kampány esetében nem csak egyetlen stratégiáról van szó, hanem ennél sokkal többről. A marketingkommunikációs eszközök egységes, mindent átfogó csatasorba rendezéséről, melyből az ügyfél és a reklámhadjárata kerül ki győztesen. Az elmúlt egy-két évben rohamszerű tempóban változnak a kommunikációs útvonalak, amelyek mentén el lehet jutni a fogyasztókhoz. Ha egy cég idejétmúlt marketingeszközöket alkalmaz, hamar látni fogja a kárát.
Nagyon sok élelmiszerinnovációról hallani manapság, ezek nagy része fenntarthatósági, etikai vagy egészségügyi megfontolások miatt jön létre, persze az üzleti érdekek sem elhanyagolhatók. Elsősorban a tejtermék- és húshelyettesítő készítményekről van szó, amivel párhuzamosan nagy divatja van a vegán és vegetáriánus étrendeknek is. De vajon pusztán az, hogy egy élelmiszer növényi alapanyagokból áll, garancia arra is, hogy egészségesebb? Érdemes alaposan átnézni, hogy miből készülnek ezek az új élelmiszerek és hogyan érik el a hagyományoshoz hasonló állagot, látványt és főleg ízt.
Kedves Tordai család! A bougainvuillea esetében ez elő szokott fordulni, ha nem elég napfényt kap. A lépcsőházban gondolom, hogy enyhe az idő és világos, ezért "virágzik" most. A virágok egyébként színes fellevelek. A "virágzás" után erősen vissza kell metszeni! Az olajfának hideg kell a teleléshez 5-10 °C, mert ha 15 °C felé emelkedik a hőmérséklet, akkor a leveleit elkezdi hullajtani! Mindenképpen hűvösebbre kell tenni! Kapcsolódó cikkeink: Hogyan gondozzuk a murvafürtöt? (Bougainvillea) A murvafürt (bougainvillea) téli gondozása Miért nem virágzik a növényem?
Ha a Chilopoda osztály (az Google-ban van kép róla) százlábúi vannak Önnél, azok ragadozók, nem bántják a növényt. Üdvüzlettel: Növényorvos
A pozsgafát (Crassula ovata) egy igénytelen pozsgás növénynek tartják, ami többnyire igaz is. Habár semmit nem írt a tartási körülményeiről (hol található, milyen hőmérsékletben, milyen földje van, milyen gyakran öntözi, stb.), a levelek sárgulása és lehullása a téli időszakban leggyakrabban a túl magas hőmérsékletnek köszönhető. Az ideális neki a 10-12 °C, de ha picivel ez alá is menne, az sem árt neki. Az öntözés mértékét is csökkentse ebben az időszakban. Általában 2-3 hetente ajánlott meglocsolni (a megfelelő hőmérséklet mellett), de néha még ez is túl gyakori lehet. A következő két cikkünkből még többet megtudhat a növényről, és annak tartásáról: Hogyan gondozzuk a majomfánkat? A pozsgás pozsgafa
Üdvözlöm! A képen egy szoba páfrány (Polypodium ssp.) látható. A szűrt fényt kedveli. Ezért a szoba legvilágosabb részén helyezzük el, de tavasztól őszig közvetlen nap ne érje. Egész évben melegben tartsuk. Nyáron még a 18 °C-ot is elviseli, télen elegendő számára a 15-16 °C is. Egész évben öntözzük, nyáron bővebben, télen mérsékelten. A talaját ne hagyjuk kiszáradni. Ha elhanyagoljuk az öntözését, a levelek elsárgulnak, elpusztulnak . A túlöntözés sem tesz jót, mert a gyökerek a sok víztől szintén elpusztulhatnak. Az átültetést jól bírja, akár évente is átültethetjük tavasszal vagy nyáron. Laza szerkezetű virágföldbe tegyük. Az aktív növekedés időszakában kéthetente tápoldatozzuk, télen havonta egyszer. Kapcsolódó cikkek: Szobapáfrány (Nephrolepis exaltata) Hogyan gondozzuk az édesgyökerű páfrányt (Polypodium aureum)?
Üdvözlöm! A szilvafa nem támaszt különösebb igényt a talajjal szemben! Ültetéskor érdemes az ültető gödörbe kb 20 kg istálló trágyát tenni alulra, illetve minden évben trágyázza! A szilvafa 4. évben terem először, addig a koronát kell alakítani. Igényli a metszést, mert hajlamos nagyon benőni az ágrendszere. Minden évben szükség van ún, felügyeleti metszést alkalmazni. A szilvafát tavasszal kell ültetni! A áfonya már igényesebb növény: a termesztés sikerét az alacsony pH értéken kívül a talaj magas szervesanyagtartalma is befolyásolja. A víz szerepe a növény termesztésében kiemelkedő jelentőségű, mivel sekélyen gyökeresedik és ezen gyökerek a talaj leghamarabb kiszáradó rétegében helyezkednek el. A talaj nedvesen tartását mulcsolással segíthetjük. Különös fontosságú az augusztus-szeptemberi csapadék, mert ebben az időszakban történik a következő évi termőrügyek differenciálódása. Az áfonyabokrok kialakulásának aktív időszaka 6-8 év, de ennek ellenére az ültetés utáni évben már megjelennek az első virágrügyek. Sok sikert a pálinkához! Kapcsolódó cikkek: Mit kell tudni a szilvafákról? Áfonyával kapcsolatos cikkek