5776. Mitől sárgul, potyog a leander levele? Ez lehet az oka
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
A muskátlik közkedvelt lakói az erkélyeknek, balkonoknak. Vidám virágaikkal, a színek és formák változatosságával nyárias hangulatot árasztanak. A Pelargonium for Europe szakértői bemutatják a nyári szépségben rejlő végtelen lehetőségeket.
Végre itt a nyár és a kerti hűsölés mellett azért akad munka bőven, újra előkerülnek a fűnyírók, hiszen a gyepet karban kell tartani. Mert ugye milyen jó, ha a frissen lenyírt területen tudunk szalonnát sütni vagy a kisgyermekek játszhatnak a rendezett kertben? Ami a fűnyírást illeti, van tolós, önjáró, elektromos és szinte hihetetlen, de robotfűnyírógép is. Cikkünkben adunk néhány tippet, hogy könnyen tudjunk dönteni, melyik számunkra az ideális.
A tavasz beköszöntével a kerti munkák előtérbe kerülnek. Legyen szó kertépítésről, veteményezésről, vagy akár faültetésről, a megfelelő szerszámok nagyban megkönnyíthetik a munkafolyamatokat. Ezek segítségével mi is bátran belevághatunk a zöldfelületek kialakításába.
Komoly érdeklődés van a fiatalokat érintő SZJA mentesség iránt, holott majd csak 2022-től él. Az állami adókönnyítés lényege, hogy a 25 év alatti fiatalok számára teljes SZJA mentességet biztosítanak. Érdemes ezt egy kicsit jobban szemügyre venni, hogy ha te is érintett vagy, tudd, mégis mennyivel több landol a zsebedben.
A szeder hajtásrendszere a málnáéhoz hasonló. <p>Közvetlenül szüret után kell a letermett vesszőket a talaj felszínén visszametszenünk, majd a nyesedéket elégetni. <p>Tavasszal a termő és a másodrendű vesszőket a fagyok elmúltával, de még a rügyfakadás előtt metsszük vissza. A termővesszőket ott vágjuk vissza, ahol ceruza vastagságánál vékonyabbak lesznek. A másodrendű vesszők közül pedig a 60-70 cm-nél magasabban lévőket távolítsuk el tőből, mert csak akadályozzák a művelést. <p>Vegetációs időszakban a tősarjak és a másodrendű hajtások eltávolítása nem indokolt.
Az orchidea fajok között vannak fényigényesek, de olyanok is, amelyek az árnyékosabb helyeket kedvelik. A közvetlen napfényt azonban egyikük sem szereti. A nagy páratartalmú helyet szeretik. Ezért gyakran kell őket permetezni, lágy vízzel. Ugyanakkor ne hagyja, hogy befülledjen a szoba levegője, mert azt nehezen viselik.<p>Nem szabad őket kemény, magas mésztaralmú vízzel öntözni. Márciustól októberig tápoldatozza növényét. Minden második évben át kell ültetni, ha a földje már elhasználódott.
A diófát károsíthatja az ún. amerikai szövőlepke (Hyphantria cunea). Az ellene való védelem egyik módja, ha eltávolítja a fertőzött hajtásrészeket. Kémiai védelemre a következő szereket javaslom: Ultracid 40WP, Sumithion Super, Talstar 10 EC, Diazol 60 EC, Zolone EC.
Szép pázsit eléréséhez valóban nagyon fontos a megfelelő talaj, ami porozús, tápanyagban gazdag. Elegendő ebből 5-10 cm-t felhordani a felszínre, majd aprómorzsás szerkezetűre eldolgozva kezdődhet a magvetés.<p> A számos fűmagkeverék közül pedig azt kell kiválasztani, ami keginkább megfelel a helyi adottságoknak (fényellátottság, vízellátottság) és igényeknek (mire használnák a gyepet). <p>Bővebb információt talál Díszkert rovatunk Pázsit és sövény alrovatában
Fenyőfák alatt a talaj a lehulló tűlevelek hatására savanyúbbá válik, ezért olyan növényeket kell kiválasztani amelyek nem érzékenyek a savanyú talajra. Több fenyő alatti mélyárnyékot azonban szinte semmilyen növény nem szeret, ezért is nincs természetes állapotában a fenyveseknek sem aljnövényzete. Az alábbi cikkben számos árnyéktűrő növényt felsorolunk: Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval Árnyékos kertbe ültessünk páfrányokat Gyöngyvirág gondozása (Convallaria majalis) Vadvirágokat az árnyékba!