5776. Mitől sárgul, potyog a leander levele? Ez lehet az oka
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
A muskátlik közkedvelt lakói az erkélyeknek, balkonoknak. Vidám virágaikkal, a színek és formák változatosságával nyárias hangulatot árasztanak. A Pelargonium for Europe szakértői bemutatják a nyári szépségben rejlő végtelen lehetőségeket.
Végre itt a nyár és a kerti hűsölés mellett azért akad munka bőven, újra előkerülnek a fűnyírók, hiszen a gyepet karban kell tartani. Mert ugye milyen jó, ha a frissen lenyírt területen tudunk szalonnát sütni vagy a kisgyermekek játszhatnak a rendezett kertben? Ami a fűnyírást illeti, van tolós, önjáró, elektromos és szinte hihetetlen, de robotfűnyírógép is. Cikkünkben adunk néhány tippet, hogy könnyen tudjunk dönteni, melyik számunkra az ideális.
A tavasz beköszöntével a kerti munkák előtérbe kerülnek. Legyen szó kertépítésről, veteményezésről, vagy akár faültetésről, a megfelelő szerszámok nagyban megkönnyíthetik a munkafolyamatokat. Ezek segítségével mi is bátran belevághatunk a zöldfelületek kialakításába.
Komoly érdeklődés van a fiatalokat érintő SZJA mentesség iránt, holott majd csak 2022-től él. Az állami adókönnyítés lényege, hogy a 25 év alatti fiatalok számára teljes SZJA mentességet biztosítanak. Érdemes ezt egy kicsit jobban szemügyre venni, hogy ha te is érintett vagy, tudd, mégis mennyivel több landol a zsebedben.
Amennyiben valóban felálló hajtásrendszerű fuksziát vásárolt, akkor minden bizonnyal az az un. Hosszúcsövű fukszia (Fuchsia fulgens), amely Mexikóból származó fegyérzékeny félcserje. Szereti a bőséges vízellátást, a jó tápanyagellátottságot. A csüngő ágú fuksziánál jobban bírja a napos helyet. <p>Hűvös, világos helyen átteleltetve egyre nagyobb dézsás növény nevelhető belőle. Májustól szeptemberig hozza csoportokban álló csöves virágait. <p>A fuksziáról bővebben olvashat az alábbi cikkünkben:
Sajnos saját tapasztalatból magam sem tudok jó megoldást a gyanta problémára, de édesapám szerint az alkohol vagy a benzin az segíthet, míg édesanyám a kést ajánlotta.
Több szempontot is figyelembe kell vennünk telepítés előtt. Hagyományos telepítés esetén azt kell figyelnünk, hogy 4-5 év múltán, amikorra teljesen kifejlődnek cserjéink, addigra érjenek össze. Ez a nagy termetű növények esetén 1,5-1,8 m; alacsony termetűeknél 0,6-1 m tőtávolságot jelent. <p>Intenzív telepítés esetén (pl. öntözött magánkertben) ennél sűrűbben is ültethetjük növényeinket, hogy maximum 2 év alatt összeérjenek. ( A tőtávolság itt 1,2-0,5 m között változik.) A telepítés utáni évben rendszeresen gyomlálni és öntözni kell, később a lomb zárodását követően a fenntartási munka minimálisra csökken. Érdemes első évben mulcsot szórni a csupaszon maradt talajra, az megakadályozza a gyommagvak kelését és nedvesen tartja a föld felszínét. <p> További információkat talál alábbi cikkeinkben:
A félárnyékot kedvelő, viszonylag igénytelen növények közé tartozik a sugárarália (Schefflera actinophylla). ugyancsak az eddzett növények közé tartozik a viszonylag apró levelű csüngőágú fikusz (Ficus benjamina). Az anyósnyelvről és a kukoricalevélről bőveben is olvashat alábbi cikkeinkben:
A félárnyékot és szárazságot is elviselő növények közé tartozik a sugárarália (Scheffrela actinophylla) és a viszonylag apró levelű csüngőágú fikusz (Ficus benjamina). További két növényről bővebben is olvashat az alábbi két cikkünkben!