5776. Mitől sárgul, potyog a leander levele?
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
A muskátlik közkedvelt lakói az erkélyeknek, balkonoknak. Vidám virágaikkal, a színek és formák változatosságával nyárias hangulatot árasztanak. A Pelargonium for Europe szakértői bemutatják a nyári szépségben rejlő végtelen lehetőségeket.
Végre itt a nyár és a kerti hűsölés mellett azért akad munka bőven, újra előkerülnek a fűnyírók, hiszen a gyepet karban kell tartani. Mert ugye milyen jó, ha a frissen lenyírt területen tudunk szalonnát sütni vagy a kisgyermekek játszhatnak a rendezett kertben? Ami a fűnyírást illeti, van tolós, önjáró, elektromos és szinte hihetetlen, de robotfűnyírógép is. Cikkünkben adunk néhány tippet, hogy könnyen tudjunk dönteni, melyik számunkra az ideális.
A tavasz beköszöntével a kerti munkák előtérbe kerülnek. Legyen szó kertépítésről, veteményezésről, vagy akár faültetésről, a megfelelő szerszámok nagyban megkönnyíthetik a munkafolyamatokat. Ezek segítségével mi is bátran belevághatunk a zöldfelületek kialakításába.
Komoly érdeklődés van a fiatalokat érintő SZJA mentesség iránt, holott majd csak 2022-től él. Az állami adókönnyítés lényege, hogy a 25 év alatti fiatalok számára teljes SZJA mentességet biztosítanak. Érdemes ezt egy kicsit jobban szemügyre venni, hogy ha te is érintett vagy, tudd, mégis mennyivel több landol a zsebedben.
Üdvözlöm! A képen egy Calathea rufibarba van. Magyarul: nyílgyökérnek nevezik. Egy korábbi cikkünket ajánlom figyelmébe, ahol mindenre választ kap: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/calathea-concinna-szobanoveny-gondozasa/2618/
Üdvözlöm A képen a fehér patkó alak, a szijács. Itt mennek végbe az aktív élet folyamatok. Az ebben lévő sejtek plazmájában sok keményítő található, amit a gombák szeretnek. Szerintem ez egy régóta húzódógomba-betegség,ami okozta a féloldaliságot és száraz ágakat. A képből egyértelműen látszik, hogy a fa egyik fele nem élt, nem látszik aktivitás. A hajtást érdemes nevelni,de én egy teljesen ú fa telepítését preferálnám inkább.
Kedves Béla! Ha nincsen teleltetve akkor szokott ilyet csinálni, hogy a virágzási idő kitolódik, illetve hogy eltér a megszokottól. Nincsen gond, nem kell aggódni!
Üdvözlöm! A fügét egyszerűbb szerintem bujtással szaporítani, bár a dugványozás is eredményes módja a szaporításnak. A fás dugványokat ilyenkor világos helyen tárolva kb 10-15 C-on ajánlott, ami tavaszra gyökeret fog ereszteni. A dugványokat ládába szorosan egymás mellé kell dugni nedves tőzeg-perlit keverékébe és esetleg fátyol fóliával le takarni, hogy ne száradjon ki. A polaritásra figyelni kell!
Kedves Laci! A képen egy selyemkóró (Asclepias syriaca) van. Eredetileg amerikai, de agresszív terjeszkedésű gyomnövény. A textilipar felhasználására került be hozzánk. A selyemfű méz is ebből a növényből gyűjthető. Amúgy mérgező növény.