5776. Mitől sárgul, potyog a leander levele? Ez lehet az oka
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
A muskátlik közkedvelt lakói az erkélyeknek, balkonoknak. Vidám virágaikkal, a színek és formák változatosságával nyárias hangulatot árasztanak. A Pelargonium for Europe szakértői bemutatják a nyári szépségben rejlő végtelen lehetőségeket.
Végre itt a nyár és a kerti hűsölés mellett azért akad munka bőven, újra előkerülnek a fűnyírók, hiszen a gyepet karban kell tartani. Mert ugye milyen jó, ha a frissen lenyírt területen tudunk szalonnát sütni vagy a kisgyermekek játszhatnak a rendezett kertben? Ami a fűnyírást illeti, van tolós, önjáró, elektromos és szinte hihetetlen, de robotfűnyírógép is. Cikkünkben adunk néhány tippet, hogy könnyen tudjunk dönteni, melyik számunkra az ideális.
A tavasz beköszöntével a kerti munkák előtérbe kerülnek. Legyen szó kertépítésről, veteményezésről, vagy akár faültetésről, a megfelelő szerszámok nagyban megkönnyíthetik a munkafolyamatokat. Ezek segítségével mi is bátran belevághatunk a zöldfelületek kialakításába.
Komoly érdeklődés van a fiatalokat érintő SZJA mentesség iránt, holott majd csak 2022-től él. Az állami adókönnyítés lényege, hogy a 25 év alatti fiatalok számára teljes SZJA mentességet biztosítanak. Érdemes ezt egy kicsit jobban szemügyre venni, hogy ha te is érintett vagy, tudd, mégis mennyivel több landol a zsebedben.
A ribiszkék valóban fagytűrő növények. Néhány minusz fokos éjszaka nem is okoz problémát növényünknek. Gond csak akkor van, ha a hőmérséklet tartósan minusz 10 fok körül alakul, ugyanis ilyenkor a dézsában levő talaj teljesen átfagy, a növény számára semmilyen nedvesség nem áll rendelkezésre, de el is szakíthatja a megfagyó föld a gyökérszőröket. Ilyenkor érdemes valamivel körbetekerni a dézsát, vagy olyan helyre állítani ahol 0 fok körül van a hőmérséklet.
A kislevelű hárs a hazai hársfajok közül a legfinomabb mézet adó fajta, viszonylag lassú növekedésű. Elég jól tűri a szárazságot és az árnyékot, de a városi klímára igen érzékeny: szennyezett levegőben a takácsatka tömegesen megtámadhatja. A képen látható levelek inkább hiánytünet jeleire utal, ugyanis a marhatrágya nem tartalmazza az összes alapvető tápanyagot, s mivel a fás szárú növények káliumtúlsúlyos trágyázást igényelnek érdemes a hiányzó elemet pótolni.
A magnólia sarjhajtásai most még átültethetők, de az első években mindenképp fagyvédelmet igényel. <p>Bővebben olvashat a magnóliákról az alábbi cikkünkben:
A kúpvirágnak egynyári és évelő fajtái is vannak. Egynyári a borzas kúpvirág (Rudbeckia hirta), amelynek számos fajtája létezik a törpe 30 cm magasságútól a magasabb 70 cm -es fajtáig. Kiváló virágágyi dísznövény, őszi magvetéssel szaporítható, cserépben, higedházi körülmények között teleltetve, majd tavasszal kell kiültetnünk, ekkor korán virágzik.<p> Évelő a pompás kúpvirág (Rudbeckia fulgida) a fényes kúpvirág (Rudbeckia nitida), melyek a jó vízellátású, üde területeket kedvelik, tópartra, évelőágyba kiváló. A 2 m-es magasságot is elérhetik.
A csüngő ágú vagy szomorú díszfa-változatokat magas törzsre oltott formában kínálják a faiskolákban. Annál értékesebbek, mennél magasabb törzsre oltják. Magasságuk csak kismértékben változik, inkább terebélyesebbek, hajtásaik földig érőek lesznek. Ha zavaró, virágzás után érdemes megmetszeni.