576. Scotts Díszpark gyepműtrágyák minden évszakban
A kerti gyep harmonikus fejlődéséhez a szakszerű nyírás és öntözés mellett egyenletes tápanyagpótlásra is szükség van.
A kerti gyep harmonikus fejlődéséhez a szakszerű nyírás és öntözés mellett egyenletes tápanyagpótlásra is szükség van.
A londoni Kew Gardensben múlt szombaton avatták fel a 18 méter magasban vezető, acél tartószerkezettel és fakorláttal készült magaslati sétautat.
Most jött el az a pillanat, amikor a tavalyi árhoz képest olcsóbban vásárolhatunk laskagombát. Receptet is ajánlunk. Piaci árles 2008. május végén.
Ekkor kezdődik a patiszon szezonja, az ára 200 Ft alá fog beállni. Minden héten piaci hírek az édenkert.hu-n
A legtöbb allergia ellen már bevethetünk természetes módszereket is, melyek ugyan meg nem szüntetik magát a problémát, de mindenképpen enyhítenek a tüneteken.
Ha 20 C vagy annál melegebb, egyenletes hőmérsékletű helyen tartja,a dugványok gyökerezése folytatódik. Az angyaltrombita gyökereztetését vagy tőzegben vagy perlitben javaslom, nem vízben. Gyökerezéshez zöld vagy legfeljebb félfás hajtásokat ajánlok.
Diófa gyökerét, legalább is annak többségét, ajánlott eltávolítani a talajból. 2-3 év várakozás után más fák már ültethetők. Az új fák telepítése előtt a talajt érdemes megforgatni és szerves trágyával dúsítani. A tujafélék fagyállók, nem szokta a fagy az edényben élő egyedeket károsítani. A tuja, mivel örökzöld, a fagyos időszak kivételével aktív állapotban van, anyagcserét folytat, tehát vizet igényel. Ha a földje télen kiszárad, a növény is kiszárad, elpusztul. Tél végi elhalását nem a fagy, hanem a vízhiány szokta okozni.
Először is az aljára agyaggolyót vagy üveggyöngyöt kell tenni 1-2 cm vastagságban, ez felelős a fölösleges víz elvezetéséért. Erre kell rétegezni a virágföldet, illetve savanyú mészmentes tőzeget, amennyiben húsevő növényekkel akar foglalkozni. Az egyes növények fényigényét szakkönyvekben megtalálja természetesen, ha fényigényes növényekkel akarja betelepíteni, akkor pótmegvilágításra van szüksége speciális növényes fénycsővel. Mivel elég kicsi az akvárium, ezért kis termetű fajokat lehet csak betenni, pl. Fittonia, Selaginella, Drosera, Dionaea.
A jelenleg szaporításra engedélyezett birsfajták között nincs öntermékenyülő fajta, ami elfogadható mennyiségű gyümölcsöt teremne. Szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 fajtát termeljenek együtt a sikeres beporzás érdekében. Az Angersi, Berecki, Mezőtúri, Konstantinnápolyi fajták virágzása közel azonos időben történik, kölcsönös beporzásra alkalmasak. A felsorolt fajták oltványai faiskolákban beszerezhetők.